Curly Girl Method
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=38a2c597d8e4b37f54ac43545f9d5892Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
schneewittchen
8-20
8-20


Založen: 2.10.2012
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: út únor 12, 2013 7:59 pm    Předmět: Citovat

Tady (http://www.naturallycurly.com/CurlyGirlChallenge) se odkazuje na no poo jako něco jiného, znáte to někdo v tomto provedení? Zkoušel to někdo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ivanka.i
161-320
161-320


Založen: 11.9.2008
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: út únor 12, 2013 9:20 pm    Předmět: Citovat

CurlyGirl metoda je vlastne umyvanie kondicionerom a o tom tu je samostatne vlakno: http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?t=1338&postdays=0&postorder=asc&start=0

V druhom vydani knihy su zakazane len sampony so sulfatmi a silikony.

Inak, kedysi som natrafila aj na video, kde sa soda s octom na kucery neodporuca, lebo tie roztoky maju prilis extremne pH (aj ked su velmi riedene) - vraj skoro ako pripravky pre trvalu, a preto by mohlo take umyvanie kuceravych vlasov sposobovat vyrovnavanie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SilkyJane
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 1.1.2010
Příspěvky: 1680

PříspěvekZaslal: pá únor 28, 2014 2:49 pm    Předmět: Curly Girl Method Citovat

Zdravím! Předně doufám, že teda toto téma tady založeno není (i když probíráno je všude možně). Proto bych ráda nějak shrnula diskuzi přímo sem. Sice vlákna o mytí bez šamponu nebo mytí kondicionérem už existují, mě by ale zajímaly i ty jiné věci okolo Wink.

Momentálně totiž přemítám, zda používám špatné produkty nebo špatný styl nebo na to moje vlasy prostě nejsou.

Velmi se mi osvědčilo nepoužívání klasického ručníku - kvalita vlasů co se týče nelétavosti šla rapidně nahoru.

Problém mám však s tou "péčí" po mytí. Zajímalo by mě, zdali (a jaké) používáte přípravky po mytí na podporu kudrn Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Keyt
161-320
161-320


Založen: 14.1.2013
Příspěvky: 273

PříspěvekZaslal: pá únor 28, 2014 3:23 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.
Moje vlasy sice nejsou ani trochu vlnité nebo kudrnaté, ale kdysi jsem narazila na tyhle dvě anglické stránky:

http://tightlycurly.com/welcome#
Je tam přesný popis toho, jak si dotyčná paní myje vlasy, jaké přípravky používá... Navíc je tam i seznam ingrediencí přípravků.

http://www.minimalistbeauty.com/
Pouze přírodní péče s popisem různých bylinek a hromadou domácích věcí nejen na vlasy, z toho jsem nadšená a hodně mě to inspirovalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SilkyJane
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 1.1.2010
Příspěvky: 1680

PříspěvekZaslal: pá únor 28, 2014 3:46 pm    Předmět: Citovat

což o to, takových stránek je a dost jsem toho načetla.. mě jde ale konkrétně o to, jaké produkty a kde koupit prostě tady u nás Smile já používám takový krém v oranžové "plechovce" od Baley, ale stopro "košér" to nebude... Rolling Eyes olejíčky a jiné takové věci jsou zase moc mastné.. občas dám trochu kokosáku ale stačí to malinko přehnat a je malér Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Keyt
161-320
161-320


Založen: 14.1.2013
Příspěvky: 273

PříspěvekZaslal: pá únor 28, 2014 4:35 pm    Předmět: Citovat

Mně přijde, že na vlnitých nebo kudrnatých vlasech se ta mastnota ztratí lépe, když se něco přežene, teda alespoň u mě to fungovalo, když jsem si náhodou špatně umyla vlasy po zábalu, stačilo je trochu navlnit ponožkovým drdolem a nic nebylo poznat. Ale mám spíše opačný problém, vlasy nikdy nemají dost. Laughing
V tom případě s přípravky neporadím, promiň, já používám jen oleje.

