Afro účesy
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Úprava a účesy dlouhých vlasů
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=ea328b88c6229f746f150cae04f0cf5dZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Dali by ste si niekedy zapliesť afro účes?
Áno
40%
 40%  [ 6 ]
Možno
13%
 13%  [ 2 ]
Nikdy
46%
 46%  [ 7 ]
Celkem hlasů : 15

Autor Zpráva
Merci
161-320
161-320


Založen: 29.1.2010
Příspěvky: 320

PříspěvekZaslal: út únor 23, 2010 6:30 pm    Předmět: Citovat

Jak už někdo ví, dávala jsem fotky do galerky, měla jsem copánky tři měsíce. Pletla jsem si je sama z vlny část večera a půlku dalšího dne. Dělala jsem to z toho důvodu, že jsem si nechávala dorůstat už rok vlasy z úplně krátkých a pořád jsem vypadala jako debil, už jsem z toho byla unavená. Původně jsem si chtlě naplést jen pár pramenů vepředu, ale pak mě napadlo to zkusit víc s tím, že vzadu mi to někdo doplete. Jenže ejhle, zjistila jsem, že i vzadu si to napletu v pohodě sama. Neměla jsem je příliš silně utažené, když vlasy po čase lezly ven, občas jsem nějaký copánek upravila. Měla jsem je skoro do pasu a byl to skvělý pocit. Nikdy jsem tak dlouhé "vlasy" neměla, bylo hrozně příjemné to zažít. Těžké byly akorát po umytí a dlouho schly. Na podzim už jsem je musela sundat, protože už nebyly schopné uschnout v nějakém rozumném čase a měla jsem obavu, abych si po určité době nezničila vlasy. Rozplétání bylo mnohem otravnější než naplétání. Ráda na to období vzpomínám, bylo příjené, jak se mi něco dlouhého válelo po zádech a navíc jsem vlasy nemusela nijak upravovat. Vlasy se mi nijak nezničily a překlenula jsem to hrozné období, pak jsem je konečně mohla zarovnat aspoň na mikádo a hned jsem se cítila líp. A ten nápad s dorůstající ofinou jsem taky použila, bylo to fajn, aspoň neotravovala. V té době to ještě šlo, protože jsem měla černé vlasy, tak to ani nebylo poznat, že tam mám náplet. Stějně jsem ji pak zas ušmikla. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marlene
161-320
161-320


Založen: 13.3.2009
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: út únor 23, 2010 7:54 pm    Předmět: Citovat

Merci napsal:
Jak už někdo ví, dávala jsem fotky do galerky, měla jsem copánky tři měsíce. Pletla jsem si je sama z vlny část večera a půlku dalšího dne. Dělala jsem to z toho důvodu, že jsem si nechávala dorůstat už rok vlasy z úplně krátkých a pořád jsem vypadala jako debil, už jsem z toho byla unavená. Původně jsem si chtlě naplést jen pár pramenů vepředu, ale pak mě napadlo to zkusit víc s tím, že vzadu mi to někdo doplete. Jenže ejhle, zjistila jsem, že i vzadu si to napletu v pohodě sama. Neměla jsem je příliš silně utažené, když vlasy po čase lezly ven, občas jsem nějaký copánek upravila. Měla jsem je skoro do pasu a byl to skvělý pocit. Nikdy jsem tak dlouhé "vlasy" neměla, bylo hrozně příjemné to zažít. Těžké byly akorát po umytí a dlouho schly. Na podzim už jsem je musela sundat, protože už nebyly schopné uschnout v nějakém rozumném čase a měla jsem obavu, abych si po určité době nezničila vlasy. Rozplétání bylo mnohem otravnější než naplétání. Ráda na to období vzpomínám, bylo příjené, jak se mi něco dlouhého válelo po zádech a navíc jsem vlasy nemusela nijak upravovat. Vlasy se mi nijak nezničily a překlenula jsem to hrozné období, pak jsem je konečně mohla zarovnat aspoň na mikádo a hned jsem se cítila líp. A ten nápad s dorůstající ofinou jsem taky použila, bylo to fajn, aspoň neotravovala. V té době to ještě šlo, protože jsem měla černé vlasy, tak to ani nebylo poznat, že tam mám náplet. Stějně jsem ji pak zas ušmikla. Very Happy


