Dárci krve, kostní dřeně...
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 21, 22, 23  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=240dcbeb319b70da5a5132d7aa6a51d7Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Violet
161-320
161-320


Založen: 24.8.2007
Příspěvky: 205

PříspěvekZaslal: čt duben 16, 2009 8:39 am    Předmět: Dárci krve, kostní dřeně... Citovat

Nevšimla jsem si, že by tu takové vlákno bylo Smile

Nedávno jsem oslavila osmnáctiny a místo útoku na namístní bary jsem začala přemýšlet o dárcovství. V úterý jsem odhodlaně nakráčela do fakultní nemocnice v praze, kde jsem absolvovala vyplňování dotazníku, malý odběr krve v laborce a vyšetření doktorkou. Když už se mělo jít na věc, tak se zjsitilo, že mám tenčí žíly než je jehla, kterou se krev odebírá, takže bylo po všem Sad Hodně mě to mrzelo, prý se můžu zastavit tak za dva roky, že se mi žilní systém třeba ještě upraví....

Co vy a dárcovství? Máte vlastní zkušenosti, hrůzné historky? Nemůžete překonat strach z jehel nebo bolesti z operace?

Diskuze budiž oficiálně zahájena Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Succuba
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 15.9.2008
Příspěvky: 675

PříspěvekZaslal: čt duben 16, 2009 8:55 am    Předmět: Citovat

Já mám nízký tlak, omdlívám i při normálním odběru, takže dárcovství nepřipadá v úvahu... Ale pokud byste někdo potřeboval nějaké bližší info, mám minimálně jednoho kamaráda, který krev daruje pravidelně, tak můžete sepsat dotazy a já ho pak dotáhnu k počítači, aby na ně odpověděl.

Já mám dotaz z trochu jiného soudku, kamarádka se mě ptala, jestli nevím něco o rizicíc spojených s dárcovstvím vajíček, a protože o tom nic nevím, musela jsem ji zklamat. Nemáte někdo nějaké info?
_________________
Amor tollit timorem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honey star
321-600
321-600


Založen: 15.5.2008
Příspěvky: 517

PříspěvekZaslal: čt duben 16, 2009 9:18 am    Předmět: Citovat

Jsem dárcem krve už nějakou dobu, takže případné info mohu ráda poskytnout Wink Chodím do ústavu hematologie a krevní transfuze na Karlově náměstí a jsou tam moc hodní, napíchnout žílu umí bezvadně, nikdy jsem neměla ani modřinu nebo něco. Teďka co jsem těhotná tak samosebou chodit nemůžu, což mě trochu mrzí, byl to takovej můj pravidelnej rituál jednou za 4 měsíce v pátek. Je to celkem fajn člověk má nárok na placené volno, tak si aspoň prodloužím víkend. Po odběru dostanu najíst a vitamíny, navíc si můžu za každej odběr odečíst z daní 2000,- a i to potěší. No a dobrej pocit, že to možná někdy někomu pomůže, ten je k nezaplacení Laughing Zkrátka, kdo je zdráv a neomdlívá, tomu dárcovství mohu doporučit. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: čt duben 16, 2009 9:27 am    Předmět: Citovat

Já jsem tedy POUZE dárce plazmy, ale i tak se přidám. Chodím v průměru jednou za dva týdny do ostravské pobočky Sanaplasmy. Špatně mi bylo jen poprvé, asi že organismus nevěděl, co ho čeká. teď je to už v pohodě - akorát na základě zkušenosti musím dodat, že NENÍ dobrý nápad jít na odběr s bolestí hlavy, případně když se člověk dost nenapije (ale u většiny lidí, která pije daleko víc než já, by to mělo být v pohodě). Sestřičky tam mají ve velké většině velmi šikovné s jemnýma rukama, takže člověk tu jehlu skoro necítí. Až na výjimky, které stojí za to Very Happy například nějaká nová ukrajinská/ruská sestra, která s jehlou konkuruje Janu Železnému Laughing

Z jehel jsem strach nikdy neměla, spíš z toho, že je někdy třeba napichovat mi tu ruku víckrát- to pak vypadám jak feťák..
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honey star
321-600
321-600


