Nehty po odnaučení kousání nehtů

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=86ea861275bdc8ed6572ebb867d2353bZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Verčaa
81-160
81-160


Založen: 7.11.2009
Příspěvky: 81

PříspěvekZaslal: ne únor 09, 2014 9:32 pm    Předmět: Nehty po odnaučení kousání nehtů Citovat

Ahoj, konečně se mi povedlo přestat kousat si nehty (nebo si to aspoň myslím). Uvědomuju si, pokud strčím nehet do úst a přestanu s tím v ten moment. Trápí mě ale jiný problém. Kdo si kousal nehty tak dlouho jako já (asi 14 let) tak si určitě všiml, že se mu zkrátilo nehtové lůžko. Chci mít hezké nehty, ale krátké nehtové lůžko tomu moc nepřidá. Jak jste to řešili? Vůbec se mi nelíbí, že mi ta bílá část začíná ne na konci prstu ale už tak 4mm před koncem, takže pokud budu mít delší nehet, tak ta bílá část bude stejně dlouhá jako růžová Very Happy . Nevím jestli to píšu dostatečně srozumitelně, ale kdo ví jak vypadá dorostlý nehet po kousání, tak si to asi dokáže představit. Zkoušela jsem hledat informace na internetu, ale tam spíš řeší jak přestat kousat nehty než jak se o ně postarat poté. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: ne únor 09, 2014 10:26 pm    Předmět: Citovat

Nehtové lůžko nekončí na konci prstu, nemají to tak ani malé děti. Já když si ostříhám nehty na konci prstu, tak mám bílý proužek 2-4mm, a to jsem si nehty nikdy nekousala....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Verčaa
81-160
81-160


Založen: 7.11.2009
Příspěvky: 81

PříspěvekZaslal: ne únor 09, 2014 10:33 pm    Předmět: Citovat

Takže ti začíná bílá část v cca půlce ostříhaného nehtu? tak to na některých prstech mám (hanba mě a tomu hnusnýmu zlozvyku).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: ne únor 09, 2014 10:37 pm    Předmět: Citovat

Verčo neboj, jako dítě jsem si taky kousala nehty. Skončila jsem ze dne na den, protože jsem měla velký důvod. A už asi za rok jsem měla nehty úplně normální a žádné následky. Dokonce jsem si tehdy mohla nechat narůst i dlouhé a držely. Držím palce a těš se na nové a zdravé nehtíky :)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: ne únor 09, 2014 10:38 pm    Předmět: Citovat

Já mám nehty (nehtová lůžka) dlouhá. napříkladna prostředníčku 12mm + jesště asi 3,5m je prst. mám i hodně dlouhé prsty. někteří lidé mají nehtová lůžka kratší, s tím se nedá ic dělat. Jinak u synů to skoro tak je. Když jim ostříhám nehty na konci prstu, maj to cca 1:1 růžové:bílé.

BTW: jak píše Nicole, vydrž, jestli se to nedá ještě do pořádku. Pokud jsi to dřív měla jinak Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Verčaa
81-160
81-160


Založen: 7.11.2009
Příspěvky: 81

PříspěvekZaslal: ne únor 09, 2014 10:45 pm    Předmět: Citovat

Nicole, děkuju za podporu, snad to tak bude. Smile
Wensdy, když to já si právě nepamatuju, jak to bylo dřív, to mně byly tak 4 roky. Asi to chce opravdu čas. Děkuju za odpovědi. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: po únor 10, 2014 12:41 am    Předmět: Citovat

Mno, nevim, jestli je to zrovna tim, ale taky jsem si timhle "skvelym" zlozvykem prosla. Nehtova luzka mam v poradku (dokonce i na mych dlouhych prstech nevypadaji nejak zkracene nebo tak) ovsem s vyjimkou ukazovacku (kde mi jakoby prudsi zahyb smerem k palci na obou prstech) a u palcu na rukou se mi jakoby "odchlipuji" boky.

