My a móda
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 237, 238, 239
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=980c2cfde82d297daa015133e283b060Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: ne říjen 30, 2016 9:42 pm    Předmět: Citovat

Budou Vánice. Přej si příspěvek... Twisted Evil
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: ne říjen 30, 2016 9:45 pm    Předmět: Citovat

Je to jedna z možností, ještě to zvážím. Wink Ale je smutné, že je sehnatelných jen pár střihů kabátů a jinak nic... Sad
_________________
http://lalaithaparfemy.blogspot.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: ne říjen 30, 2016 10:03 pm    Předmět: Citovat

Lalaith: Je fakt, ze usiti, pokud mas jasnou predstavu, je asi nejlepsi a koneckoncu i nejekonomictejsi reseni. Ono totiz kvalitni matros a prace neco stoji, na druhou stranu ale takovy kabat budes mit "az do duchodu" a nerozpadne se po druhe sezone, jako bohuzel vetsina kousku co se prodava Sad Pripadne nebude hned prosoupany atd ...

Je to investice. Kabat a dobre boty, ten zbytek se vzdycky nejak poresi, ale tyhle dve veci rozhodne stoji za to nepodcenovat.
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ned
0-7
0-7


Založen: 17.9.2011
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt únor 03, 2022 4:47 pm    Předmět: Re: My a móda Citovat

Doufam, ze nevadi, ze vzkrisuji tuto diskusi po letech, jelikoz chci projednat jednu otazku: zmenil se od roku 2007, kdyz tato diskuze byla zahajena, pristup spolecnosti k mode?

Nez zacnu probirat tuto problematiku, odpovim na ty dotazy z puvodniho prispevku, ktere se dotykaji muze (jsem chlap).

Déscantes napsal:
Zajímalo by mě - nechali jste se někdy módně ostříhat? A litovali jste potom toho nebo ne?


Pouze jednou, v r. 1990, kdyz mi bylo skoro 11. Tehdy u nas (t.j. v Severni Americe, jsem z Kanady) frcel mezi kluky sestrih "na houbu". Napadlo me, ze s tim budu frajer. Nelitoval jsem toho, avsak jsem ten sestrih neobnovoval.

Od svych dvaceti/jedenadvaceti mam dlouhe vlasy (na chlapa). Kdyz jsou ostrihane, jsou na mikado. Mam take vousy.

Déscantes napsal:

... Když se vám něco, co je zrovna v módě, líbí, koupíte si to nebo módní oblečení odmítáte?


Modni obleceni odmitam. Muj "styl" se da popsat jako "normcore": zakladni dziny, polotricka, tricka a mikiny, kostkovane kosile, hnede boty. Mam svuj zazity styl, ktery v podsate nemenim.

Déscantes napsal:

Myslíte si, že je dobré mít alespoń trochu přehled, co se zrovna nosí, anebo je to úúúplně jedno a móda vás vůbec nezajímá?
Dík za názory.


Ano, je dobre mit prehled. Moda vyjadruje mentalitu spolecnosti, ja koukam, co se nosi, a hodnotim ty trendy.

A z toho hladce prejdu na jiz zminenou otazku. Me se zda, ze zhruba kolem r. 2011 nastala jedna docela kladna zmena ve spolecnosti, tedy, ze i kdyz porad existuji trendy, lide jim jiz nejsou vazani nybrz maji sirokou volbu a je snadno mit "osobni styl", tedy ze je to snadnejsi, nez v minulosti. Souhlasite se mnou, ze je to doopravdy tak? Co prineslo tuto zmenu v lidskych zvycich, a myslite si, ze tak bude i do budoucna?

Jako orientacni bod pouziju rok 2007, kdy tato diskuse zacala. Drive melo kazde desetileti mody, ktere prevahovaly, a kdyz se podivas na stare fotky uvidis, ze malo lidi nebyli aktualni modou zasazeni. Zda se mi, ze toto pravidlo platilo jeste v letech 2000 (Y2K moda). Kdyz se vratime na zacatek tyto diskuse, najedme, ze v prvnich prispevcich prispevatelky kritizuji prave tu typickou modu ty doby, predevsim bokovky (dziny s hodne nizkym pasem). Ovsem se mi zda, ze moda Y2K v te dobe porad byla videt vsude, a ze bylo tezke se ji vyhnout i kdyz jsi chtel (me to skoro nezasahlo, takovy zakladni odev jak jsem jiz popsal se mi podarilo najit vsude, ale to jsem chlap). Osobne se mi typicka moda z 2000 let nelibi (tim nechci urazet nikoho, kdo ji ma rad nebo ji nosil rad, zde kritizuji dobove vnucovani ty mody modnim prumyslem, nikoliv vkusy odlisne tym mym). Okarakterizoval bych ho jako obdobi, kdyz vzali normalni modu a vsemu dali nejakou hrubou nebo nedokonalou stranu. Kalhoty s nizkym pasem, svetri a tricka, ktere nesahaji ke kalhotam, panske dziny vybledle do tyrkizova a s viditelnou mrizi v latce, asymetricke sukne, sukne udelany z takovych naskladanych volanu, tricka s aplikovanymi zaplaty, mohl bych pokracovat. Vec je ale ta, ze ty veci byli vsude videt. Spousta zen se stezovala, ze dziny (nebo kalhoty vubec) s normalnim pasem nejsou vubec k sehnani!

