Jak jste dokázali přejít na neslazenou vodu
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=039b05bcf5b6a5983297487c4aebc766Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Niemeyer
81-160
81-160


Založen: 29.5.2014
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2014 12:48 pm    Předmět: Citovat

pil vodu z kohoutku ke každému jídlu a nalil i mně.

nejlíp se člověk učí příkladem osoby, kterou chce být milovánSmile

po roce a půl mi obyčejná voda chutná už sama od sebe víc než džus, zatímco do té doby bych se jí ani nedotkla.


Taky mi začala chutnat, když ji dávali ke kávě. To spojení káva, voda je příjemné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
terezka1989
0-7
0-7


Založen: 12.7.2013
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út září 02, 2014 4:23 pm    Předmět: přirozený přechod bez "traumat" :-) Citovat

Musím říct, že u mě to přišlo zcela spontánně. Prostě jsem začala kupovat balené jemně perlivé vody a bylo. Přiznám se ale, že doma mám sirup a šumáky a sem tam si párkrát do týdne dám vodu z kohoutku s šumákem (většinou vápník nebo céčko), či sirup - nejraději mám aloe od jupí.-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lulu Nixe
161-320
161-320


Založen: 2.10.2012
Příspěvky: 230

PříspěvekZaslal: po září 22, 2014 10:05 am    Předmět: Citovat

Zrovna jsem před pár dny viděla dokument o tom, jak se šíleně propaguje cukr a jak jsme na něm závislí, protože ho dávají do všeho, dokonce ve výzkumu o drogách zjistili, že krysy vykazovaly větší závislost na sladké vodě než na kokainu. Zajímavé bylo srovnání s tím, jaký byl před mnoha lety kulturní přístup k tabáku (když se to bralo jako běžné, jako relax, pohoda, neřešily se moc zdravotní následky), a takovým způsobem se dnes prezentují i sladké věci a nezdůrazňuje se, jak je to škodlivé.

Já jsem nikdy moc nepila sladké nápoje, piju obyčejnou vodu, neslazený čaj, občas kafe, džus (v tom je asi hodně cukru, ale jen z ovoce, tak to snad moc nevadí). Říkám si jak moc a jestli je vlastně škodlivý cukr v přírodním stavu (v ovoci)? Když je to vlastně fruktóza a ta je prý taky škodlivá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: po září 22, 2014 1:31 pm    Předmět: Citovat

Asi tě zklamu, ale džusy jsou na tom nejhůže. Obsahuji mnohem větší množství cukru, než cocacolové nápoje a určitě to není "zdravý cukr". Nic takového v podstatě neexistuje. Nedávno jsem řešila zda nakupovat třinový cukr, tak se známý ptal nějaké kamarádky, co do toho vidí a dostalo se mu odpovědi, že je to neskutečnej nesmysl, že ten tmavý třinový cukr je stejně "škodlivý", jako ten bílý rafinovaný. nejde o druh, ale o množství.

Já sladím, ale nejím sladké.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lulu Nixe
161-320
161-320


Založen: 2.10.2012
Příspěvky: 230

PříspěvekZaslal: po září 22, 2014 2:11 pm    Předmět: Citovat

No právě jsem si říkala, jestli jsou džusy taky špatné, když jde o cukr z ovoce, tak tedy nejspíš jo. Předpokládám, že tedy jíst ovoce tolik nevadí ne kvůli tomu, že by ten cukr byl "lepší", ale prostě protože ho tam není tolik v porovnání s džusem nebo jinými sladkými výrobky..? A jíst toho ovoce hodně může být pak škodlivé taky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: po září 22, 2014 8:23 pm    Předmět: Citovat

Tak ony ty normální "džusy" asi s ovocem až tolik společnýho mít nebudou, si myslím... A navíc v ovoci (teda v čerstvým) bývají aktivní enzymy, který pomáhají ty cukry trávit, kdežto v džusech z koncentrátu jich bude nejspíš pomálu (kámoška, která se o tyhle věci dost zajímá, mi vysvětlovala, že pokud chci pomerančovou šťávu pít tak, aby si z ní tělo vzalo co nejvíc prospěšnjech látek, tak bych ji měla dopít tak do deseti až patnácti minut po vylisování, potom už se ty látky postupně znehodnocujou. Takže si fakt nepředstavuju, že by džusy typu Hello nebo HappyDay byly nějak zdravější než taková cola.
A jinak až tak moc "necukruju", asi nejvíc používám med, ale zase mi jako větší peklo než obyčejnej cukr, ať už bílej nebo třtinovej, přijdou různý umělý sladidla typu aspartam. Takže nápisy na různejch limonádách typu bez cukru a dietní beru s velkou rezervou, a spíš sahnu po nedietní verzi s poctivým cukrem - teda když už mám potřebu něco takovýho konzumovat. A s kupovaným sladkostmi to mám podobně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: po září 22, 2014 8:40 pm    Předmět: Citovat

