zvireci mazlici vs. klistata
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=4d3afda8079492034eac49087a3aff90Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
coma
161-320
161-320


Založen: 13.2.2008
Příspěvky: 198

PříspěvekZaslal: út červen 09, 2009 12:06 am    Předmět: Citovat

Me by zajimalo, co se stane, pokud se tam necha omylem ta hlavicka? Muze se to zanitit, nebo tak neco? Moje fenka ted nedavno mela kliste pod pazi a myslim, ze jsem ji tam nechala tu hlavicku...udelala se ji tam takova mala hrcka Confused . Co ted s tim, nevite nekdo??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
katul
321-600
321-600


Založen: 14.1.2009
Příspěvky: 321

PříspěvekZaslal: út červen 09, 2009 7:38 am    Předmět: Citovat

coma napsal:
Me by zajimalo, co se stane, pokud se tam necha omylem ta hlavicka? Muze se to zanitit, nebo tak neco? Moje fenka ted nedavno mela kliste pod pazi a myslim, ze jsem ji tam nechala tu hlavicku...udelala se ji tam takova mala hrcka Confused . Co ted s tim, nevite nekdo??

hmm, to už se nám taky stalo Crying or Very sad většinou to jakoby zaschne a udělá se z toho strup, kterej se pak zahojí a odpadne, ale ani si nechci představovat situaci, kdyby se to nějak zanítilo Crying or Very sad Ikdyž psiska máme očkovaný, kočky taky, ale člověk nikdy neví. Na kočky mi zabírá Frontline pipeta, to musím zaklepat. A psi mají obojky, které zatím fungovaly a fungují. Jenže bydlíme kousek od lesa a to naši mazlíčci spíš fungují jako vozíčky pro klíšťata Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út červen 09, 2009 8:33 am    Předmět: Citovat

coma napsal:
Me by zajimalo, co se stane, pokud se tam necha omylem ta hlavicka? Muze se to zanitit, nebo tak neco? Moje fenka ted nedavno mela kliste pod pazi a myslim, ze jsem ji tam nechala tu hlavicku...udelala se ji tam takova mala hrcka Confused . Co ted s tim, nevite nekdo??


Co tak mám zkušenost, žádná krize by to být neměla. Když tak jí to stříkni jodisolem, to uspíší zahojení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: út červen 09, 2009 2:13 pm    Předmět: Citovat

coma napsal:
Me by zajimalo, co se stane, pokud se tam necha omylem ta hlavicka? Muze se to zanitit, nebo tak neco? Moje fenka ted nedavno mela kliste pod pazi a myslim, ze jsem ji tam nechala tu hlavicku...udelala se ji tam takova mala hrcka Confused . Co ted s tim, nevite nekdo??

Asi jak kdy - doktoři většinou před přetrhnutím klíštěte varují, může to pak začít dost hnisat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Arcana
41-80
41-80


Založen: 7.2.2008
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: út červen 09, 2009 7:51 pm    Předmět: Citovat

coma napsal:
Me by zajimalo, co se stane, pokud se tam necha omylem ta hlavicka? Muze se to zanitit, nebo tak neco? Moje fenka ted nedavno mela kliste pod pazi a myslim, ze jsem ji tam nechala tu hlavicku...udelala se ji tam takova mala hrcka Confused . Co ted s tim, nevite nekdo??

Taková boulička (říká se tomu granulom) se tam může udělat, i když se klíště vyndá i s hlavičkou, třeba můj pes to má po každym klíštěti. Mělo by to do několika týdnů zmizet. Co jsem teď byla měsíc na praxi, tak jsme odstraňovali zatržený klíšťata snad každej den, ta hlavička se akorát vyškrábne skalpelem a vydezinfikuje se to.
Jinak proti klíšťatům u koček je snad registrovaný akorát Frontline, na který už je posledních několik let většina klíšťat rezistentní. Teď se prodává FrontlineCombo, kde je navíc jedna účinná látka proti vývojovým stadiím blech, ale kupodivu to vypadá že to zas účinkuje trochu líp i na klíšťata. Ten spot on (ampulka za krk) by měl na klíšťata fungovat měsíc a stojí kolem 170 korun, na našeho kocoura to ale funguje jenom tak 2 týdny. Arpalit by se u koček neměl používat ani ten v nižší koncentraci. Jedna paní, co měla před několika lety od nás kotě, ho nastříkala právě Arpalitem a kotě to bohužel nepřežilo Confused
Pro psy lidi hodně kupují obojky Killtix a Scalibor, pro velkého psa vyjdou něco mezi 400 až 500 kč a proti klíšťatům drží asi půl roku. Mně se u feny osvědčily oba dva, akorát ten Killtix všem v rodině smrděl, Scalibor je úplně bez zápachu. Pak se docela prodávají spot ony ExSpot, ProMeris Duo a ten Frontline Combo, každý ale proti klíšťatům drží jenom zhruba měsíc, takže to nakonec vyjde o dost dráž než obojek. Ale vypadá to, že je to u každého zvířete trochu individuální, někdo nedá dopustit na ExSpot, někomu u psa zas funguje jenom ProMeris apod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út červen 09, 2009 9:26 pm    Předmět: Citovat

