Catnip/Kocúrnik obyčajný/Šanta kočičí
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Regenerace a podpora růstu
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=b7415cea77448580f96c3052086c1493Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Michelle051
41-80
41-80


Založen: 18.6.2011
Příspěvky: 79

PříspěvekZaslal: pá srpen 16, 2013 11:36 am    Předmět: Catnip/Kocúrnik obyčajný/Šanta kočičí Citovat

Nenašla som tu ani zmienku o používaní Kocúrnika a konkrétne toto fórum ma donútilo nazbierať si aspon trochu vlastnoručne
http://forums.longhaircommunity.com/showthread.php?t=476&highlight=catnip
Mate niekto skúsenosti ?? dá sa kúpiť aj na predajbylin.. Chcem vyskúšať v každom prípade a potom poreferujem Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidney
81-160
81-160


Založen: 15.7.2013
Příspěvky: 102

PříspěvekZaslal: ne září 08, 2013 9:01 am    Předmět: Citovat

Jaj, to pomáhá i na vlasy?! Já to chci už dlouho koupit kocourovi v květináči, ale jak si to tak čtu, možná se o tu kytku se mnou bude muset podělit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gramostola
161-320
161-320


Založen: 23.5.2012
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: ne září 08, 2013 1:29 pm    Předmět: Citovat

Zajímavý. Pochopila jsem to dobře, že ta rostlina obsahuje v podstatě olej, takže se to pak musí smývat šampónem? No každopádně to zní dobře - sice nemám roztřepený konečky, ale prevence je prevence Twisted Evil . Jen je teda dost pitomý, že barví vlasy do žluta a to zrovna není efekt, který bych uvítala.
Jinak se prej dá koupit i ve zverimexu - k čemuže se to používá pro ty kočky?
Michelle, už se těším na reference. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Keyt
161-320
161-320


Založen: 14.1.2013
Příspěvky: 273

PříspěvekZaslal: st červen 04, 2014 4:51 pm    Předmět: Citovat

Tak já teď též experimentuji s šantou kočičí. Pročetla jsem poměrně hodně stránek na LHC, ale stejně mi to nedalo, musela jsem si prostě všechno otestovat. Laughing První pokus byla aplikace na asi půl hodiny bez následného smývání. Vlasy nebyly nějak vysušené, při schnutí se poměrně slepily k sobě a poté byly jen tak mírně lepivé a "drátové". Nebyl to ale vysušený chemlon. Dnes budu zkoušet opět aplikaci na zhruba 30 minut, tentokrát ale s následným vymytím. Vše testuji bez kondicionéru, abych viděla čistý výsledek byliny. Smile

Edit: Tak jsem vlasy tentokrát pořádně propláchla a stejně jsou ulepené. Laughing Budu to muset nějak promyslet.
_________________
The physical cutting of hair is a manifestation of the loss of a loved one, a loss of a relationship, and a loss of a part of self.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elysion
321-600
321-600


Založen: 8.1.2014
Příspěvky: 335
Bydliště: Jižní Morava

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2014 7:34 am    Předmět: Citovat

Tak jsem si na internetu něco o šantě nastudovala a rozhodla se ji taky zkusit.
Když jsem si jela dokoupit lopuch do jedné takové malinké zdravky v malém městečku, tak jsem ty Grešíky prohrabala a normálně tam byla, takže ani v Brně by nemusel být problém ji sehnat.
Dala jsem jí lžičku do většího hrnku a zalila horkou vodou (cca 60° mohla mít, vařící se nemá) pár hodin nechala. Pak jsem si to dala na hlavu a zabalila do fólie. Ještě mi zbylo, tak jsem namočila vatičku a potřela si tím obličej (bylo na netu vychvalované) - opravdu super, zhruba za půl hoďky jsem koukla do zrcadla a vrásky na čele vypnuté (samozřejmě jen do nějakého prvního zaxichtění), pleť super hebká na dotek, póry trošku míň vidět a i těch pár malých pupínků se mi zdálo míň viditelných - takže vřele doporučuju! Smile
Na hlavě jsem to měla hoďku, po sundání fólie byly takové jakoby opravdu lehoučce naolejované, smývala jsem pro jistotu Alverde henna+oliva (protože jelikož myju bez SLES, tak je asi můj nejsilnější šampon), abych neměla ty slepence, a pak jsem vlasy propláchla odvarem z kopřiv a lopuchu.
Žádné slepence se nekonaly, vlasy možná nepatrně vlnitější a lesklejší než normálně a teď ráno mi připadá, že mi to trochu rozzářilo a zvýraznilo mou hennovací barvu, což je fajn Smile
No takže ta šanta mi rozhodně na poličce jen tak ladem ležet nebude Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dragamira
21-40
21-40


Založen: 3.5.2014
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: pá červenec 04, 2014 8:49 pm    Předmět: Citovat

A myslíš,že by to bylo vhodné i pro jemnější vlasy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: pá červenec 04, 2014 9:05 pm    Předmět: Citovat

Hmm, ještě chvíli to tu budu číst a myslím, že se pustím do experimentů taky. Laughing Šanta se mi na zahradě rozrůstá jak urvaná, tak aspoň bych ji nějak využila.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dragamira
21-40
21-40


Založen: 3.5.2014
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: pá červenec 04, 2014 9:16 pm    Předmět: Citovat

Téda,tak to máš štěstíVery Happy Nebo si pořiď kočky,je to má nějak přitahovat či co,vím,že se tím vycpávají ty hračky pro kočky:D Mě by hlavně zajímal ten účinek na vlasy,jestli je to po delší době znátSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: pá červenec 04, 2014 9:42 pm    Předmět: Citovat

No kočky mám čtyři, ale v baráku, šantu na zahradě. Co jsem zkoušela utrhnuté listy, tak přitažlivý efekt byl asi na polovinu kočičího osazenstva. Sousedovy kočky se mi nezdá, že by to nějak moc bralo, ale možná tu přitažlivost šanty vyrušuje přítomnost našeho psa na zahradě. Laughing

Jestli si někdy vzpomenu, tak to na ty vlasy snad i vyzkouším.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dragamira
21-40
21-40


Založen: 3.5.2014
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: so červenec 05, 2014 7:44 am    Předmět: Citovat

Very Happy...zvlášť pokud máte loveckého,tak se nedivím,že se sousedovic kočky drží dálVery Happy...mně,kdyby to takhle rostlo na zahradě,tak to vyzkouším hned:-)...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.