Odbarvování a blondýny, blond barvy
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 74, 75, 76  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=1f573c4196c0b283bfb475562f1ca7dfZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

podařilo se vám úspěšně odbarvit?
ano, bez problémů
33%
 33%  [ 73 ]
vůbec to nebyl uvedený odstín, ale rezavá
16%
 16%  [ 36 ]
mě nechytlo vůbec nic
0%
 0%  [ 1 ]
jsem blond od narození :)
24%
 24%  [ 53 ]
nepřemýšlím nad tím
25%
 25%  [ 57 ]
Celkem hlasů : 220

Autor Zpráva
Natty
81-160
81-160


Založen: 28.8.2012
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: ne květen 18, 2014 5:59 pm    Předmět: Citovat

Kataska napsal:

Nechávám to do uschnutí, tj. nesmývám, jen napatlám a nechám uschnout - tuším, že peroxid na světle stejně neutralizuje a je z něj voda.
Melírovací prášek bude asi ta fialová barva, díky které vzniká studený odstín. Nestihla jsem ti napsat, že jen díky peroxidu studeného odstínu nedosáhneš, jde to automaticky dozrz u tmavších vlasů, či dozlatova u světlejších (nebo je to podle množství červeného pigmentu, které má každý individuální). Fialový šampon jsem zkoušela (Matushka) a nic moc, odhadnout kdy to vypadá přirozeně a kdy už háže fialový lesk jde obtížně. Ještě lze použít levnější variantu, koupit v lékárně genciálku, naředit a vlasy do roztoku namočit. Před tím by ale mělo předcházet opatrné zkoušení kolik genciány na jednom pramenu, neboť ta se vlasů a vůbec všeho drží fest. Takhle bych to asi udělala já, šampóny mají dost pofidérní a krátkodobé účinky. Proč jsi míchala peroxid se sodou, můžu se zeptat?


no tak asi mi neostava nic ine len kupit kremovy peroxid 3% a prašok a šupnut to na hlavu,ale už len na spodky ktoré sú panenské
ten roztok chcem,da sa to miešať aj s kondišom,par kvapiek a pekne zatonuje vlasky no vyskusam čo sa bude dať ale rada by som nejaku tonovaciu farbu ktora vydží Smile
a sodou som to miešala preto lebo som to tak videlav jednom videu na youtube a slečne to chytilo Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: ne květen 18, 2014 6:17 pm    Předmět: Citovat

K tomu peroxidu, at uz jakemukoliv: Ano, na vzduchu se rozklada a z H2O2 vznika O2 a H2O ... tedy kyslik a voda. A behem tohoto rozkladu "zere" co mu prijde do cesty (oxidacni reakce, oxiduje).

Takze ve chvili, kdy vsechen peroxid "vyvetra" tak ma clovek vlasy mokre od vody ... tudiz ta reakce neni nekonecna a nemusi se nijak "zastavovat".
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mortyška
41-80
41-80


Založen: 1.6.2014
Příspěvky: 72

PříspěvekZaslal: ne červen 01, 2014 2:48 pm    Předmět: Citovat

ahojte, ja som prave v procese prechodu na blond, chcem studeny odtien blond, z toho videa toho typka Guya som odpadla Shocked ta farba uzasnaaaa!!!
odfarbujem si tiez 3% peroxidom alebo 6% postupne, miesam to s melir praskom, od decembra, vlasy mam furt "brassy" teda take medene, oranzove Rolling Eyes a uz by som najradsej mala konecnu farbu... vzdy sa na to musi dat farba, aby som nebola jak pomaranc, a ta farba sa mi hned zmyje, je to "setrna" farba s 3% peroxidom

ale chcem sa spytat skusenych - spravne som to pochopila, ze davat na vlasy iba cisty peroxid 3% alebo 6% bez melirovacieho prasku alebo bez sody??? nechat posobit aj cca 5 hodin?? funguje toto aj na vlasy ktore boli uz farbene ??? je mi jasne, ze to chce viackrat spravit , aby bola farba svetlejsia a svetlejsia, ale nechce sa mi akosi verit, ze funguje iba samotny peroxid....
ja som vzdy zarobeny 3% s melir praskom mala max 45min na hlave

za kazdu odpoved dakujem Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: ne červen 01, 2014 4:59 pm    Předmět: Citovat

mortyska: Pokud mas vlasy tmavsi (svetle hnede/hnede/cerne), tak z nich jen tak lehce studenou blond neudelas. Vzdycky to bude do zluta/oranzova ... ani peroxid nezvladne vse. Pokud touzis po platinove blond a uz tak pouzivas melirovaci prasek, tak bych na to rovnou lepla platinovou chemku z drogerie. Ani tak ale nemusi byt vysledek zaruceny.

