Jak jste dokázali přejít na neslazenou vodu
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=0baf7cd42c64e35207b322770b3b124aZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: pá únor 07, 2014 1:36 pm    Předmět: Citovat

Můj favorit je už teď nějakou dobu buď voda se šťávou z půlky citronu, nebo s pár plátkama zázvoru, nebo s pár kapkama aperolu nebo campari - je to asi hodně subjektivní, ale prostě mám pocit, že čistá voda mi žízeň tak neuhasí a navíc mi po ní bývá těžko od žaludku (ale ono to jednak asi bude vodou, která mi teče z kohoutku, u našich se mi to nestává, a taky tím, že prostě nedokážu pít průběžně a většinou do sebe na jeden zátah naliju skoro půl litru, abych dohnala mezery v pitným režimu). Ale to lehký dochucení mi fakt hodně pomáhá. Jo a když není čerstvý nebo zmražený ovoce, není vůbec špatný hodit do vody kus sušenýho (akorát bacha na švestky, ty můžou mít v nevhodnou dobu poněkud společensky nevhodné účinky Twisted Evil ). Třeba je úžasnej ibiškovej květ nebo brusinky (a dá se aplikovat i horký jako ovocnej čaj).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fructia
321-600
321-600


Založen: 12.11.2010
Příspěvky: 568

PříspěvekZaslal: pá únor 07, 2014 2:01 pm    Předmět: Citovat

Přidávám se k těm, co pijí hlavně vodu z kohoutku. Načepuji si ji do džbánu, aby byla odstátá, vyčpěl chlór a nebyla příliš studená a upíjím ji celý den.
Když jsem v restauraci místo sladkých limonád si dávám malé pivo, přijde mi, že je mnohem přínosnější pro tělo než slaďárny, po kterých mám hned žízeň a většinou vám přinesou malou lahvičku Cappy, které bych vyhltla na jeden lok :-/ za třicet korun... či víc.
Kromě vody mám ráda čaje, které si ale sladím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Princess Lilien
321-600
321-600


Založen: 23.1.2013
Příspěvky: 439

PříspěvekZaslal: pá únor 07, 2014 4:02 pm    Předmět: Citovat

Já si to vlastně ani moc nepamatuju Very Happy Vím, že ještě na gymplu jsem pila jen minerálky, pak jsem od kamarádky slyšela, že to neprospívá a přešla plynule na vodu. Nejdřív kupovanou, pak na Britu a pak už jen na kohoutkovou. Občas, navíc když jsem třeba nachlazená nebo v zimě promrzlá, to doplním ovocným čajem.
U mě už je to takový extrém teď. Z čehokoliv bublinkového mám běhavku a nic krom 100% džusu bych si nedala. Žádnou colu, fantu atd, prostě nedokážu tohle svému tělu udělat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: pá únor 07, 2014 7:00 pm    Předmět: Citovat

Jak jsem přešel ze sladké vody na normální neslazenou ? Nu tak, že jsem nikdy na nějakou sladkou vodu nepřešel a od malička piji normální vodu z vodovodu... abych se přiznal, když jsem poprvé četl nadpis, tak jsem jaksi nechápal, co je myšleno tou sladkou vodou... až později mi došlo , že to asi budou nějaké limonády... Wink Embarassed Embarassed

Naposledy upravil Clondyk dne so únor 08, 2014 4:02 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
morana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.7.2008
Příspěvky: 981

PříspěvekZaslal: so únor 08, 2014 12:25 pm    Předmět: Citovat

ja som vychovaná na vode a bylinných čajoch, samozrejme nesladených, takže mne osobne skôr robí problém vypiť pol litra kofoly ako pol litra čistej vody Smile

ale určite by som na tvojom mieste začala riedením toho, na čo si zvyknutý vodou. a postupne si zvykneš na menej sladké chute a nebude ti sladenie chýbať Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anywetta
161-320
161-320


