Orientální tance a jiná orientální nádhera
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 41, 42, 43  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hudba a tanec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=4220c10fe5f405db7e0c986a21cf3bbeZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sstrange
321-600
321-600


Založen: 11.2.2012
Příspěvky: 397

PříspěvekZaslal: so březen 10, 2012 2:58 pm    Předmět: Citovat

Kitsunechan napsal:
Mě to podle toho dvd prostě baví Very Happy, hlavně jsem si to chtěla zkusit než půjdu na nějakej kurz Smile no ale teda nejdřív potom jak jsem zjistila že to neni pro začátečnický začátečníky tak jsem se koukala na youtube na basic steps of bellydance a bylo tam to samý... No a když jsem to zkoušela poprvý tak jsem si říkala jak je to lehký ale čím víc si to pouštím tím víc si všímám taakovejch drobností jako úhel nohou, správnej postoj s jemně pokrčenejma kolenama a tak který jsou asi právě ten úplnej základ... No takže můj postup je takovejhle: nejdřív jsem se naučila kroky pro nezačátečníky a ted piluju tu ladnost a snažim se vypozorovat ty základy. Druhej závěr, až se bude otvírat nějakej kurz, jdu tam. Smile


to dvd je úúžasné! podľa mňa je to tam úplne skvelo naznačené ako čo robiť..niektoré pohyby som dokonca poznala zo zumby Cool ale máš pravdu ono sa to zo začiatku zdá nenáročné..ale keď som to skúšala pred zrkadlom tak už to bolo o niečom inom a tiež som sa začala zameriavať na tie maličkosti..treba to tak vystihnút kedy presne čo do toho pohybu zapojiť..ale je to super, a tiež ma to chytilo!Very HappySmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: so březen 17, 2012 4:19 pm    Předmět: Citovat

Nemáte někdo tip na nějakou dobrou hudbu na american tribal? (Ideálně někde ke stažení...) Díky Wink
Ano, konečně se mi poštěstilo a i u nás v zapadákově jedna osvícená tanečnice otevřela kurz na tribal... A je to super, baví mě to asi tak 1000x víc než předchozí klasické orienty, ale je to hodně i tou lektorkou, je na ní vidět, že ji to fakt baví - nejen tanec samotný, ale i to učení (což se mi u těch předchozích moc nepoštěstilo). Prostě mi sedí nejvíc, až teď vidím, jak strašně moc to dělá, když ten lektor fakt sedne... Navíc nás tam není moc, tak má možnost se věnovat každému a dávat bacha na to, jestli to dělá správně. A vůbec, prostě u toho přemýšlí a je to zábava...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrejcovaGabriela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 17.4.2010
Příspěvky: 667

PříspěvekZaslal: ne březen 18, 2012 9:04 am    Předmět: Citovat

Lalaith napsal:
Nemáte někdo tip na nějakou dobrou hudbu na american tribal? (Ideálně někde ke stažení...) Díky Wink
Ano, konečně se mi poštěstilo a i u nás v zapadákově jedna osvícená tanečnice otevřela kurz na tribal... A je to super, baví mě to asi tak 1000x víc než předchozí klasické orienty, ale je to hodně i tou lektorkou, je na ní vidět, že ji to fakt baví - nejen tanec samotný, ale i to učení (což se mi u těch předchozích moc nepoštěstilo). Prostě mi sedí nejvíc, až teď vidím, jak strašně moc to dělá, když ten lektor fakt sedne... Navíc nás tam není moc, tak má možnost se věnovat každému a dávat bacha na to, jestli to dělá správně. A vůbec, prostě u toho přemýšlí a je to zábava...

Na ATS je asi nejlepší nějaký beledi, zkus to někam zadat, třeba něco najdeš Smile jen aby to teda nevyhodilo beledi jako styl orientu...
_________________
Prave mam amnezii a zaroven deja - vu. Myslim, ze jsem na to predtim zapomnel. (Steven Wright)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sharqigirl
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 20.5.2008
Příspěvky: 1167

PříspěvekZaslal: st duben 25, 2012 7:17 am    Předmět: Citovat

Co se týká výukových DVD: určitě bych se podle nich nezačínala učit tančit. Pro začátečníky + lehce pokročilé je to spíš dobré jako doplněk pro domácí trénink k běžnému kurzu. Pro pokročilé, co už techniku zvládají, je to pak už spíš inspirativní záležitost. Každopádně ale, i pokud jste pokročilí, nové techniky a styly je ze začátku nejlepší se učit s živým lektorem, pak třeba přibrat to DVD.
Pokud chcete koupit nějaké originální CD nebo DVD za slušnou cenu, zkuste e-shop taneční školy www.studioslunce.com
Ohledně hudby na tribal - ATS, doporučuji skupinu Gypsy Caravan - je to klasika se silnými folklorními prvky, použitelné jsou také tribalové zpracování folklorní egyptské hudby (jsou tam nástroje vytvářející hluboké tóny, tzv. těžký rymus).
Na t.fusion je hodne využívaná skupina Solace, DJ Maduro, Beats Antique. Dobré bývají výběrové CD Tribal Beats for Urban Streets. Jinak na T.fusion můžete použít v podstatě jakoukoliv hudbu, která se vám bude líbit - od metalu po operu......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jabra1
0-7
0-7


Založen: 20.5.2012
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: ne květen 27, 2012 11:14 pm    Předmět: BDE Citovat

Dneska jsem se vrátila z Bellydance Evolution - nádhera! Byl jste někdo? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
M.Snehurka
41-80
41-80


Založen: 25.5.2011
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: po květen 28, 2012 4:05 pm    Předmět: Citovat

Taky jsem byla - na odpolední show. Bylo to skvostné Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2012 2:49 pm    Předmět: Citovat

Ha, zjistila jsem, že orientálky jsou kousek od našeho bytu.. Jéj, to si asi splním sen a v září na to vlítnu.. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blondorezka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.9.2007
Příspěvky: 794

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2012 3:05 pm    Předmět: Citovat

holky, když tak vidím, že tu už byl jeden odkaz na ulozto, tak... nějaké tipy na dobrou orientální hudbu na netu?
Sháním něco tanečního, pomalého nebo ve středním tempu, NE drum solo a především, aby to byl "starý" klasický orient, ne syntetické nástroje a takový ten libanonský popík Shocked
Díky za jakékoliv tipy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucka1982
0-7
0-7


Založen: 3.9.2012
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: po září 03, 2012 12:13 pm    Předmět: Taneční studio Kateline Citovat

Ahojky Smile Kdybyste nějaké hledala taneční studio vyučující orient v Plzni, tak zkuste taneční studio Kateline, je to paráda, v kurzu vás není víc než 4, takže se vám tam fakt i věnujou a ne jak jinde, lektorka je příjemná a snaží se něco naučit Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
M.Snehurka
41-80
41-80


Založen: 25.5.2011
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: út září 04, 2012 6:39 pm    Předmět: Citovat

Blondorezka napsal:
holky, když tak vidím, že tu už byl jeden odkaz na ulozto, tak... nějaké tipy na dobrou orientální hudbu na netu?
Sháním něco tanečního, pomalého nebo ve středním tempu, NE drum solo a především, aby to byl "starý" klasický orient, ne syntetické nástroje a takový ten libanonský popík Shocked
Díky za jakékoliv tipy.


Mně se líbí skladby od Paula Dinletira Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 41, 42, 43  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.