Založen: 15.5.2008
Příspěvky: 517

PříspěvekZaslal: čt duben 16, 2009 9:31 am    Předmět: Citovat

Ty jo to koukám, plazma se může dávat takto často? Já měla vždycky představu, že je tam stejnej cyklus jako u krve - u žen každé 4 měsíce, chlapi jednou za 3 měsíce...
Jinak s tím pitím je to stejné i u krve - má se hodně pít předtím - aby to dobře teklo Smile a i potom aby se doplnily tekutiny. Tak já vždycky piju jako přetržená a pořád lítám na záchod Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: čt duben 16, 2009 9:37 am    Předmět: Citovat

Ale kdež.. nejkratší interval je týden. Ale to bych měla ty ruky rozpíchané permanentně Very Happy Ja prave moc nepiju, takze musim vzdycky aspon vecer predtim do sebe nalit minimalne dva pullitraky čehokoli. Taky mi posledně sestřička oznámila, že to, že mi ta plazma teče tak pomalu je tím, že mam nějaké super pružné žíly, takže zatímco normální lidi příjdou, lehnou, a za celou dobu s tou rukou nemusí nic dělat, tak já těch 45minut devastuju tenisák, až to hezké není Very Happy
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hankabar
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.3.2008
Příspěvky: 1361

PříspěvekZaslal: čt duben 16, 2009 9:45 am    Předmět: Citovat

Ach jo, já jsem co se jehel týče děsná posera. Krev jsem ale dát chtěla. Po letech jsem se konečně vybičovala, a šla jsem. Vyplnila dotazník a pak mě nevzali, protože jsem deset dní před tím použila mast s kortikoidy (nevěděla jsem, že se to vstřebává měsíc)
Tak jsem chtěla za měsíc - bez použití mastičky - jít znovu, ale to se mi zase po rukou rozlezl hnusný atopický exém, to vám byl eklhaft... No, a jak známo, lidi s exémem mají taky smolíka... A přitom jsem jinak taaaak nechutně zdravej člověk! Crying or Very sad
Na kostní dřeň se chci taky zkusit přihlásit, ale pořád z toho mám tak nějak strach... Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: čt duben 16, 2009 9:49 am    Předmět: Citovat

Succuba napsal:
Já mám nízký tlak, omdlívám i při normálním odběru, takže dárcovství nepřipadá v úvahu...


Taky tak. Odběry nesnáším Twisted Evil , naštěstí už teď bývají sestry rozumné a když se zeptám, jestli by mi nemohly odebrat tu krev vleže, tak mě bez problémů nechají si někde lehnout - a to ten odběr přežiju celkem bez úhony. Dřív se na mě s despektem podívaly, utrousily něco v tom smyslu, že to vydržím, a pak se divily, jak to, že ta krev neteče a že se kácím ze židle. Ráda bych sice darováním krve pomohla, ale fakt se nepřemůžu. Sice (jak jsem už psala) vleže je to ok, ale to mi berou jen ampulku a navíc ty vzpomínky to všecko tak strašně komplikujou Rolling Eyes .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: čt duben 16, 2009 9:53 am    Předmět: Citovat

hankabar napsal:
No, a jak známo, lidi s exémem mají taky smolíka... A přitom jsem jinak taaaak nechutně zdravej člověk! Crying or Very sad

jo? lidi s ekzemem nesmí? to mi spadl šutrák ze srdce... aspoň se nemusim cítit provinile, že ji darovat nechci Wink

jinak já bych byla hrozně ráda, kdyby někdo dostal moje orgány až umřu (snad budou v použitelným stavu...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kalakai
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 1.2.2008
Příspěvky: 965

PříspěvekZaslal: čt duben 16, 2009 10:32 am    Předmět: Citovat

tož tak já patřim k těm lidem, co méně pijí a už vůbec mi ta krev nechce pořádně téct... u mě je problém nabrat jenom tu malou ampulku.. k tomu ještě chudokrevnost a nizký tlak.. takže darovat jsem zatim nebyla. i když mám nulu mínus..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 21, 22, 23  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.