STOP palmovému oleji - STOP utrpení a ničení
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=756ce8fbe4540318dae3db9d18d49736Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Souhlasíte s používáním palmového oleje?
Ano
13%
 13%  [ 3 ]
Ne
86%
 86%  [ 19 ]
Celkem hlasů : 22

Autor Zpráva
gab
321-600
321-600


Založen: 26.12.2012
Příspěvky: 480

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01, 2013 9:24 am    Předmět: STOP palmovému oleji - STOP utrpení a ničení Citovat

Byla bych moc ráda, kdyby se tohle vlákno uchytilo a zapojilo se co nejvíce lidí.
Určitě všichni víte, že palmový olej se získává z palem olejných, které se pěstují na palmových plantážích. Platáže vznikají např. na Sumatře. Jak vznikají? Ničením deštného pralesa. Třeba jeho vapalováním. A co obyvatelené oné zelené plochy? Ti uhoří taky. ... je to plný internet.
htěla bych vás všechny moc poprosit, aby jste si četli složení všech výrobků - jak kosmetika, tak potraviny - a nekupovali výrobky s palmovým olejem a tím nepodporovali tenhle hnus.
Dále bych vás chtěla poprosit (a to je i důvod, proč jsem tohle vlákno založila) , aby jste obepisovali firmy, které palmový olej používají. Jako jedinec, jedním emailem/ telefonátem nic nezmůžu, firmy nad tím jen mávnou rukou. Ale když je budeme všichni společně neustále ,,bombardovat" emaily, ve kterých vyjádříme svůj nesouhlas a nezájem o výrobky s palmovým olejem, pevně věřím, že to společně zastavíme!
Takže, pokud objevíte firmu, která do svých výrobků palmový olej používá, dejte sem kontakt - a my, co tu ten kontakt uvidíme, firmě také napíšeme.
Předem všem mockrát děkuji!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gab
321-600
321-600


Založen: 26.12.2012
Příspěvky: 480

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01, 2013 9:25 am    Předmět: Firmy Citovat

Pro začátek uvádím firmu Urtekram a Nobillis Tilia.
ANO, JE TO TAK! I BIO ČI PŘÍRODNÍ PRODUKTY TENTO OLEJ OBSAHUJÍ - NA TO POZOR!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01, 2013 11:05 am    Předmět: Citovat

Příhodná myšlenka...
O palmovém oleji sem mimochodem dávala odkaz na dokument Wentyl: http://www.youtube.com/watch?v=god62gLOx_4 (ad vlákno: http://www.zkracovatko.cz/n1PhGP).
Ohledně složení produktů - zpaměti o žádné značce nevím, ale zapátrám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01, 2013 1:11 pm    Předmět: Citovat

a kolik toho v té kosmetice je? Větší problém bych viděla v potravinách. Ač už se několikrát veřejně řeklo, že je nevhodný pro konzumaci, obsahuje jej stále více potravin!

Edit: to samé sója v bledě modrém. Cpe se všude a ničí se kvůli ní jižní amerika. 20 let, možnádéle, ale to zdá se, nikoho netankuje http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=639451
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gab
321-600
321-600


Založen: 26.12.2012
Příspěvky: 480

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01, 2013 1:53 pm    Předmět: Citovat

Ano, potraviny na tom jsou mnohem hůř. Je to smutné. Kolikrát to třeba schovají na za ,,rostlinný olej" - ale od roku 2015 by se měl všude podstivě vypisovat. Tak by bylo fajn do té doby informovat co nejvíc lidí, aby tohle nekupovali.
A jelikož se to odráží i v kosmetice, napado mě dát vlákno sem.
Jinak, nejvíc mě asi mrzí, když jdu třeba do zdravé výživy a tam nabízí potraviny s palmovým olejem, to ja fakt hnus, smutné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gab
321-600
321-600


Založen: 26.12.2012
Příspěvky: 480

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01, 2013 5:31 pm    Předmět: Křupky Secalo a. s. Citovat

Další fy používající palmový olej.
Kontakt viz. http://www.secalo.cz/?str=kontakt
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Housenka
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 1524

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01, 2013 5:37 pm    Předmět: Citovat

Na ten dokument od Wentyl si pamatuju. On je ten olej fakt prakticky všude ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gab
321-600
321-600


Založen: 26.12.2012
Příspěvky: 480

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01, 2013 5:40 pm    Předmět: Citovat

Housenka napsal:
Na ten dokument od Wentyl si pamatuju. On je ten olej fakt prakticky všude ...

A právě proto s tím už konečně něco udělejme! Já jsem začala chodit po obchodech, vypisuji si fy, kt. používají palmový olej, doma hledám kontakty a obepisuji se s prosbami, aby ho nepoužívaly. Kontakty budu postupně přidávat a doufám, že se ke mě přidá víc lidí.
Organizace Green Life chystá i nějaký seznam výrobků, kt. onen olej NEOBSAHUJÍ - takže v podstatě něco jako ,,dobrá reklama" .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01, 2013 5:46 pm    Předmět: Citovat

Já už se několik vyhýbám sóje. Pravda, donutila mne k tomu alergie. Ale, až pak jsem zjistila, kolik ji člověk do sebe dostane (umělá kojenecká mléky, čkolády, oplatky, masné výrobky, dochucovadla, bujóny.. ale i léky). Takže jsem zvyklá číst, číst, číst a dokola číst složení a vyhýbám se pokud je to možné i tomu, kde je neidentifikovaný rostliný tuk, či palmový tuk (ne vždy to jde i s tou sójou. Tchýně zbožňuje višně v čokoládě. Je záhul sehnat čistou čokoládu bez sóji, natož něco tak specifického...) Přitom opravdu mnohdy existuje alternativa, ani by mi nevadilo si pár korun připlatit. Ono všechno si furt dělat jak blbec doma je taky dost na palici...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mays
321-600
321-600


Založen: 19.2.2012
Příspěvky: 338

PříspěvekZaslal: po prosinec 02, 2013 5:39 pm    Předmět: Citovat

Co se týče sóji, tak já ju zbožňuju (hlavně jako tofu a tempeh) a palmový olej -
OBSAHUJE HO NUTELLA, kterou já osobně miluju Crying or Very sad
_________________
Diamond on a landmine waiting to explode...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.