Dušičky
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=451994dd377dc04793e2693dc12c6cd3Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Wilwarin
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 12.3.2011
Příspěvky: 1102
Bydliště: six feet under

PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2014 8:48 pm    Předmět: Citovat

Letos pochopitelně nemám náladu i když mám dušičkové hřbitovy ráda a loni jsme si s kamarádem udělali hezkou procházku....sice mi letos umřely dvě pratety pár měsíců po sobě, ale absolutně se mi nechce jít. Nanejvýš doma zapálím svíčku svému "dítěti" a ani to nevím, jestli psychicky dám.
_________________
Owner of a lonely heart

www.goodreads.com/marketad
http://www.cbdb.cz/uzivatel-19999-marieke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Indil
161-320
161-320


Založen: 7.1.2012
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: ne listopad 02, 2014 12:01 pm    Předmět: Citovat

Já osobně mám ráda Dušičky a taky se těším hlavně pro jejich atmosféru. Ano, na hřbitovy chodím zapálit svíčky běžně po celý rok, ale na Dušičky na Vás dýchne ta mystika. Tím myslím, když se setmí a všude svítí svíčky svými mihotavými světélky v chladném vzduchu. Do toho přijde lampiónový průvod dětí a pak duchovní s proslovem a za rohem zvoní kostelní zvony Je to trochu odlišný než v jiný den v roce na hřbitovech. A co se týče Halloweenu, tak to pro mne znamená jen vyrobit si ozdobu na zahradu Letos jsem právě poprvé zkusila vydlabat dýni, ale nevyřízla jsem ten zubatý obličej, který má skoro každý, ale inspirovala jsem se a vyrobila jsem vílu z Petera Pana, at je to nevšední. Smile Fotku pak dodám do galerky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vercaskockama
321-600
321-600


Založen: 12.11.2012
Příspěvky: 500

PříspěvekZaslal: ne listopad 02, 2014 12:10 pm    Předmět: Citovat

Dušičkovou atmosféru mám moc ráda, za barákem máme hřbitov a odmala jsem večer koukala na tu spoustu hořících svíček Smile včera jsme se poprvé zapojili do lampionového průvodu, navečer půjdu zapálit pár svíček na hřbitov.... Chodívám tam během celého roku, ale souhlasím s tím, že na dušičky je to takové jiné, romantičtější Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: so říjen 31, 2015 7:46 pm    Předmět: Citovat

Zítra máme opět dušičky. Takový tichý a klidný počátek mlhavého a sychravého podzimu, předzvěst dlouhých nocí a zimy.
Slavíte nějak?

P.S.: tu na DV je už tak nějak zvykem si na tento svátek dát nějakou tématickou ikonku. Přidejte se. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: so říjen 31, 2015 8:05 pm    Předmět: Citovat

Neslavím,ale hodně prožívání.
Dnes jsem celkově nějaká smutná.
Těch milých, co byli a už nejsou přibývá.
No jo,lepší to nebude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vercaskockama
321-600
321-600


Založen: 12.11.2012
Příspěvky: 500

PříspěvekZaslal: so říjen 31, 2015 9:00 pm    Předmět: Citovat

Teď jsem zmatená - dušičky jsou až pozítří? Je to teda 2.11., že? Very Happy

Jinak my se zítra chystáme na hřbitov, poprvé tam vezmu prcka, ráda bych ho aspoň pomyslně "ukázala" tátovi a babičce... Loni (a vlastně i jindy, když jsem tam šla), jsem se řídila pověrou, že by se s dětmi do roka na hřbitov nemělo chodit. Mám ráda tuto roční dobu, tak nějak příjemně rezonuje s mou psychikou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: so říjen 31, 2015 9:11 pm    Předmět: Citovat

vercaskockama napsal:
Teď jsem zmatená - dušičky jsou až pozítří? Je to teda 2.11., že? Very Happy

Jinak my se zítra chystáme na hřbitov, poprvé tam vezmu prcka, ráda bych ho aspoň pomyslně "ukázala" tátovi a babičce... Loni (a vlastně i jindy, když jsem tam šla), jsem se řídila pověrou, že by se s dětmi do roka na hřbitov nemělo chodit. Mám ráda tuto roční dobu, tak nějak příjemně rezonuje s mou psychikou.


Jojo,ale ono se to tak pěkně nabízí...Samhain,Halloween, Svátek všech svatých,Památka zemřelých...kořeny podobné a je to pěkně pohromadě. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Caithlin
***moderátorka***


Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 2495

PříspěvekZaslal: so říjen 31, 2015 10:00 pm    Předmět: Citovat

Já dušičky moc neslavím a halloween taky ne...akorát na něj máme s přítelem výročí, dneska už sedmé Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: so říjen 31, 2015 10:13 pm    Předmět: Citovat

Caithlin: nám to taky připadá na samý začátek listopadu. Wink Přeju hezké slavení (nejen letos, ale i v následujících letech...) Smile
P.S.: Skvělá ikonka! Trefa...

Já Dušičky nechávám dost bez povšimnutí... Samhainová nálada mě provází až skoro do Vánoc, ale je to spíš takový čas usebrání se v jiných věcech, než v připomínce mrtvých. Beru ten čas do prosincového slunovratu jako přípravu na nový rok - s rekapitulací uplynulého času a vizí do budoucna... (jo, při tom padne taky hodně svíček: na podzim se měním v totálního pyromaniaka...Wink )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: ne listopad 01, 2015 9:22 am    Předmět: Citovat

astrid: Mám to úplně stejně. Pocitově pro mě rok končí touhle dobou. Takže přichází rekapitulace. Taky hodně svíčkuju.

Na žádné hřbitovy nejezdíme. Navíc od babiččiny smrti jsme se všichni shodli, že nebudeme provozovat hrobečkovou kulturu (tedy nikdo z nás hrob nechce). Otec taky hrob nemá. Ten "kostým", ve kterém člověk zaživa chodil, je po smrti stejně prázdný a nemá s ním nic společného. Po celý rok si mnohokrát s láskou a úsměvem na babičku vzpomeneme a nepotřebujmeme k tomu chodit k nějaké kamenné desce.

Ale když mě někdo pozve na vydařenou halloweenskou party, neodmítnu. Beru to jako netradiční rozptýlení, kdy se můžu vyhastrošit podle svého vkusu, aniž by se na mě někdo díval jako na cvoka. Aspoň jeden den v roce Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.