zvireci mazlici vs. klistata
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=fa014a1a6fe48b4dcf9f6fd549ad6361Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: st květen 09, 2007 7:13 pm    Předmět: Citovat

lučnívíla napsal:
No kdyz jsem studovala veterinu,tak potom na praxich v ordinacich jsem se dozvedela,ze vubec nevadi,kdyz se kliste nevytahne(zviratka pry na to nejsou tak nachylna)

No, otázka je kolik tak těch klíšťat mívá... Počítám, že ten náš kocour by chodil klíšťatama obalený Wink To by asi nebyl hezký pohled Confused

lučnívíla napsal:
Ale me se osvedcily obyc klisteci pinzeta(a de to aj s normal) a proste jen opatrne vyskubnout bez krouceni a pak namazat(nebo pred tim) a zatim se mi nestalo ze by hlavicka zustala.Jako prevence je hodne oblibeny frontline a myslim ze funguje.
Ale radim vam abyste si daly pozor na ty preventivni obojky proti blecham a klistatum.Tete se pred lety stalo,ze koupila asi nejaky netestovany vadny a na konec muj milovany kamarad kokrspanel Benik dostal obri nador za krk a zemrel Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad bylo to hrozny a me to presvedcilo ze nic takoveho svymu milackovi nedam Crying or Very sad


Já jsem taky slyšela nehezké historky o tom, co udělal protiparazitní obojek... Crying or Very sad Každopádně bych ho určitě nedala např. venkovní kočce, protože se bojím, že by se na něm mohla někde uškrtit... Crying or Very sad Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: čt květen 10, 2007 10:49 am    Předmět: Citovat

to je jasne klarusko Very Happy cicinka s obojkem je takova zvlastni a myslim ze by se ji to nezamlouvalo Wink Ale kazdopadne to s nesundanim klistat jsem myslela jen jako priklad ze je to taky moznost a ne spatna-doufam(a kazdopadne jsem to myslela treba u jednoho klistete ne o stadu,to neni ani hezkej pohled a cice nebo pejskoj to uz musi opravdu vadit.......to kazdopadne vytahovat vytahovat Wink Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: čt květen 10, 2007 11:25 am    Předmět: Citovat

lučnívíla napsal:
No kdyz jsem studovala veterinu,tak potom na praxich v ordinacich jsem se dozvedela,ze vubec nevadi,kdyz se kliste nevytahne(zviratka pry na to nejsou tak nachylna)


Ještě jsem neslyšela veterináře, který by řekl: "to klíště tam nechte, ať je jich pět nebo jedno, zvířata nejsou tak náchylná (a to mám po veterinárních ordinacích opravdu velkou praxi)." Jinak ...náchylná k čemu? K borelioze? To potvrzuji, to je pravda. U zvířat je to jiné než u lidí. Asi znám tedy divné veterináře. Laughing Laughing Laughing Laughing Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: čt květen 10, 2007 11:30 am    Předmět: Citovat

adelko a nebo ja znam divne veterinare Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy On taky kazdy tvrdi neco jineho to je fakt a s praxi jsem prastila,ale jen jsemchtela rict ze jsem se s takovym nazorem setkala Wink
My doma Norickovi kazde kliste tahame a u tygrika doma jeho cicine taky,tak snad nic spatne nedelam a popravde se ani podle toho co jsem tu interpretovala(ze jsem to slysela )neridim Very Happy Very Happy Ju nejak se do toho motam nejde se mi spravne vymacknout Embarassed Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: čt květen 10, 2007 11:33 am    Předmět: Citovat

lučnívíla napsal:
adelko a nebo ja znam divne veterinare Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy On taky kazdy tvrdi neco jineho to je fakt a s praxi jsem prastila,ale jen jsemchtela rict ze jsem se s takovym nazorem setkala Wink
My doma Norickovi kazde kliste tahame a u tygrika doma jeho cicine taky,tak snad nic spatne nedelam a popravde se ani podle toho co jsem tu interpretovala(ze jsem to slysela )neridim Very Happy Very Happy Ju nejak se do toho motam nejde se mi spravne vymacknout Embarassed Very Happy Very Happy


To je dobře, každé zvíře si zaslouží skvělou péči a báječnou rodinu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: čt květen 10, 2007 11:36 am    Předmět: Citovat

Klíšťata nesnáším. Když naši psi nebo kočky nějaké měli, vždy jsem ho okamžitě rychle vytáhla. Nedusila jsem ho nikdy. Měla jsem dojem, že pak jde ven ještě hůř. Vezmu vždy pinzetu, vezmu za hlavohruď a vyjmu ho směrem jakoby proti těm zaháknutým kusadlům. Mám už docela praxi, vždy se mi podaří ho vyndat celé Smile
Návrat nahoru
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: čt květen 10, 2007 11:52 am    Předmět: Citovat

s praxi jsem prastila

Vílenko, to je velká škoda. Byla by z Tebe moc krásná veterinářka nebo sestřička. (to by pánové chodili na vyšetření se zvířaty pořád) Very Happy Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
aloha
41-80
41-80