Můžu se zeptat, kde se dá sehnat vlna pro napletení? Já bych ráda především nějaké zajímavé barvy, že bych si zkusila udělat copánkový "melír" Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
littlewingel
0-7
0-7


Založen: 17.2.2010
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: st únor 24, 2010 7:36 pm    Předmět: Citovat

A to jsem o copánkách taky uvažovala, asi svůj názor přehodnotím, jen ještě by mě napadal dotaz, jsou lepší na léto či spíš na jaře? Mě napadlo jestli v nich není ještě větší horko v létě Smile

Naposledy upravil littlewingel dne st březen 03, 2010 7:29 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
barthezka
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 2.8.2009
Příspěvky: 1327

PříspěvekZaslal: st únor 24, 2010 8:00 pm    Předmět: Citovat

http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?t=21
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Merci
161-320
161-320


Založen: 29.1.2010
Příspěvky: 320

PříspěvekZaslal: čt únor 25, 2010 3:57 pm    Předmět: Citovat

Marlene napsal:
Můžu se zeptat, kde se dá sehnat vlna pro napletení? Já bych ráda především nějaké zajímavé barvy, že bych si zkusila udělat copánkový "melír" Twisted Evil


Já jsem používala vlnu, která se dá koupit v každé galanterii. Very Happy Wink A na "melíry" se mi osvědčily víc chemlony. Jedné holce jsem dělala z bílého do černých vlasů, ségře zase ze zeleného. Schne to rychleji jak vlna. Ale na celé hlavě nevím, jak by chemlon vypadal.

Každopádně ty "melíry" vypadají dobře, i když se jich udělá jen pár.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Defi
81-160
81-160


Založen: 19.1.2010
Příspěvky: 91

PříspěvekZaslal: čt únor 25, 2010 4:58 pm    Předmět: Citovat

zdravímSmile..doufám,že nevadí,když se přidám,ale myslím,že i já tu můžu přispět svou troškou do mlýna Wink ...rasty jsem měla na hlavě dvakrát (D.I.Y. z kanekalonu) a mě to teda vlasy nevytrhalo ani neponičilo(mám ale vlasy jen pod ramena,u dlouhých to fakt nevím:/)...ono záleží dost na tom,jak velké to zatížení vlasů je...pokud to dotyčný přežene s matrošem a naplete si toho na hlavu moc,tak se pak není čemu divit Sad ..naopak to vždy beru jako pořádnou promašťovací akci pro vlasy(což vlasům určitě neškodí),protože bez nich bych si měsíc(delší dobu už se mi to nelíbí-odrosty a tak...) nevydržela neumývat hlavu Wink...a s těmi dready...měla jsem na hlavě pseuda,ale jen pod vlasy a taky jsem žádné ničení nezaznamenala:)...a pokud někdo touží po copánkách či dredech bez naplétání,existují tzv.dreadfalls(příčesky z dreadů,můžou být i rasta,záleží na majiteli a jeho přáníSmile)...dnešní doba je všemocná Very Happy
P:S:nechci,aby to vyznělo tak,že to vlastně vlasům prospívá,ale pokud je extrémně nezatížíte nebo je nemate na hlavě furt,tak v tom nevidím problémSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RasTasouReK
8-20
8-20


Založen: 27.9.2009
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: út březen 02, 2010 7:29 pm    Předmět: Citovat

