Bylinky (nejen) pro krásné vlasy
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=1d4db8843549f8fdb2145508ba84eed1Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
víla
161-320
161-320


Založen: 31.10.2009
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: st únor 11, 2015 11:14 am    Předmět: Citovat

Jaké jsou vaše oblíbené byliny pro vniřní užití (tedy pití čajů) s viditelnými a znatelnými účinky na růst, kvalitu, podporu vlasů?
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/counter/wfzW1Ih/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tina_Salvius
41-80
41-80


Založen: 21.2.2015
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: st březen 18, 2015 7:48 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,

otvorila som Veľkú knihu liečivých rastlín.

Najprv vyberám rastliny, ktoré sa týkajú priamo vlasov (väčšina nebude pre vás novinka, ale možno niektoré áno):

Lopúch väčší: "Olejové extrakty slúžia aj dnes ako prostriedok podporujúci rast vlasov."

Nevädza poľná: "Zvonka sa používa...ako prísada do vlasových vôd." obsahuje saponíny

Baza chabzdová: "Liehový výťažok podporuje rast vlasov a používa sa proti lupinám." obsahuje saponín

Fialka trojfarebná: Smile
"Požíva sa ... pri vypadávaní vlasov..." obsahuje predovšetkým saponíny

Rastliny, obsahujúce saponíny:

pagaštan konský (až 28 %)
pýr plazivý
alchemilka žltozelená
arnika horská
breza previsnutá
borák lekársky
nechtík lekársky (triterpénový saponín)
lastovičník väčší
tekvica obyčajná
praslička roľná
jastrabina lekárskakonopnica žltkastobielasladovka hladkoplodá
prietržník holý
hluchavka biela
karbinec európsky
čerkáč peniažtekový
jablčník obyčajný
bazalka pravá
bedrovník lomikameňový
horčinka horná - veľmi účinné tzv. neutrálne a kyslé saponíny
sladič obyčajný
prvosienka jarná
čiernohlávok obyčajný
pľúcnik lekársky
rozmarín lekársky
krkavec lekársky
žindava európska
mydlica lekárska
krtičník hľuznatý
zlatobyľ obyčajná
dúška tymianová
železník lekársky
veronika lekárska
fialka voňavá
kukurica siata (čnelky samčích kvetov)


Rastliny, obsahujúce terpény:
fazuľa záhradná - triterpénové glukozoidy
šalvia lekárska - diterpén salvín
púpava lekárska - triterpenoidné horčiny

Ďalšie:
Marena farbiarska - je červenkastá, červené farbivo alizarín sa kedysi používalo na výrobu farieb a atramentu - čo poviete hennujúce dámy?

Čo som tým chcela povedať? V žiadnom prípade nie som chemik ani botanik, ale myslím si, že keď mi vlasy umyje žitná múka, určite to zvládne aj nejaká ďalšia rastlina. Keďže rada chodím so psami na dlhšie prechádzky a keďže obdobie zberu všetkých uvedených rastlín je pred nami...ehm, niečo isto otestujem Twisted Evil


Naposledy upravil Tina_Salvius dne st březen 18, 2015 8:04 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tina_Salvius
41-80
41-80


Založen: 21.2.2015
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: st březen 18, 2015 8:09 pm    Předmět: Citovat

ehm, hora bylinkárskych kníh, vrátane Svejnohovou spomínané "Věčně zelené naděje" sa dá stiahnuť na uloz.to pod názvom KLATOVY--KNIHY-LÉČIVÝCH-ROSTLIN

Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: čt březen 19, 2015 9:36 am    Předmět: Citovat

Tino - tak přeju úspěšný bylinkový experimentování.
Ale zase pozor, ono to, že je něco bylinka, nemusí znamenat, že to má jenom pozitivní účinky, i na "nechemii" můžeou být alergie a tak. (a snad nikdy jsem neměla vysušenější vlasy než po pravidelných kopřivových přelivech. A třeba rozmarýn bych si taky na pokožku hlavy netroufla dát ve větším množství, protože fakt hooodně prokrvuje, takže když se to s ním přežene, může celkem podráždit. Ale zase nechci děla bububu, tyhle řeči Tě nemají odradit, spíš je to nabádání k jistý opatrnosti - prostě to chce u těch bylinek, kde člověk "čuje nějako čertovinu" vyzkoušet třeba na chvilku na vnitřní straně předloktí, takovej "allergy test".
A mořenu jsem jeden čas toužila vyzkoušet - ale jak jsem tak pročítala různý povídání o barvení mořenou (teda spíš textilií než vlasů), dospěla jsem k poznání, že aby barvička byla fakt výrazná, je potřeba přidávat určitý činidla a ustalovače - neříkám, že to všechno jsou nějaký dryjáky (je tam třeba křída), ale asi by to chtěla delší a soustavnější experimentování, a na to se mi posledních pár let nějak nedostává času. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elysion
321-600
321-600


