Používání tužidla

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=b498f45be368b1326182038a94535f0fZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vanilková
8-20
8-20


Založen: 21.2.2013
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: st březen 13, 2013 6:03 pm    Předmět: Používání tužidla Citovat

Ahoj, jsem tu nová a ráda bych se zeptala na pár věcí ohledně tužidla. Zajímalo by mě, jestli je možné dát objemové tužidlo na vlhké vlasy a následně je nechat volně uschnout? Bude to mít na objem účinek? Také bych se chtěla zeptat, jestli tužidlo ve vlasech vydrží do dalšího umytí nebo jak to s ním je? Všude vidím návody, jak vytvořit účes pomocí tužidla, ale co druhý den? Bude účes pořád držet? Mám si vlasy večer pročesat? Mám je rovné a jde mi hlavně o ten objem, kadeřnice říkala, že se tužidlo vyčesat nedá, tak nevím, nějak mi to není jasné. Když přece budu mít udělané a natužené vlny a večer je pročešu, ráno už budu mít zase své rovné vlasy ne? A taky by mně zajímalo, zda se může tužidlo používat i do suchých vlasů? Mám je jemné a nerada bych si je nějak poškodila , ještě dodám, že lak na vlasy nepoužívám a používat nechci! Ráda bych si vystačila jen s tužidlem! Děkuji moc za odpovědi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: st březen 13, 2013 6:20 pm    Předmět: Citovat

Ahoj a vitej u nas Smile

Tuzidlo funguje tak, ze vlasy na kratkou dobu "vyztuzi" u hlavy a obali je nejakymi latkami, ktere je pak udrzi v pozadovanem tvaru. Predstav si to jako vyztuzovaci lepidlo, ktere vlas obali Smile

Tuzidlo muzes pouzivat do mokrych i suchych vlasu, ovsem mam za to, ze v mokrych funguje lepe.

Ke tvemu puvodinmu "objemovemu" dotazu, vlasy musi v tom objemu "uschnout" coz by znamenalo bud susit volne vzhuru nohama, nebo je vyfoukat, samo o sobe tuzidlo objem neudela.

Castecne na vlasech zustane, ovsem vetsinou ne v takove mire, aby vlasy "udrzelo" treba do druheho dne. Je mozne, ze kdyz je pak proceses v predklonu, nejaky objem tim zase "vyrobis" ale zalezi na tvych vlasech, jak bude drzet. Jak budou drzet vlny, to taky hodne zalei na tvych vlasech, ale take to nebude vecne. Tuzidlo jen o chvili prodlouzi dobu, kterou by ti vlny drzely bez nej.

Samponem se da tuzidlo bez potizi vymyt, ovsem vycesat se neda, na vlasech stejne nejaka ta troska zustane a ucitis to pohmatem: budou takove tvrdsi, hrubsi a mozna se ti bude zdat, ze jich mas na hlave "nejak moc" jak budou oddelene od sebe (to se bohuzel moc neprojevi v celkovem efektu na hlave).

Z prirodnich variant si tu holky pochvaluji gel ze lnenych seminek, ktery si muzes vytvorit sama doma a nebo treba pivo (prelevaji se jim vlasy po umyti a pak se nechavaji volne uschnout).

Pro vic informaci mrkni do vlakna "Stylingove pripravky", tam se urcite doctes vic a i zkusenosti s konkretnimi vyrobky Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vanilková
8-20
8-20


Založen: 21.2.2013
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: po březen 18, 2013 11:22 am    Předmět: Citovat

Já ale právě nějak nechápu, když i kadeřnice říká, že se nedá vyčesat, proč je na těch drogérkovejch tužidlech napsáno: "dobře se vyčesává" ?

Teď mám teda velice dobré profi tužidlo ve spreji, ke kořínkům, nemůžu si ho vynachválit! Smile Ale prostě mě to zajímá u těch drogérkovejch:D přece jen je občas používám u mamky mého přítele:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: po březen 18, 2013 11:28 am    Předmět: Citovat

Ono je "vycesat" a "vycesat".

To prvni muze byt myslene jako "rozlepeni" vlasu od sebe (kdyz je tuzidlo prece jenom trochu slepi), aniz by se vlasy musely namacet a umyvat. Asi jako kdyz si nalakujes vlasy a pak se je snazis rozcesat, tak jak dobre to jde Smile

A to druhe (co myslela tvoje kadernice) znamena, uplne se tuzidla zbavit, nejen od sebe vlasy oddelit. V tomto vyznamu se tuzidlo skutecne z vlasu vycesat neda, jelikoz ulpiva na jednotlivych vlasovych vlaknech a odstranis ho jen mytim.
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vanilková
8-20
8-20


Založen: 21.2.2013
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: po březen 18, 2013 11:31 am    Předmět: Citovat

Tak děkuji moc za vysvětleníSmile Ještě bych se chtěla optat, když ho používám tak jednou za tří dny - vždy poté, co si umyju hlavu - než jdu vlasy vyfoukat, nemůže mi to nějak uškodit? Při dlouhodobém opakování tohohle "rituálu" ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: po březen 18, 2013 11:38 am    Předmět: Citovat

Jo, tak s tim moc neporadim ... kazde vlasy jsou jine a kazde reaguji jinak ... Sad
Nicmene kdyz je budes chvili pozorovat, tak uvidis, jestli zacnou byt vysusene nebo tvrde nebo jinak "divne" oproti tomu, jak byvaly drive. Ale kdyz to vezmu obecne, tuzidlo (nebo obecne styling) neni nic zasadne nebezpecneho, co by te o hrivu pripravilo. Je to zas jen o toleranci jednotlivce Smile

Pokud jsi s vysledkem spokojena, tak to pouzivej dal Smile

A jinak za malo Wink
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.