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: čt květen 24, 2007 8:39 am    Předmět: klíště Citovat

Na klíšťata -zákeřníčky položím prst a jemně je točím proti směru hodinových ručiček. Pinzeta taha zviřátka i za chloupky a snaží se prchnout, kdežto točení snášejí dobře. Když klíště nepustí, točím a vytrhnu ho, na 95% ho dostanu celé. Je to ovšem čuněčina, protože to dělám bez igelitových nebo gumových rukavic ( v rukavicích nemám takový cit) a tím se asi pěkně vystavuju nákaze. SKVĚLE FUNGUJE KLÍŠTĚCÍ HÁČEK www.otom.com , nemusíte na klíštína šahat. Jinak mám problém,bojím se, že když že pejska nastříkám, pejsek se smočí a otráví rybky nebo vodní život v louži. Pro tento účel vyvařuju vlastní lektvar "zelený piš". Skládá se z rozmarýnu (plnou hrst, co poberete, nebo dvě čersvého, do cca půl litru vody, vařit 20 minut a stříkat po sobě z rozprašovače). Ovšem pozor, barví bílé pejsky do jasně žlutozelena (a světlé oblečení taky). (Málem jsem omdlela, když jsme nastříkala psa poprvé a viděla tu barvu.) Z oblečení jde vyprat, z pejska pustí časem. Odpuzuje roztoče a komáry z lidí. Fungovalo taky 20-3O kapek eterického oleje z tymiánu do půl litru vody a z rozprašovače postříkat. Jinak mi ani Frontline, ani obojky nefungují na sto procent, skoro vždycky se tu a tam objeví klíště. Funguje mi po procházce prohlédnout psí nožky a chytat černá klíšťata lezoucí po bílých nožkách nahoru ke krku. (Taky takle odchytám 12 kusů po jedné procházce.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sarahpentium
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: čt květen 24, 2007 9:00 am    Předmět: Citovat

Jsem líná to číst clý, tak jestli už to tady někdo psal, tak sorry Laughing

My používáme poslední dva roky spoty Bob Martin, hodně se nám osvědčil a cena je víc než příjemná. Před Bobem jsme používali Advantix, taky hodně dobrej a má výhodou v tom, že je i repelentní. Cena je ale vyšší než u Boba. Zmiňovaný Frontline už nefunguje proti klíšťatům dobrých 5 let a to fakt prakticky vůbec. My ho dáváme přes zimu jen proti blechám ( prevence třeba když jedeme na výstavu, tam se blechy chytí snadno ).

Z obojků se mi osvědčil Kiltix, měla ho čuba jako mladá a 9 měsíců jsme neměli ani blechy, ani klíšťata. Momentálně nepřipadají obojky v úvahu, protože by si je ti troubové sežrali...

Klíště vytahujeme tak, že vezmu psí pinzetu na klíšťata a klíště vyviklám/vytočím. Není dobrý klíště něčím zakapávat ještě před vytočením, protože se klíště může začít dávit a vrací obsah "žaludku" zpět do rány a může jí snadno infikovat. Teď máme doma novinky český výroby oceněný ve světě, je to přípravek ANTISEPT JUWIM GEL. Je to teda pro lidi, ale píšou, že je to možný použít i bezpečně na zvířata. je to převratná věc, která ničí zárodky borelky i encefalitidy. My teda psiska proti borelce očkujeme ( na encelfalitidu psi netrpí a proti borelce mají očko, oproti lidem výhoda ), ale i tak to máme jako prevenci.

Pokud se podaří utrhnout hlavičku, tak nasadit ichtoxyl ( prostě ichtyolku ) a mazat, mazat, mazat, mělo by to pomoct hlavičku vyloučit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
aloha
41-80
41-80


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: pá srpen 17, 2007 5:44 pm    Předmět: ekobio odpuzovač klíšťat Citovat

Vyzkoušela jsem a doporučuju čajovníkový odpuzovač klíšťat pro psy, co prodávají na www.baron.cz . Kápne se za krk a na kořen ocasu a funguje. (Kapání se opakuje častěji, nestačí dvě kapky na léto.) Používám ho na psa i na sebe. Mají také jemnější verzi pro kočičky.
Není zrovna levný, ale vystačil mi přes léto a ještě mám. Není to pravděpodobně o moc víc peněz, než co jsem narvala za finance do nefunkčních docela jedovatých obojků a sprejů, které jsem prášila na zmítajícího se psa a oba jsme to při souboji dýchali. Navíc : ))), tahle věc docela voní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.