BIO a EKO
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 53, 54, 55  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=43f313d525a89253c20d5ff0079f085dZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: ne červenec 08, 2012 7:45 pm    Předmět: Citovat

A.S. napsal:
Ahoj, malinko OT, kam se podělo vlákno mooncup a jiné druhy kalíšků? :-O Můžete mě někdo prosím nasměrovat?


Je v diskuzi "Na osobní strunku"

Tady: http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?t=1508&start=1190
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: st říjen 03, 2012 2:53 pm    Předmět: Citovat

http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/pozor-v-techto-olivovych-olejich-nasli-nebezpecny-nervovy-jed-a-ddt.html

Tak a nyní mi povězte, co má normální člověk konzumovat... Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: st říjen 03, 2012 3:28 pm    Předmět: Citovat

Mazec.. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: st říjen 03, 2012 3:56 pm    Předmět: Citovat

Sakra sakra sakra... já mám doma ten BERTOLLI... Confused Akorát že místo zelenýho podkladu mám modrej... píšou že problémový jsou s min. trvanlivostí 7/13, já mám 12/12... no tak snad je ten můj v pohodě, je skoro novej, použila jsem ho do jídla jen párkrát.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: st říjen 17, 2012 3:28 pm    Předmět: Citovat

Po několika "dožrátích", zjišťování a koupi biomasa ve zdravé výživě, jsem se konečně rozhodla, že budu kupovat maso přímo z ekofarmy..

Trošku mě tedy hryže svědomí, že jsem se vykašlala na obchod, který z této farmy maso bral, ale přece jen. Cenu hodně navyšovali (ano, ano, chápu a proto mě to trápí, že nedám zas tak moc vydělat, ale jiným potravinám tam zůstanu věrná) a já si na stránkách ekofarmy zjistila, že můžu kupovat přímo od nich.

Tak jsem na e-shopu objednala s tím, že si maso zamrazím a zas budu mít na dlouho klid. Vaření masa jsem teď hodně omezila, díky tomu, že máme hodně zeleniny a vařím z ní. Závozy jsou jednou za 14 dní na určité svozné místo.
Tak jsem se tam dneska vydala. Bylo to takové hození do vody. Vydedukovala jsem si, že když na tom parkovišti stojí víc lidí kolem auta, tak to bude asi ono. Tak jsem tam došla, nějaký pán mi vrazil doklady s tím, že si mám najít svůj. Tak jsem si to tedy našla a čekala jsem.

Docela mě pobavilo (a i potěšilo), že jsem tam byla jediná s docela se skromným balíčkem.. Ostatní zjevně byli z restaurací nebo tak něco.
To mi nebylo úplně po chuti, kdy vám pán kontroluje objednávku, vykřikuje to na všechny strany, všichni po sobě civíme... No prostě... fronta na maso no..

Co by se dál nemuselo jo,hodně,environmentalistům líbit je to, že cca půl kila masa jsou balené, ale chápu, že to prostě asi jinak nejde.

No doma jsem si maso sama naporcovala, nabalíčkovala a už šušním v mrazáčku.

U sebe vidím i rozdíl v přístupu v porcování.. Tady u toho to dělám ráda, dost mi i voní a prostě z toho mám dobrý pocit. Na farmě jsem byla na exkurzi, vím, jak tam zvířata žijí.

Někdy zkusím i jiné produkty.

Doufám, že jsem někoho neunudila k smrti, ale kamarádka po mně chtěla vědět, jak to probíhá...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaisha
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.2.2009
Příspěvky: 846

PříspěvekZaslal: st březen 12, 2014 9:34 am    Předmět: Citovat

Ahoj, mám dotaz především pro maminky...Začínám 8.měsíc a pokukuji po těch moderních látkových plenách..., ty klasické papírové mi jsou silně proti srsti. Nejsem z toho, ale vůbec chytrá i když už jsem si leccos přečetla na internetu, potřebovala bych nějaké zkušenosti a rady do začátku Very Happy Nechci do toho hned vrazit majland, ráda bych nakoupila nějaký základ a pak třeba postupně dokoupila, co uznám za vhodné. Můžete mi některá poradit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: st březen 12, 2014 9:37 am    Předmět: Citovat

nemáš možnost si to někde prohlédnout? mě nejvíce vyhovují pop in, Jsou to vrchní plenky s vkládačkou, daly se to doho hezky skládat i klasické čtvercovky do novorozeneckého skladu. Přes zimu kvlůli plísni v bytě papírovky. teď se snažím zase najet na látkovky. Ale zlesnivěla nám skříň a ja s paraním věcí z té skříně nejsem ani v půlce. Tak se snažím aspoň jednou, dvakrát za den, protože od papírovek má otlaky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaisha
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.2.2009
Příspěvky: 846

PříspěvekZaslal: st březen 12, 2014 10:21 am    Předmět: Citovat

Jsem z Kladna, a tady jsem je nikde zatím neviděla. Prý je mají v Hostivicích v jednom velkém obchodě s dětským zbožím, tak se asi zajedu podívat tam. Děkuji za radu. Docela i přemýšlím, že bych si koupila jen nějaké ty svrchní kalhotky a objednala si ten bambusový fleece na netu a ty vkládací pleny si ušila doma...No, ještě uvidím. Každé další rady jen vítám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: st březen 12, 2014 10:34 am    Předmět: Citovat

No moc jsem neporadila. Má m ještě Iti bitti, ty jsou ale uzoučké mezi nožičkama a nějak jsem se s nima nezžila. máme je spíš jako nouzovku, když dojdou pop in svrchňáčky. Mladší nevim jak to dělá, ale pročůrá vždycky i ty...

Jinak mohu darovat jedno načaté balení separačních plen... nebo možná obě... Mě to tu leží a nevyužiju to...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaisha
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.2.2009
Příspěvky: 846

PříspěvekZaslal: st březen 12, 2014 11:16 am    Předmět: Citovat

Dočetla jsem se, že separační pleny jsou k snadnějšímu odstranění stolice z plenek. Můžeš mi ale prozradit, jak to funguje v praxi?To tu separační vkládám do plenek úplně navrch? Z jakého materiálu jsou ty tvoje, jsou prý celulózové a viskózové? Pokud je už opravdu nepotřebuješ, tak bych se jich ráda ujmula...Ty jsi z Ostravy, že?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 53, 54, 55  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.