Lulu Nixe: spíš bych se zaměřila na to, že litr jablečného džusu získáš z 2kg jablek. Lidi obvykle namají problém ten 1l vypít. Ale kdo s ní za den běžně dvě kila jablek? navíc v tom ovoci je toho víc (enzymy, vitamíny, vláknina). je třeba to vnímat trochu komplexněji. Ale hádám že ty nebudeš pitný režim stavět na 2l džusu denně (viz příspěvek nahoře)-. takže bych to neviděla jako tragédii. Ono tělo nějakej ten cukr potřebuje k tomu aby fungovala. problematický je přílišný, extrémní množství. Já si třeba myslím, že bych mohla sladit méně. Můj doktor si myslí, že bych mohla toho sladkýho jíst víc (hladina cukru po jídle běžně okolo 3,8 )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
melissa
321-600
321-600


Založen: 18.10.2013
Příspěvky: 424

PříspěvekZaslal: po září 22, 2014 9:33 pm    Předmět: Citovat

souhlasím s tou závislostí na cukru, a že je to fakt problém. většina lidí si to neuvědomuje. a fruktóza má možná výhodu jen v tom, že je to jednodušší cukr než třeba sacharóza, takže je trošku šetrnější na zuby. ale když ji dá někdo do cukroví a myslí si, že tím udělal něco zdravého, tak to asi ne. pokud jde o používání hnědého cukru, souhlasím s tím, že je to taky cukr a problémem je vždy to množství. ale přecejen si myslím, že je lepší než obyčejný bílý jed, protože obsahuje i další věci (minerály). připadá mi to podobné jako s celozrnnou moukou. taky je v ní ta stejná bílá mouka, jen je tam navíc i něco zdravého.
džusy jsou kapitola sama pro sebe. kdyby aspoň nebyl takový problém sehnat džus bez přidaného cukru nebo toho glukózo-fruktózového humusu. Rolling Eyes oslazený džus si určitě nekoupím. a neoslazený taky nebudu pít jen tak, ale naředím ho třeba 1:3 s vodou a nemám s tím problém - stejně to piju jen občas. ale když si zahřeším a dám si colu, tak tu si teda neředím.. ale to se mi stane tak 2x do roka. čistokrevná coca-cola je užitečná hlavně při jistých zdravotních obtížích. Cool ale normální pití to teda není.
sladidla taky kapitola sama pro sebe. ale třeba stévie si myslím, že je výborná - když už někdo musí mít to slazené pití. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
thel
161-320
161-320


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 238

PříspěvekZaslal: út září 23, 2014 10:16 am    Předmět: Citovat

Jo, džusy jsou pěkní podrazáci a bohužel to platí i pro ty 100% i fresh - mraky fruktózy a nikde žádná vláknina... no, chuděrky játra Wink
Mám docela kliku, že mě naučili nepít sladké už v dětství a freshe se ve větším množství pily vždy jen při nemoci.
_________________
Ignoti nulla cupido...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: út září 23, 2014 10:59 am    Předmět: Citovat

thel: buď ráda.

Já to tak zažité nemám a mám s tím problémy (pravda, taky v tom bude hrát roli to moje nechutenství. Voda pro mne mnohdy má ne zrovna příjemnou pachuť) Ale snažím se jít příkladem a apřed dětmi pít hlavně vodu. maximálně starší dostane hodně naředěnou šťávu. teď do zimy sem tam dostanou vlažný ovocný čaj, pokud možno neslazený.

Potěšilo mě, že ve školce mají v tom "sudu", ze kterého si děti berou pití vodu. Jinou tekutinu dostavají k jídlu v jídelně (třeba k obědu čaj), ale vyloženě v té třídě mají jen vodu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.