Fitká, posilovne, hromadné vs. individuálne potenie sa
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=cb8fa0a8baa439fc3cbb3bb94c437f95Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ally
321-600
321-600


Založen: 6.5.2007
Příspěvky: 435

PříspěvekZaslal: so březen 01, 2008 11:24 pm    Předmět: Fitká, posilovne, hromadné vs. individuálne potenie sa Citovat

Možno trochu od veci téma, ale nikde na fóre som ju zatiaľ nenašla.

Po tohtoročnom skúškovom som zistila, že som nejako zmantadlovala a ledva vyleziem na stene tie najľahšie cesty a celkovo je telo nejaké rozpliznuté...Ani nie, že by som pribrala, možno naopak, ale kde sú tie časy mladého, silného, zdatného...=)
Tak ma napadlo, či nemáte niektorá nejaký dobrý tip na zaujímavú, nie príliš aeróbnu a "hopkaciu" pohybovú aktivitu...Baví ma plávanie, lezenie,turistikovanie (hory a príroda at all) a moc rada by som skúsila napr. power jógu alebo podobné ľahko spevňovacie cvičenia. V mojom okolí sa ale bohužiaľ nevyskytuje osoba, ktorá by s ňou mala skúsenosti...
Kedysi "za mlada" som skúšala aj kalanetiku a tiež fajn, ale neviem o žiadnom centre v Prahe, kde by ju cvičili. A vobec, fitká a hromadné posilovne naozaj nemám rada Rolling Eyes
Ak by ste ale mali niekto skúsenosť s príjemnou cvičiteľkou/om jógy alebo podobných cvičení v Prahe, možno by som sa na hromadný pohyb nahovoriť dala...
A nemáte prosím ešte nejaký tip na pekné miesto na prechádzky (parčík, lesík) v Prahe (okrem Stromovky, Šárky, okolia Vltavy...)?

A vobec, ako ste na tom holky s pohybom? Ja mám totiž pocit, že ho mám stále hrozne málo... Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Denynka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 5.3.2007
Příspěvky: 1467

PříspěvekZaslal: ne březen 02, 2008 7:53 am    Předmět: Citovat

Tak to je ideální pilates já ho cvičím hrozně ráda akorát teď sem nějaká líná a radši jím než cvičím ale těším se až bude hezky až začnu a snad už nepřestanu.Pilates formuje postavu ale nenadřeš se tak jako kdybys musela chodit do posilky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mišena
161-320
161-320


Založen: 11.6.2007
Příspěvky: 258

PříspěvekZaslal: ne březen 02, 2008 9:37 am    Předmět: Citovat

Ally jsem na tom úplně stejně, letošní zkouškové mě úplně zmohlo, nic jsem nepřibrala, ale vůbec se ve svém těle necítím. Jsem taková polámaná. Před vysokou školou jsem docela dost cvičila a pak najednou nic - muselo se to někdy projevit.
Tak už mám naplánovanou power jogu, body form a hopsavý aerobic Very Happy doma bych se asi cvičit nedonutila (vždycky mi to vydrží týden maximálně dva)
Ale kam cvičit v Praze Ti neporadím. Zkus do vyhledávače napsat "fitcentra v Praze" a snad Ti něco vyjede Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ally
321-600
321-600


Založen: 6.5.2007
Příspěvky: 435

PříspěvekZaslal: ne březen 02, 2008 10:01 am    Předmět: Citovat

Ďakujem vám obom Smile Ja viem, že v Prahe je tých fitiek kopa, ale ja sa v nich z nejakého dôvodu necítim moc dobre Rolling Eyes Aj keď na hodine power jógy alebo pilatesovej metódy by to mohlo byť možno fajn. Miško, a tá power jóga - ako prebieha hodina a kam na ňu chodíš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mišena
161-320
161-320


Založen: 11.6.2007
Příspěvky: 258

PříspěvekZaslal: ne březen 02, 2008 10:29 am    Předmět: Citovat

Jsem z Opavy, takže chodim cvičit sem. Power joga vychází ze základů jogy, opakování různých protahovacích a dýchacích cviků a lehké, ale zato účiné posilování pomoci overballu. Je to i dobré na formování postavy. Chodím tam i s mamkou. Není to nijak náročné Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lilun
81-160
81-160


Založen: 31.1.2008
Příspěvky: 154

PříspěvekZaslal: ne březen 02, 2008 10:56 am    Předmět: Citovat

Aerobick velmi neodporucam, podla mna je najlepsi pilates. Chodila som dakedy do fitka, ale kedze nemame cisto zenske fitka, tak som prestala, bo mi hrozne liezlo na nervy ako ma muzi ocumovali.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ally
321-600
321-600


Založen: 6.5.2007
Příspěvky: 435

PříspěvekZaslal: ne březen 02, 2008 11:11 am    Předmět: Citovat

lilun napsal:
Aerobick velmi neodporucam, podla mna je najlepsi pilates. Chodila som dakedy do fitka, ale kedze nemame cisto zenske fitka, tak som prestala, bo mi hrozne liezlo na nervy ako ma muzi ocumovali.