U tech palcu je to v zasade tak, ze mi bila cast nehtu nezacina tam, kde u ostatnich, nybrz se tahne od spodni casti nehtoveho luzka v tenouckem prouzku nahoru, kde se rozsiruje (tam kde je normalni nehet) a pote se zase prudce zuzuje a konci na druhe strane. Pamatuju si, ze jsem mela hodne zadery okolo palcu jako mensi a porad se mi to okolo zatrhavalo, ale tezko rict ...

Ne ze by mi to nejak vadilo nebo mne to bolelo, ale drzi se tam bordel a furt to musim cistit Laughing

Takze kdovi ... ale nehty jako takove mi nikdy nezacinaly na spicce prstu, vzdycky mi ty spicky prstu "precnivaly" pres nehet a kdyz bych si je chtela nechat prerust pres, tak to bile bude dobre polovina ruzoveho, nez to zacne prekukovat.
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Taru
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 6.1.2009
Příspěvky: 2298

PříspěvekZaslal: po únor 10, 2014 10:21 am    Předmět: Citovat

Noo, mně třeba na několika prstech nehtové lůžko končí fakt téměř současně s prstem - ukazováčky, malíčky a jeden palec. Vždycky se ho snažím trochu "odloupnout" takovým tím dlátkem na nehtové kůžičky, ale po čase mi podroste zpět. Nedělala bych to, ale když se do toho člověk omylem rejpne nebo zapomene a ustřihne to i s nehtem, tak to fakt dost bolí Rolling Eyes Navíc je tam nulová vůle na jakékoliv zatrhnutí, zalomení nebo ukrojení nožem, pokud má člověk nehty zrovna krátké (=končí jako prst). Čili tenhle stav taky není výhra.
Pamatuju si, když mi jako malé nehty stříhala mamka, tak jsem vždycky kňučela, ať mi to nestříhá až k prstu (jak se to tak dětem dělává), protože tak opajcané nehty pro mě byly za trest. Nesnášela jsem jak jsou najednou špičky prstů strašně citlivé a zranitelné - z toho lezu po zdi vlastně doteď, takže současný stav třepivých a věčně zapilovaných nehtů je vážně slast.

Nicméně k otázce, taky bych ještě počkala, nehty většinou potřebujou dost dlouhou dobu na vzpamatování.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: po únor 10, 2014 6:05 pm    Předmět: Re: Nehty po odnaučení kousání nehtů Citovat

Verčaa napsal:
Ahoj, konečně se mi povedlo přestat kousat si nehty (nebo si to aspoň myslím). Uvědomuju si, pokud strčím nehet do úst a přestanu s tím v ten moment. Trápí mě ale jiný problém. Kdo si kousal nehty tak dlouho jako já (asi 14 let) tak si určitě všiml, že se mu zkrátilo nehtové lůžko. Chci mít hezké nehty, ale krátké nehtové lůžko tomu moc nepřidá. Jak jste to řešili? Vůbec se mi nelíbí, že mi ta bílá část začíná ne na konci prstu ale už tak 4mm před koncem, takže pokud budu mít delší nehet, tak ta bílá část bude stejně dlouhá jako růžová Very Happy . Nevím jestli to píšu dostatečně srozumitelně, ale kdo ví jak vypadá dorostlý nehet po kousání, tak si to asi dokáže představit. Zkoušela jsem hledat informace na internetu, ale tam spíš řeší jak přestat kousat nehty než jak se o ně postarat poté. Very Happy


Takhle to měla známá , taky si hryzala nehty ,pak přestala- ale stejně se za svoje mininehtíky styděla - vyřešila to gelovými nehty, dával si je asi rok, během toho roku se jí nehtové lůžko o pár milimetrů prodloužilo,ale ne tak, jak si přdstavovala - a vypadá to, že to tak zůstane.
Ono asi záleží i na tom,po kom jsi nehty a jejich tvar "zdědila" .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.