Vegetarianske recepty
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=93581662426acf32a49091df3ae43625Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
BoGotha
8-20
8-20


Založen: 16.1.2009
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: pá únor 06, 2009 7:30 pm    Předmět: Citovat

Já teda moc nejsem na složitý recepty, většinou tak spatlam co se dá a pak je to ňam ňam. Třeba jsem si dělávala těstoviny, na ně jsem plácla několik druhů sýra (včetně mazacího), kečup a koření, nechala sem to pořádně ohřát v mikrovlnce a zamíchala... Very Happy
Taky jsem u nás teď sháněla tortilly, ale bydlim v malym městě a nikde nejsou, tak jsem zapátrala na síti a našla recept na tortilly z obyčejné hladké mouky. Smícháte jen tu hladkou mouku, vodu a trošku soli. Je možné přimíchat i tuk a prášek do pečiva (ani jedno ale podle mě není potřeba). Pak se těsto rozdělí na části, které se rozválí na jednotlivé tortilly. Ty se hodí na rozpálenou pánev a tam se smaží/pečou jen asi 10 vteřin po každé straně.
Je to poměrně rychlé a jednoduché a také dobré, zvlášť když to vycpete nějakou mňamkou. Navíc v tom nejsou žádná éčka. Wink
Nemáte někdo nějaký recept na dobrý jogurtový dressing?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: pá únor 06, 2009 8:25 pm    Předmět: Citovat

Nemají být tortilly z kukuřičné mouky? Jinak jsou to podle toho receptu úplně klasické placky respektive lokše Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BoGotha
8-20
8-20


Založen: 16.1.2009
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: so únor 07, 2009 9:36 am    Předmět: Citovat

Bonemína napsal:
Nemají být tortilly z kukuřičné mouky? Jinak jsou to podle toho receptu úplně klasické placky respektive lokše Smile


No normální tortilly bývají z kukuřičné mouky, ale řekla bych, že málokdo ji doma má. Tyhle jsou z pšeničné a poslouží úplně stejně. Jak jsem psala, nejsem žádná velká kuchařka Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: so únor 07, 2009 10:15 am    Předmět: Citovat

BoGotha napsal:
No normální tortilly bývají z kukuřičné mouky, ale řekla bych, že málokdo ji doma má. Tyhle jsou z pšeničné a poslouží úplně stejně. Jak jsem psala, nejsem žádná velká kuchařka Wink

no, já ji doma mám (ale já zas nemám tu pšeničnou Wink ) a ten recept asi vyzkoušim, přece jenom po půlroce už mi nějaké to pečivo i trochu chybí, tak ochutnám a uvidim Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: so únor 07, 2009 6:40 pm    Předmět: Citovat

Nesnědla jsem Šalamouna, ale myslím, že tortilly se dělají s obojí mouky. Měkké z pšeničné, a křupavé (na tacos) z kukuřičné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: ne únor 08, 2009 8:50 am    Předmět: Citovat

Já jsem se o domácí tortilly jednou pokoušela a byl hrozný problém to rozválet. To těsto bylo prostě hodně tuhé a vracelo se do původního tvaru (tzn. když jsem rozválela placku o průměru 20 cm, tak měla za chvíli 15.)Je to normální nebo jsem někde udělala chybu? V každém případě jsem si po tomhle zážitku řekla, že si ty tortilly jednou za čas koupím.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Ally
321-600
321-600


Založen: 6.5.2007
Příspěvky: 435

PříspěvekZaslal: so únor 28, 2009 5:46 pm    Předmět: Citovat

http://vitakucharka.blog.cz/rubriky/omacky
Neustále aktualizovaná vitariánska kuchárka v češtine - na spestrenie jedálnička pre odvážnych (ktorým sa nechce tráviť varením hodiny) Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.