Vlásky podle Měsíce
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 90, 91, 92  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Dlouhé vlasy a tak dál...
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=747a5c3c7848946b7cd5c2316e7535dfZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: po únor 05, 2007 3:05 pm    Předmět: Citovat

Já tyhle věci nějak vůbec nemusím, asi mám moc racionální výchovu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: po únor 05, 2007 3:13 pm    Předmět: Citovat

Daniela napsal:
Já tyhle věci nějak vůbec nemusím, asi mám moc racionální výchovu Wink


Možná z téhož důvodu já - některé - "tyhle" věci - celkem - "můžu" Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Denynka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 5.3.2007
Příspěvky: 1467

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2007 11:25 am    Předmět: Citovat

A můžete sem prosím napsat jak se ty dny dají vypočítat? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2007 4:47 pm    Předmět: Citovat

Denynka napsal:
A můžete sem prosím napsat jak se ty dny dají vypočítat? Very Happy


Buď si koupíš přímo nějaký lunární kalendář, tam je to celkem detailně popsané,nebo to kliďo najdeš i na netu. Stačí zadat lunární kalendář Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ellisa
21-40
21-40


Založen: 28.1.2007
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2007 9:08 pm    Předmět: stříhání podle měsíce Citovat

Podl eastroložky L.Goodmannové jsem si už dvakrát na novolunímalinko opravdu jen malinko zastřihla vlasy, tak 4mm a koukám vám jako blázen ,ty vlasy opravdu porostly! jakoby se probraly ze zimního spánku! Ještě lépe to vidím u devítileté dcerky, které jsem také vlásky v tom dni zastřihla a nani to vidím ještě markantněji!! už je má po pás!!!Hodlám v tom pokračovat..Paní Goodmanová není žádná hlupačka, zkuste si přečíst její znamenitou knížku Hvězdná znamení, vřele doporučuji!
V lunárním kalendáři se zdůrazňuje, když je měsíc ve lvu, mají se vlasy zastřihnout, to vyzkoušené nemám, zůstanu zatím u paní Goodmanové. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: út březen 06, 2007 6:56 pm    Předmět: Citovat

Ellis -knížky od téhle autorky jsem četla- Sluneční znamení, Hvězdná znamení a Znamení vztahu.Nooo-někdo tyhle knihy šmahem odsoudí, já jsem v nich našla dost zajímavých věcí a ráda se k nim vracím. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Geilen
8-20
8-20


Založen: 14.4.2007
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: út květen 01, 2007 10:41 am    Předmět: Vlásky podle Měsíce Citovat

V jedné sympatické knížce o Měsíci od Ute York jsem našla několik zajímavostí přes vlasy. Myslím, že těm, co tuto knížku nemají, by se některé informace mohly hodit.
Takže nejprve krátký úvod a pak několik pravidel:

-Problémy s vlasy nejsou očividně jevem jen naší doby. Měsíční pravidla, která nás informují o ideálních termínech k mytí, stříhání a barvení vlasů, jsou stará staletí a některá dokonce tisíciletí. Římský císař Tiberius nechával povolat svého holiče zásadně a pouze za přibývajícího Měsíce - s nadějí, že jeho vlasy potom porostou hustě a rychleji. Od těch dob vzniklo nesčíselně mnoho předpisů, které jsou si navzájem podobné a odpovídají zákonům lunární sympatie, podle níž roste všechno lépe a rychleji při přobývajícím než při ubývajícím Měsíci.

Měsíční pravidla pro pěstění vlasů

-Tmavé vlasy stříhané za úplňku zesvětlí.
-Vlasy stříhané v Býku jsou ježaté.
-Vlasy se nemají stříhat v Kozorohu, pak dřív šedivějí.
-Když má účes déle držet: vlasy stříhat pouze při ubývajícím Měsíci, potom rostou pomaleji.
-Když mají vlasy růst rychleji: stříhat ve znamení Blíženců, Vodnáře nebo Vah.
-Stříhání vlasů v Beranovi za přibývajícího Měsíce způsobuje dlouhotrvající zkadeření. U mužů se doporučuje znamení Lva.
-Mytí vlasů se doporučuje obzvláště ve znamení Raka nebo Štíra.
-Stříhání vlasů je nejlepší, když Měsíc stojí v některém labilním znamení (Blíženci, Střelec, Ryby ).
-Aby vlasy rostly rychleji, je ideálním znamením ke stříhání vodní znamení.
-Mají-li vlasy růst pomalu, měly by se stříhat v Blížencích nebo ve Lvu za ubývajícího Měsíce.
-Barvení vlasů, narovnávání nebo trvalá ondulace dopadá nejlépe při Měsíci ve Vodnáři nebo ve Venuši ( poznámka: Venuše ovládá znamení Vah a Býka ).

Něco k barvení: Při přibývajícím Měsíci jsou vlasy obzvlášť schopné přijímat rostlinné barvy - tedy Hennu a podobné.

A ještě něco k dorůstání: Jestliže potřebujete zastřihnout konečky, udělejte to nejlépe za přibývajícího měsíce- nejlépe třetí den po novém Měsíci anebo tři dny před úplňkem. Potom porostou vlasy rychleji a budou hustší.

Myslím, že poslední poznámka určitě stojí za zkoušku, protože hodně lidem s jemnými vlasy už tato metoda pomohla. Sama na sobě jsem ji ještě nevyzkoušela, ale určitě na to někdy dojde. Jinak příští středa je ve znamení Vodnáře, takže poběžím pro Hennu a ať žije přírodní barvení!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: út květen 01, 2007 12:00 pm    Předmět: Citovat

Tedy, mně se zdá, že si tam ta pravidla dosti silně odporují! jednou je na růst vlasů dobré stříhat v jednom znamení, pak zase v onom...Mají v tom páni astrologové jakýsi bordelus! Laughing No, na takové měsíční mudrosloví se pouze sarkasticky ušklíbám... Confused
Návrat nahoru
Geilen
8-20
8-20


Založen: 14.4.2007
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: út květen 01, 2007 12:06 pm    Předmět: Citovat

Mě to celkem sedí...
Možná je na tom člověk od člověka jinak...ale mě už to s tím rychlejším růstem vážně vyšlo...

Ale myslím, že kdyby na tom byl někdo s vlásky vážně zle, aspoň za zkoušku to přece stojí, ne? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: út květen 01, 2007 12:11 pm    Předmět: Citovat

Ale jo, já to nikomu nevyvracím. Tohle nikomu neubližuje, tak je mi to jedno. Kolegové už vědí, jaký mám názor na tyhle "měsíční záležitosti". Jen tedy bych nevěděla, které znamení si z toho různorodého výčtu vybrat. Asi je to jedno, do nějakého se strefím vždycky Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 90, 91, 92  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.