Osobne bych ti doporucila jit se poradit s kadernici, protoze zejmena u tmavsich vlasu se jedna (a vzdycky se jednat bude) o pomerne brutalni zasah do vlasoveho vlakna, ktery kdyz se nezvladne, tak skoncis s upalenym chemlonem.

Co do cisteho peroxidu... jak jsem psala vys, ten zere na co prijde. Vlasy jednou barvene chemickou barvou ti asi sam o sobe nevybeli, ale rozhodne je zesvetla a taky vyzere tvoje puvodni barvivo, do urcite miry (jak jsem psala v tomhle prispevku vyse).

Melirovaci prasek umocnuje (pokud jsem to spravne pochopila) ucinky peroxidu ... je to neco jako Vanish, ktery zacne byt aktivni kdyz ho smichas s vodou. Do te doby je sam o sobe neskodny, nez prijde do styku s peroxidem. Tak ci tak bych u melirovaciho prasku vzdy dodrzovala navod, pac mi to prijde jako docela silna chemikalie se kterou se da napachat na hlave poradna paseka ...
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mortyška
41-80
41-80


Založen: 1.6.2014
Příspěvky: 72

PříspěvekZaslal: ne červen 01, 2014 6:48 pm    Předmět: Citovat

dakujem za odpoved Smile
ako mne je jasne, ze ak chcem docielit nejaku farbu a hlavne studeny odtien blond tak musim na to dat farbu.... asi fakt neexistuje setrnejsi sposob odfarbenia, viem, ze to musim este furt stahovat, uz pol roka to robim prechadza ma trpezlivost Very Happy

bola som parkrat u kaderky, ta to velmi setrne stahovala tym 3% a davala na to bezamoniakovu farbu, lenze to stalo nehorazne prachy a momentalne si to nemozem dovolit, tak som to zacala doma stahovat, tou istou znackou Smile
hlavne mam spodne vlasy take divne hrozne su ako droty a krepove, tak premyslam nad tym spodne si nechat tmave a ostatne ist postupne do blond , vlastne som po takomto cosi vzdy tuzila Smile ibaze mam vela cerveneho pigmentu vo vlasoch, uz som raz bola platinova Smile a uz mam raz za sebou aj spalenie vlasov peroxidom...teraz mam vsak uz viac informacii Very Happy a hlavne tu trpezlivost, snad ma neprejde...

inak mam aj obavy ohladom blond, ked kazda pise, a aj poznam baby bud byvale blond alebo blond, ktore hovoria to iste ze vlasy akoby nerastli lamu sa a vidno znicenie, tak nvm, ale bavila som sa s kaderku , ze ono to ide mat aj zdrave blond vlasky /odfarbene/ iba treba na to ist pomalsie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: ne červen 01, 2014 8:06 pm    Předmět: Citovat

mortyska: Ono to zalezi i na kvalite toho vyrostleho vlasu. Jsou vlasy ktere se spali jen co projdou kolem peroxidu v obchode a jsou vlasy se kteryma muzes delat psi kusy a nepohne s nimi nic. To se neda moc ovlivnit, to je proste genetika ... tady ti vitaminy atd nepomuzou.

To lamani a krepateni je bezna reakce ... bohuzel se to uz nespravi. Vlas je jiz uplne vysuseny, poskozeny a krehky a tudiz velmi nachylny ke zlomeni, zejmena ulamovani tech nejznicenejsich casti, coz byvaji prave konecky. Ty se ulamuji lidem i s prirozenou barvu, skrz mechanicke opotrebeni (o bundy, kabelky atd).

S vlasem to je jako kdyz ti spatne naroste nehet ... taky na nej muzes matlat co chces, ale jednou vyrostla a poskozena mrtva tkan je proste mrtva, neobnovi se a uz ji zpatky nespravis.

Proto se u blond dobarvuji jen odrosty, protoze to co uz blond je, tak netmavne a uz je to natolik narusene, ze matlat na to neco vic by mohlo udelat vic skody jako uzitku.

