Mýdlo s jelenem

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=75ecbd66e6c8e7c2465fea2731e94441Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kikina88
41-80
41-80


Založen: 8.11.2011
Příspěvky: 77

PříspěvekZaslal: čt květen 16, 2013 12:50 pm    Předmět: Mýdlo s jelenem Citovat

Došel mi šampon, a jelikož jsem doma a nemám možnost si ho koupit a doma máme jen samé se silikonama (Gliss Kur..) a v naší malé drogerii jsou také jen ty ,,špatné" (už přes rok se snažím na hlavu nedávat silikony, jen do konečků), tak mi mamka poradila, že její babička si myla vlasy mýdlem s jelenem (že v tom i prali), tak jsem to zkusila a nestačím se divit Shocked i bez balzámu se daly krásně rozčesat už mokré (normálně to nejde, musím počkat až uschnou) a jsou pěkně lesklé, trošku sušší, ale to mi dělají i ty bezsilikonové šampony, takže jsem silně překvapená Smile a mají i objem!
Zkoušel jste to taky někdo? Z fotek vím, že měla babička nádherné vlasy a to je myla jen tímhle mýdlem, je přírodní, takže nic špatného a myslím, že vydrží hrozně dlouho a je i celkem levné Smile zatím samá pozitiva...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mitico
41-80
41-80


Založen: 31.8.2012
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: čt květen 16, 2013 2:31 pm    Předmět: Citovat

téda Shocked asi taky zkusím (jestli ho najdu Very Happy )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: čt květen 16, 2013 3:20 pm    Předmět: Citovat

Tak ony se dají sehnat i mýdla určená přímo na vlasy.
Mýdlo s jelenem v dnešní době asi moc přírodní není (soudím podle složení mýdel pro výrobu slizu na praní).
A další problém je, že po delším čase se na vlasech vytvoří takový povlak, takže je potřeba splachovat kyselým oplachem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Housenka
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 1524

PříspěvekZaslal: čt květen 16, 2013 7:51 pm    Předmět: Re: Mýdlo s jelenem Citovat

Kikina88 napsal:
Došel mi šampon, a jelikož jsem doma a nemám možnost si ho koupit a doma máme jen samé se silikonama (Gliss Kur..) a v naší malé drogerii jsou také jen ty ,,špatné" (už přes rok se snažím na hlavu nedávat silikony, jen do konečků), tak mi mamka poradila, že její babička si myla vlasy mýdlem s jelenem (že v tom i prali), tak jsem to zkusila a nestačím se divit Shocked i bez balzámu se daly krásně rozčesat už mokré (normálně to nejde, musím počkat až uschnou) a jsou pěkně lesklé, trošku sušší, ale to mi dělají i ty bezsilikonové šampony, takže jsem silně překvapená Smile a mají i objem!
Zkoušel jste to taky někdo? Z fotek vím, že měla babička nádherné vlasy a to je myla jen tímhle mýdlem, je přírodní, takže nic špatného a myslím, že vydrží hrozně dlouho a je i celkem levné Smile zatím samá pozitiva...


Tvoje babička či prababička asi prala v tomhle,
http://www.youtube.com/watch?v=dXio62w2jUc
ale dneska už je to úplně jiný mýdlo. Všechno, co má s tím původním společnýho, je jenom hranatý tvar a jelen.

Kdyby tě zajímaly rozdíly v jádrových mýdlech, jednu dobu jsem to sledovala:
http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?p=280461
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elisjantar123
161-320
161-320


Založen: 4.3.2012
Příspěvky: 232

PříspěvekZaslal: ne červen 02, 2013 12:31 pm    Předmět: Citovat

Tomuhle tématu jsem se tak divila, že jsem to musela zkusit. Wink Vlasy jsem namydlila, opláchla a neutralizovala octem. Docela dlouho to schlo a vlasy nejsou úplně odmaštěné, ale jako nouzovka se to určitě dá. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Philogia
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 14.8.2011
Příspěvky: 613

PříspěvekZaslal: ne červen 02, 2013 7:03 pm    Předmět: Citovat

Možná by tě zajímalo téma Tuhé šampony:

http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?t=4754

V podstatě jde právě o mytí vlasů mýdlem, i když většinou s trochu pozměněnou recepturou, aby vlasům vyhovovalo ještě víc než mýdlo normální. Řešil se tam i ten kyselý oplach, který zmiňovala jitty Smile
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.