To je práve ono, čo ma na tých hromadných aerobikoch a pod. odrádza. A vôbec, pri tom hopkaní si pripadám ako blbec Rolling Eyes Cool Celkovo sú mi bližšie skôr pokojnejšie veci, ako jóga a myslím, že i pre kĺby je to lepšie...Hlavne nie je nad to, pohybovať sa niekde vonku - a nie robiť nejaké samoúčelné nezmyselné pohyby vnútri a ešte za to platiť. To už radšej okopávanie záhradky, zametanie ulíc (ok, je to trochu prehnané, ale keby ma niekto ponúkol=))...), turistika a pod. - čo ale v Prahe nie je úplne možné Crying or Very sad

Tak asi skúsim tú pilatesovu metódu, s tou ešte skúsenosti nemám...Vďaka vám všetkým za pomoc Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne březen 02, 2008 7:16 pm    Předmět: Citovat

Já teda dělám to i to (a podotýkám, že jsem docela sportovní antitalent a něco jsem se sebou začala dělat až ve třiceti), kromě tréninků naší taneční skupiny chodím ještě na step aerobik a pilatese, když stíhám, tak navíc na powerjógu (dlouho jsem dělala i břišní tance, ale teď nestíhám, nicméně doufám, že se k nim časem vrátím). Ono každý má něco do sebe, chce to jenom najít, co bude nejvíc vyhovovat tobě.
Osobně se mi taky asi nejvíc líběj plynulejší pohyby jako je pilates či powerjóga, taky ráda plavu a chodím na vejšlapy (kdyby tak bylo víc času), ale ten step aerobik aspoň jednou tejdně je fakt příjemný osvěžení a je dost účinnej. Ale u všech těchhle věcí záleží dost na instruktorce - já taky vydejchávám jenom pár z celýho fitka, u ostatních mi ty hodiny připadají horší (ale jiný ženský si je zase pochvalujou). Zjistila jsem, že nemá cenu žádný cvičení úplně zavrhnout po první hodině s jednou instruktorkou/instruktorem, může to bejt prostě tak, že Ti někdo nesedne, nebo že jako instruktor stojí za houby, ačkoli má všechny zkoušky. (Tohle u mě fungovalo s aerobikem, pět let jsem ho odmítala byť jenom znova zkusit. Ovšem třeba s pilatesem jsme si sedli hned od začátku - ačkoli se u nás vystřídaly tři cvičitelky a každá to dělala trochu jinak, všechny mi sedly). S powerjógou jsem zažila docela šok - byla jsem na jedný hodině, ta mi přišla taková jednoduchoučká, v podstatě k ničemu, pak jsem šla na další, a byla jsem utahaná jako štěně (takový ty příjemně bolavý svaly)... Chce to fakt zkoušet a najít si, co Tě bude bavit natolik, abys to byla ochotná dělat pravidelně a dokonce se na to těšila.
Jinak je docela důležitý, alespoň u mě a u většiny mejch známejch to funguje, najít si fitko někde poblíž bydliště nebo práce. Čím ho budeš mít dál, tím snazší pro Tebe bude najít si výmluvu, proč zrovna dneska nemůžeš. Kdybys bydlela kolem Smíchova, můžu docela doporučit fitko na Radlický - je poměrně malý a vcelku pohodový ( i když teďka rozšiřujou, tak nevím, kam se bude vyvíjet dál). Ufff, omlouvám se za dýlku výlevu!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ally
321-600
321-600


Založen: 6.5.2007
Příspěvky: 435

PříspěvekZaslal: ne březen 02, 2008 7:31 pm    Předmět: Citovat

Titanko, ďakujem za parádnu odpoveď, vôbec sa neospravedlňuj Wink Poblíž Smíchova síce nebydlím, ale mám kúsok odtiaľ školu a v podstate aj prácu, tak by to mohlo ísť...A môžem sa spýtať, ako sa to fitko na Radlickej volá? Na tú power jógu si ma naozaj nalákala - presne ten príjemne bolavý pocit mám rada Embarassed Cool Prípadne, ak nemajú webovky, ako je to s cenami? Holt, my chudobní študenti...slovenskí Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne březen 02, 2008 7:47 pm    Předmět: Citovat

Webovky jsem teď našla, ale jsou dost děsný (ten kulturista nahoře je opravdu ohavnej) - nicméně žádnýho takovýho jsem tam fakt nepotkala, slibuju. Ty webovky jsou http://www.fitness-station.cz/
Je to ve stejný budově jako bazén. Jinak koukám, že teď docela zdražili (já chodívala loni za 65, teď je to o dvacku víc, ale pořád je to myslím levnější než v mnoha jinejch fitkách). Já teda dobírám ještě permanentky, který jsem si nechala věnovat od Ježíška, s těma je to levnější. V dohledný době hodlají zavádět i nový hodiny, tak jsem zvědavá. Držím palce, aby Ti to tam taky sedlo! Mně prostě takový ty velký a moc profesionálně vyhlížející fitka vždycky spíš odrazovaly, tohle mi přijde nedokonalý, ale v pohodě. Kdybys něco potřebovala, pošli mi soukromou zprávu - a vůbec, třeba se v tom fitku už brzo potkáme! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.