zvireci mazlici vs. klistata
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=69e07ff31eb0824d9647c523e802128bZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Brett
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.4.2007
Příspěvky: 1103

PříspěvekZaslal: út květen 08, 2007 8:15 pm    Předmět: zvireci mazlici vs. klistata Citovat

Jak chranite svoje zvireci milacky pred klistaty? Doporucte a podelte se o zkusenosti...
edit: jak uspesne kliste vypreparovat z kuze, aniz by zustala hlavicka uvnitr...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út květen 08, 2007 8:34 pm    Předmět: Re: zvireci mazlici vs. klistata Citovat

Brett napsal:
Jak chranite svoje zvireci milacky pred klistaty? Doporucte a podelte se o zkusenosti...
edit: jak uspesne kliste vypreparovat z kuze, aniz by zustala hlavicka uvnitr...


Většinou nějakým postřikem či pěnou - např. Arpalit, nebo existují různé (většinou už poměrně drahé) přípravky, které se jenom kápnou za krk - ale pozor zrovna nedávno to použila mamka na venkovní kocoury (mělo to vydržet měsíc) a když jsme tam byli na návštěvě asi dva týdny po aplikaci, tak měl jeden z kocourů klíšťata asi čtyři... Evil or Very Mad Takže žádný zázrak.
Pokud jde o vytahování klíšťat, tak to holt asi chce cvik... Asi se to nedá jen tak na dálku poradit. Existují třeba různé speciální pinzety atp. ale nemám s nimi zkušenost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brett
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.4.2007
Příspěvky: 1103

PříspěvekZaslal: út květen 08, 2007 8:56 pm    Předmět: Citovat

My prave loni zaplatili Frontline ale nejak me nepresvedcil pomer cena/kvalita. Ted jsem koupila nejaky levny antiparazitni obojek, jelikoz pred nim jsem koupila za 400 a ten nas podes ho ztratil po trech tydnech. Jeho vyhoda byla, ze mel garantovanou ucinnost sedm mesicu, bohuzel to nemuzu potvrdit ani vyvratit Laughing , kdyz mam takove trestitrdlo... Rolling Eyes Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út květen 08, 2007 9:05 pm    Předmět: Citovat

Nám se teda fakt osvědčil asi nejvíc ten Arpalit, ale na kočky, takže nemůžu jednoznačně říct, jestli je tak dobrý i na psy (a předpokládám, že chceš něco na psa, že?) Má taky tu výhodu, že není drahý, takže pokud nefunguje, nemusí to člověka až tolik mrzet Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: út květen 08, 2007 9:20 pm    Předmět: Citovat

Po dvaceti letech chovatelství moje maminka konstatovala, že postřiky a různé napuštěné obojky opravdu nejsou z daleka stoprocentní, prostě kočky pořád prohlíží, hlavně když přijdou zvenku (nebo když jí sedí na klíně a ona je hladí, tak už má na to hmat, že když nahmátne blechu, tak ji hned uloví). Klíště prostě vezme do prstů a rychle ho vytrhne, než se mrcha vzpamatuje. Pak to vydesinfikuje. Funguje to líp, než nějaké mazání tukem, kroucení či speciální pinzety.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út květen 08, 2007 9:34 pm    Předmět: Citovat

Daniela napsal:
Klíště prostě vezme do prstů a rychle ho vytrhne, než se mrcha vzpamatuje. Pak to vydesinfikuje. Funguje to líp, než nějaké mazání tukem, kroucení či speciální pinzety.


Nápodobně, takové ty rady jakože se má klíště vyviklat apod. jsou celkem k ničemu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brett
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.4.2007
Příspěvky: 1103

PříspěvekZaslal: út květen 08, 2007 10:49 pm    Předmět: Citovat

Brrr, to jsem zalozila hnusne tema Confused. U labradora se to strasne spatne hleda, dokud to neni nacucane, maji neuveritelne hustou srst a ja mam jeste ke vsemu cerneho...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: st květen 09, 2007 6:36 am    Předmět: Citovat

Mad tak to je u nás velmi aktuální - klíšťata.Včera jsme se vrátili z Vranovské přehrady a tam jsou klíšťat mraky. Používám Difusil proti klíšťatům - na mě funguje skoro 100%, u psa bohužel ne - vždycky si aspoň 5 klíšťat doveze a protože má delší srst, vidím je až jsou hnusně nacucaný.Brrr. Zajímavé je, že naše fenka nechytne nikdy ani jedno. Nejdou na ni ani blechy,nic. Obojky jsme používala taky, ale bez valného výsledku. A náš kocour měl protiparazitový obojek jen jednou, na chvíli - málem se na něm oběsil! Arpalid se mi moc neosvědčil - kocour si ho okamžitě olízal a málem se otrávil,zachánila ho injekce u veterináře.Ten přípravek, co se kape za krk se jmenuje Frontline, dá se koupit i jako postřik ve větším balení a zdál se mi nejvíc účinný ( a taky nejdražší).Klíšťata vytahuji pinzetou k tomu určenou. Klíště chytnu a vyškubnu. Holou rukou bych se té nacucané potvory nedotkla Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: st květen 09, 2007 7:11 am    Předmět: Citovat

Blechy měl jen Teodor (druhý ježek vlastně taky, ale já teď myslím zvěř domácí). Byly tak nacucané, že už ani neskákaly. Vybírala jsem mu je pinzetou, jinak to nešlo. Trvalo mi to týden, dvě hoďky každý večer, měl jich tak sto. Na postřik či jiné preparáty byl ještě moc malý. Když povyrostl, breberky, které měl u uší jsem vyčistila Frontline. A klíšťata dávám pryč jak psala Daniela. Při rychlém a správném odstranění nestačí klíště vypustit do rány zpět "jed" a tak zvíře ani nic nebolí, nesvědí, nenatékáWink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brett
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.4.2007
Příspěvky: 1103

PříspěvekZaslal: st květen 09, 2007 9:19 am    Předmět: Citovat

Ono jeste u labradora je problem s tim, ze se porad koupe, nejde tomu zabranit, vodu pozna kdekoli a nez se clovek nadeje je tam - bohuzel at je ta voda jakakoli. A mam pocit, ze Frontline proste to koupani nevydrzel.
Jednou jsem nasla kote, ktere jsme pak vezli do utulku, a to melo klistat...Kdyz jsem je vyndavala, uz mi bylo celkem nanic, ja ty potvory nesnasim Evil or Very Mad .
A kdyz to nacucany drapnete do ruky, nerozmackne se?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.