Loupající se prsty

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=60b3c6c50aff6950ec086883d9420acaZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Elysion
321-600
321-600


Založen: 8.1.2014
Příspěvky: 335
Bydliště: Jižní Morava

PříspěvekZaslal: pá únor 21, 2014 12:32 pm    Předmět: Loupající se prsty Citovat

Mám takový asi ne příliš obvyklý problém - čas od času se mi začne loupat kůže na bříškách prstů na rukách. Dřív se mi loupaly hlavně proto, že jsem při hennování neměla rukavice, takže byly přesušené a to loupání bolelo. Po tom, co jsem používala rukavice, tak to bylo nějakou dobu dobré, ale pak to zase začalo... Nemá to asi nic společného s chemikáliemi, protože to začíná opravdu z ničeho nic, aniž bych před tím třeba drhla koupelnu nebo něco... Teď to má tu výhodu, že to loupání už nebolí, ta kůže se loupe v podstatě sama... Ale přesto to není nic příjemného, protože jsou ty prsty daleko citlivější a třeba rozdělávat horkou aparaturu při letošních nucených cvičeních z chemie opravdu nic moc příjemného... Nemyslím si, že mám ruce nějak moc suché, když olejejuju konečky, tak si to nejdřív rozmatlu po rukách, a pak vlasy projíždím, takže se vyživý nejen vlasy, ale i ty ruce...

Nemáte někdo s něčím takovým zkušenosti? Jestli to třeba nemůže být nedostatkem nějakého vitamínu nebo tak...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: pá únor 21, 2014 12:35 pm    Předmět: Citovat

Něco podobného se mi taky dělalo. U mě to byl projev atopického ekzému, takže radu bohužel nemám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: pá únor 21, 2014 1:35 pm    Předmět: Citovat

Elysion: Mne se neco podobneho stava na celych dlanich (vcetne prstu) pokazde, kdyz se o mne pokousi nejaka choroba (nachlazeni a podobne veci) .. hodne jsem trpela na zlateho streptokoka/stafylokoka, ale tedka uz se mi to dela tak maximalne jednou/dvakrat rocne, jednou a jare a jednou na podzim ...

Kremy nebo tak neco mi nikdy nepomohly a vzdycky se to spravilo samo. Akorat davat bacha aby se to nezatrhlo a eventualne olupovat co se da ... Sad

Jinak jak pises ze olejujes konecky a zaroven i ruce, mne treba spousta oleju vylozene kuzi vysusuje (i kokosak a spol, ruce se mi zacnou jakoby "potit" a kdyz to smyju tak je mam vysusene). Nekterym lidem proste oleje nesednou tak zkust taky olejovat v rukavicich a nebo hned po naolejovani ten olej smyt.

Muze to byt i tim.
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lethality
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 2.2.2013
Příspěvky: 987

PříspěvekZaslal: pá únor 21, 2014 1:50 pm    Předmět: Citovat

a nejsi třeba častá konzumentka česneku? mě se takhle oloupaly prsty, když sem šprtala celou paličku česneku.... ale je fakt, že mě prsty začly šíleně pálit hned po akci... loupat sem se začala tak až po 14 dnech Very Happy
_________________
Kdyz o nic nehrajes, nemas co ztratit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elysion
321-600
321-600


Založen: 8.1.2014
Příspěvky: 335
Bydliště: Jižní Morava

PříspěvekZaslal: pá únor 21, 2014 4:26 pm    Předmět: Citovat

Neříkám, že si občas česnek v něčem nedám, ale celou paličku opravdu nesním Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lethality
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 2.2.2013
Příspěvky: 987

PříspěvekZaslal: pá únor 21, 2014 7:04 pm    Předmět: Citovat

ne tak jako já to šprtala do česnekové polívky Very Happy a pak nastala ta prekérní situace s tím pálením a následně loupáním Very Happy
_________________
Kdyz o nic nehrajes, nemas co ztratit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elysion
321-600
321-600


Založen: 8.1.2014
Příspěvky: 335
Bydliště: Jižní Morava

PříspěvekZaslal: pá únor 21, 2014 7:08 pm    Předmět: Citovat

To bude asi nářeční neshodou, u nás se česnek loupe a šprtají se studenti Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lethality
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 2.2.2013
Příspěvky: 987

PříspěvekZaslal: pá únor 21, 2014 7:15 pm    Předmět: Citovat

šprtání česneku nahrazuje takové to drcení, lisování tím lisem s dírkama, v podstatě nožem ten česnek utřeš na takovou kašičku a nemusíš špinit ten lis a pak složitě čistit ty dírky Very Happy já to taky neznala, ani tenhle výraz a ani tuhle činnost, dokud sem nezačala bydlet se svojim, u nás doma se totiž výhradně používal ten lis, ale skorotchýně a můj jsou šprtači Very Happy

a u nás se česnek taky loupe a šprtají studenti, ale i česnek, pokud to vyžaduje recept Very Happy
_________________
Kdyz o nic nehrajes, nemas co ztratit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cherry7
321-600
321-600


Založen: 4.6.2012
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: pá únor 21, 2014 9:13 pm    Předmět: Citovat

Me se obcas v zime taky ne primo tedy loupou, ale mam sussi konecky, nekdy se mi na palci, vetsinou pravem teda, udela takove suche mistecko presne podle nehtu, nebo podel nehtu, z boku prstu. Mazu to placentou, to je to nejlepsi, na co jsem doted prisla, to zahoji nejrychleji Smile A pak jeste vazelina na noc, druhy zazrak. Rucky do rukavic a spat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
melissa
321-600
321-600


Založen: 18.10.2013
Příspěvky: 424

PříspěvekZaslal: so únor 22, 2014 10:23 am    Předmět: Citovat

něco takového jsem měla jako děcko a tuším, že mi na to pomohl framykoin.. dělaly se mi takové kroužky suché kůže a pak se loupaly i větší plochy. nebolelo to ani nesvědilo, jen to bylo citlivější - jak píšeš. ale už je to fakt dávno.. akorát si pamatuju, že mi doktorka zakázala sahat na křečka (kdyby to náhodou byla alergie) a dala mi ten krém. nevím, jak rychle to přešlo, ale znovu jsem to pak už nikdy neměla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.