Bylinky (nejen) pro krásné vlasy
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 16, 17, 18  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=6a20df1c32fac4c6127ff155e515e3e5Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2007 8:16 pm    Předmět: Citovat

Chaluzska napsal:
ilona napsal:

Laughing Laughing Laughing - dokonce se mi zdá, že kopřivový čaj má přijemně nasládlou chuť a barva je taková jemně zelená a uklidňující - pokud je to z mladých kopřiv ...


Taková znalkyně Laughing ... já osobně proti němu nic nemám, vůně ani chuť mi nijak nevadí, i když znám lepčejší


Laughing inu - někdo je znalec přes víno, pozná, na které stráni dozrálo, já zas přes bylinkové čaje Laughing (ale to se vychloubám Embarassed - zas tak dobrá nejsu!!!! Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: so červen 16, 2007 12:36 pm    Předmět: Citovat

Moc dobrý je čaj z dobromyslu, vypěstovaného na zahrádce - opravdu lahodná chuť . Bylinkové čaje mám ráda neslazené, nebo s trochou medu - mnam Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Day
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.9.2006
Příspěvky: 833

PříspěvekZaslal: so červen 16, 2007 2:44 pm    Předmět: Citovat

Pro ty co jsou z Brna: uz jsem tu nekde propagovala bylinkarnu na Cihlarske, ted jsem zjistila, ze maji i stranky: http://www.bylinkarna.wbs.cz/index.php?menu=0
Je to tam fayne Surprised
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sarahpentium
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: so červen 16, 2007 3:00 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:
Mně kopřivový čaj chutná !!! Shocked Laughing (nejsem divná? Smile ) - dokonce mi ani nepáchne..... Pila jsem už horší dryáky - třeba urologický čaj - ten je tak hořký, že se mi z něj kroutily zuby Confused Smile


Ilonko, mě zase nevadí urolog. čaj, tak si s tím nelámej hlavu Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: ne červen 17, 2007 7:03 am    Předmět: Citovat

Daniela napsal:
Déscantes napsal:
Možná by se hodilo založit na bylinky nové vlákno...něco jako Bylinky pro krásné vlasy nebo tak...protože těch receptů je opravdu hodně a na místním fóru je hodně experimentátorů Very Happy


Už se stalo:) Jen se to téma trochu překrývá s ostatními (Čím vlásky zalívat, popřípadě Domácí recepty), tak se snažte sem psát vyloženě čistě bylinkové záležitosti Wink

Mně tedy kopřivový čaj taky chutná. Občas dělám čaje z toho, co mi roste na zahrádce, nejlepší je mátový (ten je dobrý mimo jiné na zažívání) nebo meduňkový (na uklidnění nervů), oba jsou moc dobré a krásně voní. Taky mateřídouškový a tymiánový, ty jsou i na nachlazení, tymiánový na kašel...dalo by se ještě pokračovat.


jojo, tak ja koprivovy caj moc rada Smile Ale u nas na skole ho maji v krmitku asi jen kvuli me, protoze sem nikdy nikoho dalsiho nevidela, ze by si ho daval Smile a naopak se vsichni mi znami podle stupne otevrenosti a ohleduplnosti tvari : 1) absolutně znechuceně 2) nechapavě 3) soucitně Laughing
jinak meduňku mam v truhliku a matu taky a cajicky sou z toho mnamkovate Smile a s tou matou se chystam co nejdiv vyrobit mojito Very Happy to mozna bude este o kus lepcejsi nez caj Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: ne červen 17, 2007 7:07 am    Předmět: Citovat

Day napsal:
Pro ty co jsou z Brna: uz jsem tu nekde propagovala bylinkarnu na Cihlarske, ted jsem zjistila, ze maji i stranky: http://www.bylinkarna.wbs.cz/index.php?menu=0
Je to tam fayne Surprised


no uz sem na ni slysela chvalu z vice stran, chxystam se tam vydat Smile mnam, tam to musi paradne vonet Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
verculina
41-80
41-80


Založen: 6.3.2007
Příspěvky: 71

PříspěvekZaslal: st červenec 11, 2007 10:32 am    Předmět: Re: Bylinky (nejen) pro krásné vlasy Citovat

ilona napsal:
Chaluzska napsal:
Soufflet napsal:
Laughing Laughing Laughing Tak co to teda je?? Laughing Napřed všichni psali vývar, pak je někdo opravil, že to není vývar, ale výluh a teď prý ani výluh Laughing
Víš co, je to studený kopřivový čaj a basta! Twisted Evil


Správně! Je to čaj! Laughing Laughing Laughing


Tak ho vypiju a bude klid!!! Laughing Laughing Laughing



Ahoji, tak jsem tu zahadu konecne nasla na netu:
(nálev):
Jednu až dvě čajové lžičky drogy přelijeme 1/4 litrem vody teplé max. 50°C, necháme 8 minut vyluhovat.
Pijeme 2 - 3x denně pomalu po doušcích (max. 10 minut před jídlem).
Po vychladnutí scedíme přes sítko nebo plátýnko.