Fairy napsal:
V této otázce mám jasno. Po takové blbárně na hlavě jsem opravdu nikdy netoužila a za nic na světě bych ji nevyměnila za svou vílí po zadek hřívku! Copánky mi nepřipadají ani pěkné, ani nijak zvlášť efektní, nelesknou se, nevlají ve větru, nerámují tvář, a po nějaké době vypadají špinavě a umaštěně, což opravdu nerada. Co myslíte, když vedle sebe půjdou Adél a nějaká holka s rastou, kdo bude vzbuzovat víc obdivu? Wink
Tyto účesy podle mne mají smysl jen na černoších. Ti mají jinou kvalitu vlasů, která bez takových účesů vypadá nezřídka jak rozčepýřený chemlon. Navíc tyto účesy jsou původem jejich a typově k nim sedí. Jsou prostě etnické, počítají s jiným typem obličeje, jinou barvou pleti a s jinými vlasy. Na Evropanech ztrácejí smysl, chybí jim ten etnický kulturní náboj a stávají se bez této souvislosti spíš jen rozmarem puberťaček. Evropské vlasy se tím navíc ničí, což je už samo o sobě dostatečným důvodem pro to nechat rastu těm, kterým sluší a "patří". Nemáme je tak silné, nepoddajné, kudrnaté ani husté jako černoši. Aneb "dejte císaři, co císařovo jest a svoje si ponechte" Wink


Musím na toto zareagovať,
Nie je pravda ze Dready patria len k černoškému etniku.
Najvačšiu popularitu a rozšírenie dosiahli vďaka Rastafarianskému hnutiu,
Ale nosili ich aj Europania, pravekí ľudia sa nestrihali a taktiež nečesali takže dlhe roky nečesaných vlasov spôsobili dreadenie.
Taktiež Kelti nosili dready, Julius Ceasar to opísal: Vlasy ako hady.
Taltiž niektoré kňažské alebo filozofické stavy v Indii si nestrihajú a nečešú vlasy
A myslim si že dready sú oveľa prirodzenejšie, keďže samotné česanie je umelý zásah.
Ja sám dready nemám aj keď dakedy sa mi stáva že si ich chcem dať.

Aby som to uzavrel, Dready nepatria výlučne černošskému etniku, a sú prirodzenejšie ako rovné vlasy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kockofenka
41-80
41-80


Založen: 22.2.2010
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: út březen 02, 2010 8:58 pm    Předmět: Citovat

Ovšem dready a rasta copánky jsou rozdíl Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: út březen 02, 2010 9:26 pm    Předmět: Citovat

RasTasouReK napsal:
Fairy napsal:
V této otázce mám jasno. Po takové blbárně na hlavě jsem opravdu nikdy netoužila a za nic na světě bych ji nevyměnila za svou vílí po zadek hřívku! Copánky mi nepřipadají ani pěkné, ani nijak zvlášť efektní, nelesknou se, nevlají ve větru, nerámují tvář, a po nějaké době vypadají špinavě a umaštěně, což opravdu nerada. Co myslíte, když vedle sebe půjdou Adél a nějaká holka s rastou, kdo bude vzbuzovat víc obdivu? Wink
Tyto účesy podle mne mají smysl jen na černoších. Ti mají jinou kvalitu vlasů, která bez takových účesů vypadá nezřídka jak rozčepýřený chemlon. Navíc tyto účesy jsou původem jejich a typově k nim sedí. Jsou prostě etnické, počítají s jiným typem obličeje, jinou barvou pleti a s jinými vlasy. Na Evropanech ztrácejí smysl, chybí jim ten etnický kulturní náboj a stávají se bez této souvislosti spíš jen rozmarem puberťaček. Evropské vlasy se tím navíc ničí, což je už samo o sobě dostatečným důvodem pro to nechat rastu těm, kterým sluší a "patří". Nemáme je tak silné, nepoddajné, kudrnaté ani husté jako černoši. Aneb "dejte císaři, co císařovo jest a svoje si ponechte" Wink