Založen: 8.1.2014
Příspěvky: 335
Bydliště: Jižní Morava

PříspěvekZaslal: so březen 21, 2015 3:35 pm    Předmět: Citovat

Já jsem tu o mořeně v nějakém hennovacím tématu taky kdysi psala, že jsem to někde našla... Sama jsem to chtěla vyzkoušet, měl ji mít Grešík, ale prolezla jsem všechny možné zdravky s Grešíkem a nikde nic, tak jsem se na to pak vykašlala...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tina_Salvius
41-80
41-80


Založen: 21.2.2015
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: po březen 23, 2015 7:46 pm    Předmět: Citovat

Inak tá marena farbiarska (v atlase sa píše), že pôvodnou oblasťou je Stredozemie, voľakedy často pestovaná ako poľná plodina. Čiže asi v našich končinách nie je bežná, myslím na zber...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tina_Salvius
41-80
41-80


Založen: 21.2.2015
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: po březen 23, 2015 7:52 pm    Předmět: Citovat

Ďakujem Titania, ty mi tu všade rozdávaš samé dobré rady, veľmi ma to teší. Ja som si aj uvedomila, že s tými mojimi alergiami (o.i. na jahodové listy a borievky) by som mala testovať, ale popravde keby to sem nenapíšeš, asi by som sa na to vykašľala. Každopádne, z toho zoznamu som vybrala nejaké rastliny (zaujíma ma hlavne mydlica a filka trojfarebná - môj obľúbený kvet), niektoré z nich sa zbierajú už marec-apríl, tak budem spoluvenčiacich psíčkarov vláčiť po lúkach, lesoch a dolinách potokov, teším sa Laughing. Dúfam, že nestretneme medvede & co. (bývam cca 1 km od národného parku a behá tu kadečo).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: po březen 23, 2015 11:59 pm    Předmět: Citovat

Díky za chválu, až se trochu červenám. Embarassed Very Happy
S fialkou zkušenosti nemám, s mydlicí lehkou a poněkud OT, neb jsme s ní na puťáku myli nádobí - fakt docela pěnila. Nepamatuju si, že by mi nějak vysušila ruce, ale jak moc silná bude na vlasy, to nedokážu odhadnout. Ale koneckonců by to mohl bejt konečně přírodní, nešamponovatej vlasomycí přípravek, kterej by si přpadně mohl poradit i s olejovýma zábalama.
Hodně štěstí při sbírání (lehká závist) - a medvědi ať se kliděj z cesty!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elysion
321-600
321-600


Založen: 8.1.2014
Příspěvky: 335
Bydliště: Jižní Morava

PříspěvekZaslal: ne duben 05, 2015 6:57 pm    Předmět: Citovat

Dneska jsem jen tak náhodou viděla v TV seriál o bylinkách a vřele doporučuju, na internetu jsou všechny odvysílané díly Smile
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10744345634-kouzelne-bylinky/214562220450015-krasa-z-prirody/video/ - v tomhle díle se zmiňují i o vlasech, sice spíš jen okrajově, ale třeba podívat se do zákulisí výrobny přírodní kosmetiky je celkem zajímavé Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: út duben 07, 2015 12:07 am    Předmět: Citovat

Tak se pomalu chystám na svůj první nákup na prodejbylin.cz. Nějak se mi nechtělo platit poštovné jen kvůli cassii, ale poté, co jsem zavrhl amlu jako kondicionér, tak jsem se rozhodl objednat rovnou víc bylinek najednou a experimentovat.
Ale proč to píšu - při referencích dostane ten, kdo jejich stránky doporučil 5% kreditu ze všech mých nákupů. A jestli to dobře chápu, mně v tom případě těch 5% z mých nákupů taky zůstává. Tak mi přijde škoda, aby to zůstalo nevyužito, když se tady najde nemálo lidí, co tam občas nakupuje...

Nějací dobrovolníci? Smile

edit: Tak koukám, že to vypadá dost nepochopitelně. Jde mi o to, aby se přihlásil někdo, kdo chce dostávat procenta z mých nákupů (ať tu registraci nedělám zbytečně naprázdno).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.