STOP palmovému oleji - STOP utrpení a ničení
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=033e3f3646824c2db4661456475151c7Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Souhlasíte s používáním palmového oleje?
Ano
13%
 13%  [ 3 ]
Ne
86%
 86%  [ 19 ]
Celkem hlasů : 22

Autor Zpráva
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: so září 12, 2015 6:20 pm    Předmět: Citovat

Titania: Vida, Hádek mě nenapadl. Wink Díky za tip, mrknu na nabídku...

Jj, speciálně při nákupu pochutin je to peklo. Sušenky od Opavie, v podstatě všechny druhy brambůrků (mimo Bohemky) a většina čokolád zkrátka ve složení palmový tuk mají... Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne září 13, 2015 11:08 am    Předmět: Citovat

Není zač. Wink
A s těma pochutinama je to fakt peklo - a hlavně od toho Lindtu bych to fakt nečekala, vždycky jsem Lindt brala jako kvalitní čokoládu. Já teda od nich nejradši s mořskou solí a chili papričkama, ale ani jednu už jsem dlouho neměla, tak pevně doufám, že je taky nezačali takhle prasit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: ne září 13, 2015 6:31 pm    Předmět: Citovat

Titania: Lindt čokoláda se solí zkontrolována, po palmáči ani stopy. Wink
_________________
http://lalaithaparfemy.blogspot.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne září 13, 2015 8:01 pm    Předmět: Citovat

Moc díky - spadl mi kámen ze srdce. Tak doufám, že jim to vydrží! Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elysion
321-600
321-600


Založen: 8.1.2014
Příspěvky: 335
Bydliště: Jižní Morava

PříspěvekZaslal: po září 14, 2015 9:52 pm    Předmět: Citovat

Já jsem se zkoušela vyhnout palmovému oleji, ale pak jsem to vzdala, prostě nebudu kupovat žádné čokoládové ani jiné sladké pomazánky, oplatky, donuty ani koblížky a bude to, jinak bych se z toho vážně musela zbláznit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: út září 15, 2015 10:52 am    Předmět: Citovat

Elysion - ono se mu asi stoprocentně vyhnout nejde, vždycky ho někam vpašujou. Nedělám si iluze, že bych se ho byla schopná vyvarovat úplně, ale snažím se to kontrolovat alespoň u těch věcí, kde je možná bezpalmová alternativa, tj. u kosmetiky a u některých potravin (hlavně u těch cukrovinek). A i tam je jednou za čas chuť tak velká, že prostě neodolám a koupím - ale vždycky si to předtím několikanásobně rozmýšlím (a představuju si u toho malý smutný orangutaňátka a další citově vyděračský obrázky, což mě zpravidla nakonec přiměje to nekoupit), takže "hřeším" tak jednou za pár měsíců a ne třeba každej tejden).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
melissa
321-600
321-600


Založen: 18.10.2013
Příspěvky: 424

PříspěvekZaslal: út listopad 03, 2015 6:25 pm    Předmět: Citovat

ne-zprávy o jednom ne-problému. je tohle vůbec možné??
http://denikreferendum.cz/clanek/21581-indonesie-hori-proc-nas-to-nezajima
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: út listopad 03, 2015 6:31 pm    Předmět: Citovat

To je strašný Sad

vzpomněla jsem si na naši ekonomku "Oni si vypálí plac, zasadí si tam něco. Pár let to roste, pak je půda vyčerpaná, tak to vypálej kousek vedle. Jednou to tam blafne"....no...blaflo Crying or Very sad Crying or Very sad

Elysion napsal:
Já jsem se zkoušela vyhnout palmovému oleji, ale pak jsem to vzdala, prostě nebudu kupovat žádné čokoládové ani jiné sladké pomazánky, oplatky, donuty ani koblížky a bude to, jinak bych se z toho vážně musela zbláznit...


já si sem tam koipím třeba čokoládu od alnatury. Co si pamatuju, tak osledně tam palmový olej nebyl. pravda, cena 50kč za 100g tabulku z toho dělá sváteční událost..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: út listopad 03, 2015 10:17 pm    Předmět: Citovat

S bojkotem palmového oleje se začalo zkrátka pozdě, i když informace o problémech s ním spojeným jsou tu už řadu let... Reakce spotřebitelů i výrobců je pomalá a těžkopádná. Nicméně ta iniciativa na jeho bojkot nikdy nebyla tak silná - tak věřím, že všechno ještě ztracené není. Mně osobně potěšilo, že zprávy o aktuálním dění (viz příspěvek od melissy) sice mainstream opomíjí, ale kolují ve velké míře v nezávislých zpravodajstvích, na blogách, facebookem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
e.Fee
41-80
41-80


Založen: 16.9.2013
Příspěvky: 64

PříspěvekZaslal: so listopad 07, 2015 7:01 pm    Předmět: Citovat

Jsem ráda za toto téma, je skutečně potřeba připustit si, že je to opravdu velký problém, který nemůžeme podceňovat. Přispěji se svými poznatky průzkumu po obchodě. Palmový olej jsem našla mimo již uvedených ve všech Kolonádách, bomboška Merci, Sedita, oplatky Manner a ve zdrávce jsem si koupila bezlepková Esíčka, značku můžu dodat později, bohužel jsem si toho všimla až doma. V brambůrkách od Bohemky dík Bohu nejsou, ale preclíčky od Bohemky už je obsahují, Bake Rolls ho mají taky ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.