Dušičky
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=2c45f40ceb0ddfd8ec5538e618e386a5Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: pá listopad 01, 2013 3:24 pm    Předmět: Citovat

Dušičky jsem měla ráda už jako dítě - jenže tehdy to pro mě byly vycházky na hřbitov a pěkný pohled na rozsvícené hroby,kde vlastně neležel nikdo, koho jsem znala osobně.
Ted už mám bohužel na hřbitově čím dál víc blízkých ... tento týden jsem tam byla 2x a dnes večer jedu znovu , s kamarádkou.
Svítím i doma .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
e.Fee
41-80
41-80


Založen: 16.9.2013
Příspěvky: 64

PříspěvekZaslal: pá listopad 01, 2013 4:05 pm    Předmět: Citovat

Halloween taky neslavím, myslím, že i naše dušičky mají své kouzlo. Objíždíme hřbitůvky, kde odpočívají naši blízcí a rozsvěcíme svíce. Kytky žádné nekupuji, protože kytky v mé blízkosti bohužel hynou, tak nechci riskovat další květinovraždu.

Nechci, aby to znělo nějak morbidně, ale děsně se mi líbí dušičková atmosféra hřbitovů, těch světýlek, těch květů Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: pá listopad 01, 2013 4:41 pm    Předmět: Citovat

Morganna napsal:
Klarusa napsal:
A jinak to mám tak trochu jako Meadow, takové to "řádění" (ometání náhrobních kamenů, leštění desek, uhrabávání písku, tahání věnců apod.) na hřbitovech mě moc nebere, je to taková vnějšková záležitost, která pro mě vnitřně/duchovně příliš nemá význam.


No ale to se musí! Protože co by tomu řekli sousedi, kdybychom my měli špinavý a nezametený hrob! A teta by se určitě pošklebovala, že máme škaredý věnec a chudé chryzantémy! Nu bať! Twisted Evil


A to myslíš ty v okolních hrobech, nebo sousedy žijící... Twisted Evil Laughing

A jinak, ohledně toho, co se musí, je asi jasné, jaký k tomu mám postoj, takže si nebudu ani unavovat ruku. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
curupury
81-160
81-160


Založen: 11.9.2008
Příspěvky: 105

PříspěvekZaslal: pá listopad 01, 2013 5:10 pm    Předmět: Citovat

Jako dítě jsem nesnášela dušičky,museli jsme všichni pulírovat hroby a my děti jsme si vždycky chtěli tak akorát hrát na schovku mezi náhrobkama.Což dospělé osazenstvo nebralo radostně.Nicméně léta běží a priority se mění, zvelebování hrobů mě stále irituje,ale co by tomu řekli ostatní .Takže včera jsem se svýma dětma oslavila Samhain,dnes jsem jezdila s dědou a babičkou po hřbitovech a mezi náhrobky běhaly moje dcery,z čehož měli geronti tik v oku.Svíčičku za oknem jsem měla rozsvícenou včera ,mám dnes a zítra stále tak.Chci to mít zadobře se všema mocnostma,co kdyby náhodou......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: pá listopad 01, 2013 5:20 pm    Předmět: Citovat

Zajímavé kolik lidí štve to upravování hrobů.
Nikdy mi to nějak nevadilo. Až na ty geometrické vzorce. Od té doby, co se o to starám já, tam nic nemá být v rovinně. (Až na to, co mi tam nepozorovaně vytvoří sestra.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: pá listopad 01, 2013 5:39 pm    Předmět: Citovat

Mě by neštvalo opucovat náhrobek a vlastní hrob. Ale nesnáším pletí (a z nějakého důvodu tam furt máme zasazené smraďochy - nevím, jak se tomu kvítku říká česky; nebo jiné pjerunstvo) a zalívání (což znamená se tak kilometr projít dolů k pumpě a zpátky) plus tradiční handrkování "podívej se, jak ti vedle to mají hezké/škaredé, kdežto my... A aby nás sousedi nepomluvili....

Co se týče svíček a obecně světýlek a vzpomínání na zemřelé, s tím nemám problém.
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: pá listopad 01, 2013 5:58 pm    Předmět: Citovat

Afrikány alias askamitníky myslíš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zanet
161-320
161-320


Založen: 22.9.2011
Příspěvky: 234

PříspěvekZaslal: pá listopad 01, 2013 6:28 pm    Předmět: Citovat

Taky se přidávám k dušičkový atmošce Laughing Dušičky teda doma moc neslavíme, ale poslední dobou se mi líbí, jak sem proniká halloween Very Happy Dýňový ksichtíky miluju Laughing

OT: Jinak pokud někdo sháníte nějaký děsivý film, tak mě docela děsil "v zajetí démonů". Ten se celkem k halloweenu hodí Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: pá listopad 01, 2013 6:37 pm    Předmět: Citovat

Sidonie napsal:
Afrikány alias askamitníky myslíš.


To jsou ony, dík.
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
curupury
81-160
81-160


Založen: 11.9.2008
Příspěvky: 105

PříspěvekZaslal: pá listopad 01, 2013 6:46 pm    Předmět: Citovat

To hrobní opečovávání ,mě štve hlavně proto,že mi občas přijde ,že se koná jen proto ,aby nás lidé okolo nepomluvili.Jinak jsem úplný Krchovofil.Hřbitovy miluju a chodím na ně ráda,čím starší a zašlejší Místo posledního spočinutí ,tím lepší.Což se bohužel neslučuje se zažitou představou pěkného hrobu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.