Arcana napsal:

Pro psy lidi hodně kupují obojky Killtix a Scalibor, pro velkého psa vyjdou něco mezi 400 až 500 kč a proti klíšťatům drží asi půl roku. Mně se u feny osvědčily oba dva, akorát ten Killtix všem v rodině smrděl, Scalibor je úplně bez zápachu. Pak se docela prodávají spot ony ExSpot, ProMeris Duo a ten Frontline Combo, každý ale proti klíšťatům drží jenom zhruba měsíc, takže to nakonec vyjde o dost dráž než obojek. Ale vypadá to, že je to u každého zvířete trochu individuální, někdo nedá dopustit na ExSpot, někomu u psa zas funguje jenom ProMeris apod.


My mámě právě ten exspot a opravdu na něj nedáme dopustit, protože u našeho psa fakt funguje. Navíc ho máme od veterináře tuším za 80 Kč, jedna dávka vydrží v minimálně ten měsíc, takže i kdybych to brala za půl roku (jakože si myslím, že tak dlouho ho ani potřebovat nebude), tak to vychází skoro stejně jako ten obojek Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Arcana
41-80
41-80


Založen: 7.2.2008
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: út červen 09, 2009 9:37 pm    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
Arcana napsal:

Pro psy lidi hodně kupují obojky Killtix a Scalibor, pro velkého psa vyjdou něco mezi 400 až 500 kč a proti klíšťatům drží asi půl roku. Mně se u feny osvědčily oba dva, akorát ten Killtix všem v rodině smrděl, Scalibor je úplně bez zápachu. Pak se docela prodávají spot ony ExSpot, ProMeris Duo a ten Frontline Combo, každý ale proti klíšťatům drží jenom zhruba měsíc, takže to nakonec vyjde o dost dráž než obojek. Ale vypadá to, že je to u každého zvířete trochu individuální, někdo nedá dopustit na ExSpot, někomu u psa zas funguje jenom ProMeris apod.


My mámě právě ten exspot a opravdu na něj nedáme dopustit, protože u našeho psa fakt funguje. Navíc ho máme od veterináře tuším za 80 Kč, jedna dávka vydrží v minimálně ten měsíc, takže i kdybych to brala za půl roku (jakože si myslím, že tak dlouho ho ani potřebovat nebude), tak to vychází skoro stejně jako ten obojek Wink


Jo, to je pravda, ExSpot vyjde asi dvakrát levněji než ty ostatní spot ony a hodně lidí si ho chválí. Akorát je potřeba dávat pozor, aby se k tomu náhodou nějak nedostaly kočky, pro ty je účinná látka permethrin toxická.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KačBeth
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 7.1.2009
Příspěvky: 665

PříspěvekZaslal: čt červen 11, 2009 6:08 am    Předmět: Citovat

http://www.biosfera.cz/otom-hacky-na-klistata/produkt/cz/

máte někdo zkušenost s tímhle ? bo mi není zrovna příjemný tahat klíšťata holou rukou a pinzetou to prostě nejde ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Arcana
41-80
41-80


Založen: 7.2.2008
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: čt červen 11, 2009 8:59 am    Předmět: Citovat

KačBeth napsal:
http://www.biosfera.cz/otom-hacky-na-klistata/produkt/cz/

máte někdo zkušenost s tímhle ? bo mi není zrovna příjemný tahat klíšťata holou rukou a pinzetou to prostě nejde ...


Já jsem zvyklá vytahovat klíšťata takovouhle umělohmotnou: http://www.komando.cz/cz/menu/?caller=26501c1038eac1f92c9d682480557544czitemlist1&action=detail&showItem=2060&page_action=element_call a úplně nejlíp mi to jde elektrikářským krokodýlkem http://www.gme.cz/cz/index.php?product=812-024
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KačBeth
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 7.1.2009
Příspěvky: 665

PříspěvekZaslal: čt červen 11, 2009 9:37 am    Předmět: Citovat

tou umělohmotnou mi to nejde, nemá dost pevný stisk, a ten krokodýl je dobrý nápad, pozeptám se známých, estli se něco nenajde, děkuji Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.