Skutecne zdrave blond vlasy holt maji jen prirodni blondynky ... a nebo ty, ktere maji od prirody velmi svetlou barvu, ktera nepotrebuje brutalni zasahy pro dosazeni dane barvy a i tam je treba davat pozor, protoze ne kazde vlasy to snesou.
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
grifelka
0-7
0-7


Založen: 1.7.2014
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2014 12:02 pm    Předmět: Přírodní barvení (zesvětlení) vlasů Citovat

Ahoj holky,
omlouvám se,že dělám nové téma,ale nějak jsem pořád nevěděla,kam zařadit. Mám velmi tmavé hnědé vlasy. Extrémě suché. Dlouhé asi do půly zad. Jak už jsem psala,mám tmavě hnědé vlasy,ale vždy jsem toužila mít tmavě (světle) blond vlasy. Prostě jakoukoliv blond. Ale nechci jít ke kadeřnici,ani si dělat doma barvu. Napadlo mě,zda nemáte někdo nějaké rady,jak přírodně obarvit či extrémě zesvětlit mé vlasy? Ve vlasech se moc nevyznám a chci si je začít ,,pěstovat,, abych je měla dlouhé. Máte někdo nějaké rady,doporučení,zkušenosti? Případně bych byla ráda za návod na přípravu ,,přírodní barvy,, také za návod jak na vlasy aplikovat a za jakou dobu bude viditelná změna barvy. Můžete mi klidně napsat i do soukromé zprávy,budu ráda za jakoukoli zkušenost či radu Smile Děkuji mnohokrát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seelya
***moderátorka***


Založen: 2.7.2011
Příspěvky: 2258

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2014 1:14 pm    Předmět: Citovat

grifelka: na prírodné zosvetlenie sa používa citrón, prípadne citrón so slabým peroxidom, zlatistý odtieň zasa robí harmanček
ovšem tieto veci ti vlasy zosvetlia max. o pár odtieňov, keď máš tmavohnedé vlasy, tak fakt neviem, či z toho niekedy bude blond... ale skús si pozrieť celé vlákno, možno tu nájdeš nejaké tipy Smile

edit moderátor : presunuté do Odbarvování a blondýny, blond barvy
_________________
Co víme o lásce? Láska je jako hruška. Hruška je sladká a má určitý tvar. Zkuste přesně definovat tvar hrušky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2014 9:01 am    Předmět: Citovat

Ahoj Grifelko, tmavohnědé vlasy přírodně na blond nelze. Prostě nelze, je to blbá zpráva, ale kdybys tomu věnovala třeba půl roku a každý den citronovala a peroxidovala (pokud tedy 3% lékárenský peroxid považuješ za přírodní odbarvovač) nebo heřmánkovala, čehož bys měla asi brzo plné zuby, tak dosáhneš pravděpodobně pouze hodně nepřirozeného tmavšího odstínu více či méně dozrz. Už tak suché vlasy by sis nejspíš totálně odrovnala.

Takže osobně mi přijde mnohem rozumnější, pakliže opravdu hodně chceš blond, najít zkušenou a šetrnou kadeřnici a s ní se pokusit vlasy v několika fázích odbarvit a nabarvit a hodně hodně regenerovat, protože to nejspíš bude i tak pro tmavé vlasy záběr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
katul
321-600
321-600


Založen: 14.1.2009
Příspěvky: 321

PříspěvekZaslal: pá červenec 04, 2014 8:05 am    Předmět: Citovat

Kataska napsal:
Ahoj Grifelko, tmavohnědé vlasy přírodně na blond nelze. Prostě nelze, je to blbá zpráva, ale kdybys tomu věnovala třeba půl roku a každý den citronovala a peroxidovala (pokud tedy 3% lékárenský peroxid považuješ za přírodní odbarvovač) nebo heřmánkovala, čehož bys měla asi brzo plné zuby, tak dosáhneš pravděpodobně pouze hodně nepřirozeného tmavšího odstínu více či méně dozrz. Už tak suché vlasy by sis nejspíš totálně odrovnala.


Souhlasím s Kataskou, přírodně to nepůjde, on i ten citron je docela agresivní, takže by vlasy vysušil, funguje spíš na přírodních blondýnách, kdy jednotlivé pramínky vyšisuje, asi jako od sluníčka. A pokud ses rozhodla o už tak vysušené vlasy pečovat, tak by ti moc dobrou službu neudělal.
Můžeš to zkusit na pár pramíncích, případně si nechat udělat o něco světlejší melír než je tvoje barva. Ale i tak nezapomeň, že veškerý takový zásah má vliv na vysušené vlasy. Možná by bylo lepší nejdřív je dát do kupy a pak experimentovat s blond Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 74, 75, 76  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.