Přírodní šampon pro děti
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Šampóny a kosmetické řady
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=ed5e6056da0e33dee08465658c63b4f6Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
flora
21-40
21-40


Založen: 11.1.2013
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2013 11:20 pm    Předmět: Přírodní šampon pro děti Citovat

Ahoj, nemáte někdo tip na opravdu přírodní šampon vhodný pro děti? Nemyslím dětské šampony (ke všemu na čem je napsáno dětské mám trochu nedůvěru, protože to obvykle jsou klasické chemické výtvory, akorát dražší), ale prostě co nejšetrnější šampon, který můžu napatlat i na tříleté dítě. Máme obě ekzém, takže co se týče mýdel a kosmetiky skoro nic doma nemám, většinou nám na vše stačí voda nebo jemný mycí olej z lékárny, ale ty vlasy už je občas potřeba jí umýt. Na doporučení kožařky jsem koupila šampon od Biodermy Nodé Fluide a byla nadšená, že nemá SLS, je to takový jemná vodička a složení mi nepřipadalo nijak škodlivé, ale dnes jsem (ani nevím proč) se do něj znova začetla a zjistila, že jsou tam dva parabeny - sice až na konci složení, ale jsou. Kupovala jsem ho už někdy loni a to jsem to tak neřešila, ale teď mně to docela rozhodilo. Vím, že jde o kvalitní kosmetiku, ale stejně mně nepřipadá nutné jí už teď na tu hlavu cpát takové věci, i když jí ho dávám opravdu hodně málo - skoro ho neubývá. Omlouvám se, že jsem se tak rozepsala, možná to řešim uplně zbytečně, ale i tak děkuju za rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jája_
321-600
321-600


Založen: 16.2.2012
Příspěvky: 356

PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2013 11:36 pm    Předmět: Citovat

Co vím, tak přírodní kosmetika Alverde z DM dělá přímo dětský šampon, měl by být hodně šetrný a určitě je bez SLS a SLES a taky bez parabenů Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nelianna2
81-160
81-160


Založen: 8.10.2012
Příspěvky: 152

PříspěvekZaslal: pá únor 08, 2013 12:13 am    Předmět: Citovat

Toto som riešila nedávno, chcela som pre seba jemný šampón, myslela som, že detský bude fajn, ale je to plné chémie Sad

Dostala som doporučenie na Balea MED Ultra Sensitive, je podľa zloženia naozaj najjemnejší aký v dM mali, stál necelé 2 eurá, taakže cena v pohode Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
flora
21-40
21-40


Založen: 11.1.2013
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: pá únor 08, 2013 2:01 am    Předmět: Citovat

Nelianna2 napsal:
Co vím, tak přírodní kosmetika Alverde z DM dělá přímo dětský šampon, měl by být hodně šetrný a určitě je bez SLS a SLES a taky bez parabenů


Nelianna2 napsal:
Toto som riešila nedávno, chcela som pre seba jemný šampón, myslela som, že detský bude fajn, ale je to plné chémie Sad

Dostala som doporučenie na Balea MED Ultra Sensitive, je podľa zloženia naozaj najjemnejší aký v dM mali, stál necelé 2 eurá, taakže cena v pohode Cool


Super, děkuju za tak rychlé odpovědi.
Baleu jsem dřív dost používala pro sebe (hodně i kvůli ceně a nic mi s ezkémem nedělal), ale pak přešla právě na Alverde (zdál se mi přírodnější a taky mi nevadí), ale vůbec jsem si nevšimla, že by měli přímo šampon pro děti (a to jsem tam posledně strávila u toho jejich stojanu hromadu času). Co nejdřív vyrazím do DM a mrknu na obě značky, ještě jednou moc díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: pá únor 08, 2013 9:13 am    Předmět: Citovat

Ty detske sampony ma alverde vetsinou u detskych veci, ne ve stojanu Smile

jinak taky dopoucuju Balea MED Ulta sensitive Smile ekzem sice nemam, ale jako snad po jedinem samponu mne po nem nezere hlava.


Slozeni alverde detskeho myciho mleka + samponu: http://www.dm.de/cms/servlet/segment/de_homepage/alverde_home/alverde_produkte/produkte_baby/produkte_baby_reinigung/3388/alverde-baby-waschlotion-und-shampoo.html

Dole kliknout na "Inhaltstoffe"
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
flora
21-40
21-40


Založen: 11.1.2013
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: pá únor 08, 2013 10:03 am    Předmět: Citovat

Jitt napsal:
Ty detske sampony ma alverde vetsinou u detskych veci, ne ve stojanu Smile

jinak taky dopoucuju Balea MED Ulta sensitive Smile ekzem sice nemam, ale jako snad po jedinem samponu mne po nem nezere hlava.