(odvar):
Jednu polévkovou lžíci bylinky povaříme ve 0,25 litru vody asi 5 - 10 minut, necháme 8 minut vyluhovat a scedíme. Pijeme 2 - 3x denně pomalu po doušcích (max. 10 minut před jídlem).

Výluh:
Drogu přelijeme studenou vodou a necháme 24 hodiny stát

Ideální bylinářský čaj:
Večer přelijeme 3 polévkové lžíce drogy 1 litrem studené vody a necháme vyluhovat pod pokličkou do rána. Ráno mírně ohřejeme na 40 °C a necháme 8 minut vyluhovat.

Pro zvýšení účinku je vhodné přidat 1 polévkovou lžíci tinktury té samé bylinky, ze které vaříme čaj. Tento čaj obsahuje totiž látky rozpustné ve vodě i v alkoholu.

Ráno vypijeme sklenku tohoto čaje a zbytek popíjíme z termosky, po doušcích během dne (max. 10 minut před jídlem).


A jinak kdo fandite bylinkam, zkuste mrknout na www.sk2.goo.cz Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rose lavender
161-320
161-320


Založen: 22.1.2008
Příspěvky: 230

PříspěvekZaslal: ne leden 27, 2008 8:24 pm    Předmět: Citovat

Janie napsal:
Aloe je vůbec léčivá sama o sobě, doma nějakou pěstuji, akorát netuším, zda-li se zní dá něco vytvořit, nebo je akorát tak dobrá v tom květináči Embarassed
A tomu meruňkovýmu časem asi neodolám Embarassed Wink

Tak teď Tě pobavím... Wink Víš, co dělá babička mého milého? Taky pěstuje Aloe a když si nějak povrchově poraní kůži nebo něco podobného, tak urve kus listu - prostě ho ulomí - a přiloží si to na ránu! Smile Aloe to sice rozdýchává pár měsíců a moc parády potom neudělá, ale babička je spokojena! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Damayanti
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.11.2006
Příspěvky: 966

PříspěvekZaslal: ne leden 27, 2008 8:28 pm    Předmět: Citovat

Janie napsal:
Aloe je vůbec léčivá sama o sobě, doma nějakou pěstuji, akorát netuším, zda-li se zní dá něco vytvořit, nebo je akorát tak dobrá v tom květináči Embarassed

A tomu meruňkovýmu časem asi neodolám Embarassed Wink



Aloe doma pěstovaná je dobrá věc. Dá se využít na spoustu " bolístek ". Uřízneš jeden list , podélně nařízneš a tou dužninou přiložíš na třeba nějaký zanícený bolák a ta aloe ti ten hnis vytáhne . Rána se pak rychleji uzdraví a zahojí .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Llucy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 1368

PříspěvekZaslal: ne leden 27, 2008 8:29 pm    Předmět: Citovat

rose lavender napsal:
Janie napsal:
Aloe je vůbec léčivá sama o sobě, doma nějakou pěstuji, akorát netuším, zda-li se zní dá něco vytvořit, nebo je akorát tak dobrá v tom květináči Embarassed
A tomu meruňkovýmu časem asi neodolám Embarassed Wink

Tak teď Tě pobavím... Wink Víš, co dělá babička mého milého? Taky pěstuje Aloe a když si nějak povrchově poraní kůži nebo něco podobného, tak urve kus listu - prostě ho ulomí - a přiloží si to na ránu! Smile Aloe to sice rozdýchává pár měsíců a moc parády potom neudělá, ale babička je spokojena! Very Happy


To dělá i mamka,ale musím říct,že to fakt pomáhá! A navíc to příjemně chladí... Very Happy V létě mě štípla vosa a celý mě to nateklo a aloeový list mě zachránil Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 16, 17, 18  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.