Musím na toto zareagovať,
Nie je pravda ze Dready patria len k černoškému etniku.
Najvačšiu popularitu a rozšírenie dosiahli vďaka Rastafarianskému hnutiu,
Ale nosili ich aj Europania, pravekí ľudia sa nestrihali a taktiež nečesali takže dlhe roky nečesaných vlasov spôsobili dreadenie.
Taktiež Kelti nosili dready, Julius Ceasar to opísal: Vlasy ako hady.
Taltiž niektoré kňažské alebo filozofické stavy v Indii si nestrihajú a nečešú vlasy
A myslim si že dready sú oveľa prirodzenejšie, keďže samotné česanie je umelý zásah.
Ja sám dready nemám aj keď dakedy sa mi stáva že si ich chcem dať.

Aby som to uzavrel, Dready nepatria výlučne černošskému etniku, a sú prirodzenejšie ako rovné vlasy.

Taky si dovolím zareagovat Wink
Nemám vůbec nic proti copánkům ani dreadům, osobně se mi nelíbí, ale pokud se v nich někdo cítí spokojeně, tak mu je ze srdce přeju. Nicméně:
Pokud vím, tak rastafariáni byli a jsou (?) černošského původu, takže to jsou přesně ty husté a kudrnaté černošské vlasy, které jsou na copánky a dready ideální - podle mě, jak psala Fairy, původně sloužily k tomu, aby tyhle vlasy tak trochu zkrotily a zmenšily jejich objem.
Vzhledem k tomu, že evropani si do nich musí přidávat ještě něco k zahuštění (tipuju tak 50% vlastní vlasy, 50% ten "umělý" zbytek), tak mi to zas tak moc přirozené nepřijde.
Přiznejme si, že copánky nebo dready bez umělého zahuštění na průměrných evropských vlasech asi musí vypadat dost zoufale.
Jestli se pravěcí lidé nestříhali a nečesali o tom nic nevíme, já osobně si myslím, že hřeben je něco, co existuje minimálně tak dlouho jako šperky - a to je už hódně dlouho. Když se koukneme na lidi, kteří ještě dnes žijí jako evropani v pravěku, tak zjistíme, že mají spoustu volného času a také neuvěřitelnou zálibu v opečovávání svého zevnějšku - šperky, tetování, účesy, atd. Pochybuju, že by pravěcí lidé na svoje vlasy kašlali a nechali je zdredovatět - třeba je i stříhali, kdo ví, dlouhé vlasy jsou přece jen věc v přírodě trochu nepraktická. (Nevycházíš doufám z filmu 10 000 př. n. l., viď?)
Jestli Keltové nosili dready nevím, spíš si myslím, že si je natírali nějakým barvivem, aby se dočasně slepily (snad jsem o tom i někde četla) - jak už jsem psala, vzhledem k hustotě evropských vlasů o tom dost pochybuju, že by dready dělali cíleně.
Ano, fotky některých indických asketů jsem viděla, mají vlasy třeba po zem, jsou dost zacuchané, zanedbané a celkem řídké, ale nejsou to rozhodně dready.
Konečně z osobní zkušenosti (jako majitel naprosto průměrných evropských vlasů) si dovedu představit, co moje vlasy udělají, pokud si je nebudu česat a mýt - bude z nich rozpramínkovaný mastný, řídký a pocuchaný hnus, ale rozhodně ne dready.
Takže dready a copánky zvlášť mi přijdou praktické a estetické na černošským vlasech, jako fajn alternativa k holé hlavě nebo krátkým vlasům, ale na evropských vlasech se mi nelíbí a z nějakého důvodů z nich mám takový "špinavý" a nepřirozený pocit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
REBELKAAAAAA
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.5.2010
Příspěvky: 693

PříspěvekZaslal: ne červen 13, 2010 6:52 pm    Předmět: Citovat

A co na to spolužáci? Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.