Slozeni alverde detskeho myciho mleka + samponu: http://www.dm.de/cms/servlet/segment/de_homepage/alverde_home/alverde_produkte/produkte_baby/produkte_baby_reinigung/3388/alverde-baby-waschlotion-und-shampoo.html

Dole kliknout na "Inhaltstoffe"


Jo tak to bude tím, já ty dětské věci v drogérkách rychle přecházím - na dítě jsem zatím nakupovala jen v lékárně. Ale toto složení vypadá moc dobře, určitě ho zkusím. Díky moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: pá únor 08, 2013 10:10 am    Předmět: Citovat

Jeste pro srovnani ten balea MED: http://www.dm.de/cms/servlet/segment/de_homepage/balea_home/balea_produkte/balea_produkte_haarpflege/balea_produkte_haarpflege_shampoo/27884/balea_ultra_sensitiv_shampoo.html

Zas rozkliknout dole inhaltsstoffe.

Tenhle zas najdes mezi beznyma samponama.
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kminek
8-20
8-20


Založen: 7.2.2012
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st únor 20, 2013 3:27 pm    Předmět: Citovat

Flora:
A nezkoušela jsi třeba přírodní měsíčkovou řadu od Weledy? Já jsem na ni najela už od porodnice, protože prcek měl taky problémy s kůží a kdeco nesnesl. Takže jsme od miminka koupali v těch jejich kojeneckých koupelích a vesele jsme u weledy zůstali.
Je teda pravda, že jak to kupuju už léta, tak se už na složení nedívám a slepě věřím. Ale pochybuju, že by tam nějakou chemii dávali. Weleda je léty ověřená kvalitní přírodní kosmetika.
Takže teď máme tehnle šampon a nemáme s ním sebemenší problém. MAlej ho snáší výborně: http://www.biooo.cz/sampon-detsky-mesickovy-weleda-p-568.html
A výborný jsou i jejich mýdla, to citrusové tak úžasně voní. Skvěle to nabije energií a cítím ho ze sebe ještě dlouho po umytí: http://www.biooo.cz/sprchovy-krem-citrusovy-weleda-p-618.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karmilla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.3.2008
Příspěvky: 1266

PříspěvekZaslal: st únor 20, 2013 6:53 pm    Předmět: Citovat

jednoznačne sa prikláňam k Welede, ten šampón používam ja, je to skôr taká emulzia, ukľudňuje pokožku a zatiaľ si na ňu nik nesťažoval. weleda je prírodná a podľa celkom prísnych pravidiel.

Alverde rada je trochu inšpirovaná Weledou, ale s ich umývacou emulziou som bola dosť nespokojná. zato môžem odporučiť hutný krémik wind und wetterbalsam, ten si občas dávam aj na tvár a ukľudní aj suché ekzémoidné miesta od zimy, verím, že bude fajn aj pre dieťa. určite neuškodí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
flora
21-40
21-40


Založen: 11.1.2013
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: st únor 20, 2013 10:26 pm    Předmět: Citovat

O Weledě jsem slyšela, ale praktické zkušenosti s ní nemám - matně si pamatuju, že jsem dostala vzorek něčeho, když se malá narodila, ale jelikož na ni zatím žádnou kosmetiku nepoužívám, tak ani nevim, kam jsem to založila - mám pocit, že mi moc nevoněla (jsem až přecitlivělá na výrazné vůně a parfemace). Zítra se konečně chystám do DMka (jsme pořád všichni nemocní a nikam se teď pořádně nedostanu), tak asi zkusím koupit od každého něco a vyzkoušíme to - kdyžtak to dopotřebuju já.
Už si občas připadám jak šílená, jak pořád čtu složení a zjišťuju co je co. Je to taky tím, že mě roky "léčili" ekzém různýma mastma s kortikoidama, místo aby našli příčinu a teď mám pokožku uplně v háji, tak chci malou tohoto ušetřit. Sama taky zatím postupně zjišťuju co jo a co ne - celý život jsem na promazávání používala modrou indulonu a až teď jsem zjistila co za svinstvo je paraffinum liquidum - to je tak, když člověk slepě věří doktorům.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.