Edit: Jinak vždycky jsem měla hrozně rovné vlasy, ale co jsem přešla na věci bez silikonů (a následně jen přírodní věci), tak jsem zpozorovala, že se mi hrozně kroutí konce vlasů a občas se objeví i nějaká ta vlnka, to je pro mě nezvyk. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luu
161-320
161-320


Založen: 13.3.2012
Příspěvky: 171

PříspěvekZaslal: ne březen 09, 2014 10:02 am    Předmět: Citovat

Mně se na kudrnatý vlasy osvědčily celkově hydratační přípravky.. čím víc jsou vlasy hydratovaný, tím krásnější a definovanější jsou pak vlnky (nemluvě o tom, jakej vliv to má na zvladatelnost a rozčesatelnost vlasůSmile )... takže třeba jednu dobu jsem používala od Baley to hydratační mlíko s pumpičkou (dřív meruňkový, teď je nějak s aloe...)... A z těch věcí vyloženě na kudrnatý vlasy mám už dlouho oblíbený Curlesque od TIGI, dál používám věci "anti-frizz" ...
Je fakt, že oproti třeba Americe (nebo i Německu ad.) tu výběr přípravků pro kudrnatý vlasy není žádná sláva...
Taky bejval dobrým sluhou gel ze lněných semínek.. ale v poslední době jsem nějak asi líná (nebo spíš nemám moc čas) si jej dělat, on ani moc dlouho nevydrží, co se trvanlivosti týče...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gab
321-600
321-600


Založen: 26.12.2012
Příspěvky: 480

PříspěvekZaslal: so duben 05, 2014 9:39 am    Předmět: Citovat

Mě se teda vlasy kurdnatí/ vlní po všem. Nemám prstýnky, ale takové polozvlněno polokurnato polorovno divné útvary, kt. se projevují asi podle nálady. ALE - přišla jsem na naprosto primitivní kouzlo. Trošku vlhké, tak z 95% proschlé vlasy smotám do drdolu, cca na den a potom mám vlasy mnohem rovnější, uhlazenější a líp ovladatelné a zvladatelné. Nevím, tohle tu asi moc žádoucí nebude, ale třeba taky někdo bude hledat kouzlo na ,,narovnání" vlasů. A vydrží mi to do té doby, než se vlasy zase namočí. Srovnání s žehličkou nemám, vlasy jsem si nikdy v životě nevyžehlila.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SilkyJane
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 1.1.2010
Příspěvky: 1680

PříspěvekZaslal: so duben 05, 2014 10:51 am    Předmět: Citovat

to je věc kterou poslední dobou dělám jedině Wink na kudrny nemám nijak čas a když je nechám svým životem, tak je to takové divné cosi.. takže dělám takový motaný lazy wrap bun s jehlicí a vlasy jsou pak skoro rovné, s malou vlnkou na konci a vypadají moc krásně uhlazeně Smile řekla bych, že je to lepší jak žehlička, protože ta mi dělá takové ultradivné ale zároveň rozlítané cosi Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: so duben 05, 2014 4:45 pm    Předmět: Citovat

Já právě nevím, co všechny holky na vyžehlených vlasech vidí. Přijde mi, že je to potom strašně poznat, ty vlasy jsou prostě nepřirozeně rovné a zároveň na mně občas působí trochu chemlonovitě. (ne vždycky teda) A objem je podle mě naprosto nulový. Měla jsem vlasy vyžehlené párkrát od kadeřnice a hodně jsem se těšila, až si je umyju. Rolling Eyes

Mně funguje, když si vlasy v průběhu schnutí prostě češu... Nejsou úplně do rovna, ale docela srovnané pak jsou. Jinak mám spíš jen takové vlnky nebo tak něco, kudrny nee. V galerii mám ten rovnější stav. Když je neučešu vůbec, tak umějí udělat i pár do sebe zapletených prstýnků...
_________________
http://lalaithaparfemy.blogspot.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.