Založen: 7.5.2011
Příspěvky: 280

PříspěvekZaslal: so únor 08, 2014 2:23 pm    Předmět: Citovat

Sladké pití mi nikdy moc nechutnalo. Dřív jsem si jednou za čas jsem koupila i nějakou slazenou neperlivou minerálku na prostřídání, ale pak jsem se podívala na složení a to mě odradilo od všech slazených vod - obsahují většinou konzervant benzoan sodný a aroma (proč mám pít chemické aroma, když si můžu koupit přímo ovoce?). Takže složení mě úplně odradilo. Jinak to mám taky obráceně - nevypiju slazaný čaj, slazené kafé ani žádnou sodovku... Very Happy
_________________
Nic necini cloveka lidstejsim nez laska ke zviratum... (Henry Fielding)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pop.art
321-600
321-600


Založen: 6.6.2009
Příspěvky: 458

PříspěvekZaslal: so únor 08, 2014 3:01 pm    Předmět: Citovat

Já piju čistou vodu normálně ze zvyku, zimě čaj..asi základ je mít odu pořád u sebe...v tašce malou petku která jde kdykoliv někde naplnit (teď frčí ty s filtrem). V práci mám na stole půllitr vody aby mě to nutilo pít, 2-3x za den doplním a doma piju taky vodu z půllitru, i na ten čaj mám hrnek 600ml:D jak má člověk vodu u sebe, před sebou pije, pije a nepřemýšlí...Nedávno jsem tohle řešila s kamarádkou která pití vody nemohla pochopit a nevěřila mi že je to normální (ona by prý vody nevypila nikdy tolik jako šťávy) ..sama mádítě naučené na sirupy a kupuje poklady typu Kubík kde je jen cukr., takže asi tak tihle nevodní lidé vznikajíVery Happy.. Jinak voda s citronem je taky fajn...ale mě po tom naskáčou pupínky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: so únor 08, 2014 7:43 pm    Předmět: Citovat

Jj, člověk je tvor rozmazlený a holt už mu ta životodárná tekutina není dost :roll:

S těmi Kubíky mi to něco připomenulo. Kamarádka má malou holčičku a pořád jí kupovala ty Kubíky a různé ovocno-zeleninové džusíky (plné cukru samozřejmě). Až jí doktorka při kontrole upozornila, že mít tak oranžové dítě není jaksi běžné. Holčička prostě z betakarotenu regulérně zoranžověla :lol: :lol:
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: so únor 08, 2014 9:52 pm    Předmět: Citovat

Nicole napsal:
Až jí doktorka při kontrole upozornila, že mít tak oranžové dítě není jaksi běžné. Holčička prostě z betakarotenu regulérně zoranžověla Laughing Laughing


To mě rozsekalo!!! Laughing

Já jsem fakt vděčná, že nám rodiče ani jako dětem nic slazeného nekupovali, žádný sirup, nic. Paradoxně se sirup začal objevovat doma až co jsem začala chodit do prváku na VŠ, zavedl to doma brácha, který se to naučil na privátě od spolubydlících. A od té doby se sirup objevuje doma pořád, takže občas si do vody kápnu (např. po vyšší tělěsné námaze, kdy musím doplnit cukr), ale používá se stále nějak jen svátečně, vyloženě na chuť. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: ne únor 09, 2014 7:28 pm    Předmět: Citovat

Osobne jsem zjistila, ze mam pocitove zizen po cemkoliv jinem nez ciste vode z kohoutku a to i po bezbublinkove mineralce Embarassed

Prislo to na mne tak nejak "samo" a ja zacala popijet vodu nejdriv brckem z pullitrove sklenice a postupne uz mi jen brcko a "obcas cuc" byl malo ... tak jsem pokracovala malymi dousky jednou za chvili a tedka do sebe naleju denne dva litry ani nevim jak a kdyz tu vodu nemam, tak mi vylozene "chybi" ... caj, mineralka, sirup (domaci) a takovy jsou fajn, ale ja je proste vzdycky musim zapit obyc vodou, jinak "ziznim" Embarassed

A kdyz ziznim, tak luxuju lednicku, takze to ma i pozitivni efekt jako "antivyziradlo" Twisted Evil Ani nemam takovou chut na sladke ... Embarassed

Asi jsem nejakym "vodnim upirem" Cool
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.