Klubíčka aneb Pletení a háčkování
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=11344b3eeb8908a31583c0e59d38bb62Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
verushka1992
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.4.2012
Příspěvky: 1117

PříspěvekZaslal: čt listopad 07, 2013 3:31 pm    Předmět: Citovat

Není to sice dotaz přímo na šití, ale pletení, ale třeba mi někdo poradí. Rozhodla jsem se, že si upletu obyčejný černý svetřík s raglánovýma rukávama a véčkovým výstřihem. Už mám upletený zadní díl zhruba do výšky pasu když mi došlo, že vůbec nevím jak na raglánové rukávy (a přední a zadní díl, aby to pasovalo) a véčkový výstřih. V rychlosti jsem na nějaké návody na netu narazila, ale že bych to nějak extrémně chápala, to se říct nedá. Uměl by mi někdo poradit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: pá listopad 08, 2013 10:39 am    Předmět: Citovat

Já teď pletu svůj druhý raglánový svetr a ten se plete teda na kruhových jehlicích... Upleteš tělo až do ujímání na průramky, pak ho odložíš, upleteš oba rukávy až do ujímání na průramky a pak to celé hodíš na kruhovou jehlici, takže ti visí dolů celý ten svetr zatím upletený (tj. jakoby useklý v podpaží). No a pak pleteš dál celý svetr. Začneš výstřih nebo s ním pokračuješ. Označíš si čtyři místa, kde se stýkají rukávy s tělem a v tom místě před a za značkou ujímáš. Jak často, to asi závisí na vlně. Já pletu toto, jestli ti to pomůže:
http://www.garnstudio.com/lang/cz/pattern.php?id=3728&lang=cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
verushka1992
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.4.2012
Příspěvky: 1117

PříspěvekZaslal: pá listopad 08, 2013 12:23 pm    Předmět: Citovat

Ó děkovali Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: ne listopad 24, 2013 1:01 pm    Předmět: Citovat

Děcka, máte někdo tip na galanterii v Praze (nejlíp v centru, či jeho okolí), kde mají fakt velký výběr vln? Díky díky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: ne listopad 24, 2013 1:23 pm    Předmět: Citovat

V Palladiu měli, ale nic moc levné teda.
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: ne listopad 24, 2013 1:54 pm    Předmět: Citovat

Ve Spálené. Tam mají i něco od českých výrobců, tj. nejen ty zahraniční výrobce za zahraniční ceny...
http://karolina.galanterie.sweb.cz/
Ale o víkendu mají myslím zavřeno.

Fillium v Palladiu má jen německé vlny, co jsou drahé jak prase.

Jinak pokud chce člověk něco lepšího za ne úplně neúnosnou cenu, doporučuju objednat vlny http://www.garnstudio.com/lang/en/yarns.php přes http://zapleteno.cz/KLUBKA-k-zapleteni/prize-DROPS-Design/ v nějaké akci. Právě teď probíhá Alpaca party a třeba jedno klubíčko Nepalu http://zapleteno.cz/KLUBKA-k-zapleteni/prize-DROPS-Design/DROPS-Nepal.html za 44,- mi přijde jako velmi únosná cena na to, že je to 65% vlna a 35% alpaka, tedy žádný 100% akryl. Nevýhoda objednání přes tento e-shop je, že oni nemají vlastní sklad, takže na základě vaší objednávky objednají balík o 20ti klubkách u výrobce, z nichž vám pak dodají ten vámi objednaný počet. Pokud člověk nechce jen pár klubíček, které jim třeba z nějaké objednávky zbyly a tudíž je na skladě mají. Takže dodání déle trvá a taky pokud dojde k vyprodání skladu u výrobce, tak to u něj prostě za tu cenu neobjednají a tudíž nedodají. Ale paní je jinak v pohodě, jakýkoli zádrhel (třeba to, že není schopná dodat za tu akční cenu) hlásí. Nicméně spousta žen a dívek zde má možnost platit do zahraničí, takže možno objednat přímo na DROPSu. A je fakt, že na těch stránkách je stále sleva na něco...


Naposledy upravil Meadow dne ne listopad 24, 2013 2:04 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: ne listopad 24, 2013 2:02 pm    Předmět: Citovat

Oh oh!
Děkuji za tipy a odkazy, jelikož sháním jen množství na baret (odstín, který se mi na maloměstě nepodařil sehnat, ani ve větším městě /Olomouc-ale možná jen nevím, kam jít/), tak objednávat nic právě nechci, to by se nevyplatilo.
Zkusím tu ve Spálené, to vypadá dobře. Pak určitě poreferuju, jak jsem pořídila. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Adluska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 30.10.2007
Příspěvky: 1458

PříspěvekZaslal: ne listopad 24, 2013 3:03 pm    Předmět: Citovat

Holky, tohle téma je fajn. Zajímala by mě nějaká inspirace na něco, co bych opravdu upletla Very Happy chtěla bych něco hezkého, ale doma mám jen silnější skutečnou vlnu z ovcí našich bývalých a ze slabších jen ty akryly. Něco už jsem upletla, ale tím to skončilo zatím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: ne listopad 24, 2013 3:26 pm    Předmět: Citovat

Upleť si palčáky Smile To je momentálně aktuální a ta vlna se na to fakt hodí.
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: ne listopad 24, 2013 3:47 pm    Předmět: Citovat

A nebo ponožky. A myslím, že by to byl i hezký vánoční dárek:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.