A pokud budeme mluvit o vlasech, tak na jednu dobu byli malo videt sestrihy na jednu delku. Stejne jako bokovky byly vsude videt ruzne variace na sestrihane a prostrihane vlasy. Kolem r. 2008 najednou bylo zase mikado velice v mode, ale vzdy slo o nejakou verzi tehdejsiho ucesu Viktorie Beckhamove, tedy mikado s "podkovou" ( vzadu kratsi, vpredu delsi). Ty na jednu delku skoro nebyli videt.

A jak je to dnes? Jiz leta nevidim jeden trend, ktery ma prevahu nad jinym. Lze koupit ruzne styly a barvy dzinu, Vysoky pas se vratil avsak lze koupit i dziny s trochu nizsim pasem. Ruzne obchody jsou patrne zamerene na ruzne styly, nektere obchody/eshopy vyslovne delaji reklamu o sobe, ze tam muzes vybrat podle osobniho stylu. Trendy urcite existuji, avsak se nezdaji byt tak dominantni jako drive. Jednoduchy priklad: loni byly pry v mode damske kalhoty trochu nad kotnik. Tech jsem urcite videl v lete dost, avsak se mi nezda, ze by si holky oblekaly jen takove kalhoty, jsou i dalsi styly (pred par mesicu jsem dokonce videl mladou holku s kalhotami do zvonu).

Dlouho jsem take nevidel zadny dominantni sestrih. Vlasy na jednu delku jsou jiz leta zase bezne, je vsude videt proste dlouhe nebo polodlouhe vlasy a klasicke mikado. Avsak jsou videt i jine sestrihy vsech typu (napriklad ke konci r. 2019 jsem videl mladou zenu s takovym damskym "harem" jako ze zacatku 80. let. Loni se psalo v mediich, ze pry hodne frci "francouzsky bob", tedy mikado s ofinou, v skutecnosti jsem vsak videl pouze par holek s timto sestrihem, coz mi zase napovida o tom, ze lide uz slepe nesleduji modni trendy.

Souhlasite s mym nazorem, ze je dnes snazsi a spolecensky prijatelnejsi volit mezi styly a vyhnout se trendum, nez bylo i pred temi 12-15 lety? A co mohlo zpusobit tuto dle me kladnou zmenu? Jde o to, ze spolecnost doopravdy postoupila a zavrhla konformizmus, a ze je modni prumysl ochoten ji vyjit vstric a necpat ji jednotnou sezonni modu? Nebo jde jen o to, ze ruzni lide sleduji ruzne influencery? Nebo za tim stoji neco jineho?

V posledni dobu se setkavam se clanky, kteri tvrdi, ze se ted' vraci moda Y2K. Zatim jsem ji na ulici nevidel, uvidime v lete. Jeden clanek hlasil navrat bokovek, i kdyz vzal v potaz skutecnost, ze se nektere zeny obavaji toho trendu a ujistoval, ze zatim nejsou plany vyrabet vyhradne kalhoty s velice nizkym pasem. Nekolik dalsich clanku zas tvrdi, ze ted' hodne frci sestrihy hodne se podobajici tem z let 2000 ("wolf cut", "chobotnice", "butterfly" sestrih kde jsou jinak dlouhe vlasy sestrihane u obliceje). Slo by dle vaseho nazoru jen o takove "nabidky" modniho prumyslu ktere budou videt na jednotlivcich ale v ramci sirsi nabidky? Postoupila spolecnost a modni prumysl v tomto ohledu? Nebo hrozi, ze napriklad zase na nejakou dobu temer prestanou vyrabet damske dziny (nebo kalhoty vubec), nebo ze brzy budou vlasy bez zadneho sestrihani nebo prostrihani opet vzacny?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: pá květen 27, 2022 1:18 pm    Předmět: Citovat

Ne že bych byl odborník na módu, ale mám pocit, že to je všeobecný trend posledních let. Lidé stále více nejen v módě, ale třeba i v jídle hledají vlastní cestu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 237, 238, 239

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.