Curly Girl Method
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=5a432f8b0cfae7c8636b018aa56c89a1Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
SilkyJane
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 1.1.2010
Příspěvky: 1680

PříspěvekZaslal: so duben 05, 2014 5:43 pm    Předmět: Citovat

to Lalaith: česat v průběhu schnutí jsem taky zkoušela.. na mě to má ale špatný efekt - u hlavy připláclé a dole stejně rozčepýřené do pyramidy.. když udělám správně drdol, tak jsou pak krásně upravené, jak když třeba bych si je foukala přes kulatý kartáč Laughing (lidi se mě občas ptají jak to dělám že mi to takhle vyfoukané drží Laughing )

Jinak se mi jako bezoplachová péče osvědčil kokosák no, průšvih je opravdu když to přeženu, protože pak se mě to prostě nevcucne a je to mastné Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
leny
161-320
161-320


Založen: 11.2.2011
Příspěvky: 177

PříspěvekZaslal: ne duben 20, 2014 10:23 pm    Předmět: Citovat

Sestra má iné vlasy ako ja,bohaté, vždy objemné, krásne vlnité resp. kučeravé. som ju nahovorila na curly girl m ale bola to katastrofa. ako, najprv sa to rysovalo, tak ako malo ale potom už len sčapnuté narovnané mastnoty Shocked vraví, že najkrajšie vlasy má, keď si ich 2 - 3 týždne neumyje a potom zmyje hocakým šampónom a cit. niečo na ne dá, najlepšie nejaká bezoplachovka a nečeše. ona na silikóny kašle. ale úplne dokonalé ich má, keď si ich umyje, dá bezoplachovku a potom na to, takú ružovú vodičku v spreji od lorealu na kučeravé vlasy, čo sa aktivuje teplom - je tam voľačo curly a potom hot, také cyklámenové- a vyfúka difuzérom, to je sila - robí tak na ples, oslavu.....jej dĺžka je celoživotne tak od uší po ramená


paradoxne z tých bezoplachoviek jej asi najviac vyhovoval starý oranžový glisskur v tube, nie sprej
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
leny
161-320
161-320


Založen: 11.2.2011
Příspěvky: 177

PříspěvekZaslal: ne duben 20, 2014 10:55 pm    Předmět: Citovat

ale by som bola vďačná za radu- moje vlasy sú vlnité, po umytí pekné prstienky, po rozčesani riedkym hrebeňom stále vlnité, ale už také neurčite a viac chemlon. no a teraz už češem, neviem, možno 2 roky TT a vlasy pochopiteľne totálne narovnané, čo mi je ľúto a aj sa stretám s dosť negatívnymi ohlasmi, vraj mi je to strašne neprirodzené - lenže - vlasy som ešte nikdy v živote nemala v takej kvalite a kondícii a nepolámanosti, ako vďaka TT. jednoducho aj ten najredší, aj tek drevený hrebeň mi vlasy hrozne lámu - mám takú kvalitu. túžim sa dostať aspoň po pás, a to s hrebeňom nepôjde ale veľmi rada by som mala spať aspoň dakedy svoju vlnkovatosť. ako to robíte, že vlasy sú aj po učesaní pekné a nelámu sa?resp. ako robíte to, keď sa nečešete aby sa vám nerobili zospodu dredy????keď neučešem, tak to je potom katastrofa, môžem pol vlasov dať rovno do koša pri najbližšom ročesávaní.....curly girl neprichádza do úvahy, mám mastnú pokožku a pri prehnanej star. plihnúce vlasy a ešte jedna vec - viac sa vlnili pri používaní nezmývacích silikónov a lá glisskur- ale aj viac lámali...nechcem vlasy polámať tesne pred cieľom, podstrihovanie končekov nemá zmysel - 2-3 cm raz za pol roka, to sa s dĺžkou nehnem,a le toto narovnanie a absolútna klzkosť vlasov mi už lezú hore krkom Embarassed Embarassed som si povedala, že do pása vydržím, ale poznáte to...takže - ako česať, resp ako nečesať, resp. čo vlastne s vlnitými vlasmi robiť, aby sa nepolámali, ale vlnili a nevznikol z nich jeden nerozčesateľný dred????som mimo tému? ak áno ospravedlňujem a presmerujte ma Embarassed vďaka za všetky kučeravé skúsenosti
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luu
161-320
161-320


Založen: 13.3.2012
Příspěvky: 171

PříspěvekZaslal: po duben 21, 2014 6:54 am    Předmět: Citovat

Milá Leny,já Tvému dotazu rozumím. V tomhle to není s kudrnatými legrace, a čím jsou vlasy delší, tím obzvlášť. Já sama mám taky TT, češu jen po umytí, nejdřív jen prstama,pak použiju TT. našla jsem si přípravky, co mi usnadní zvladatelnost (v tomhle to je asi individuální),- nemělo by to být nic,co vlasy slepí.
Večer, abych neměla dredy, si vezmu trošku oleje (třeba ten oranžový Fructis) a vlasy pročešu prstama... vlnky to nenaruší, a kdyby jo, navlhčím si ruce a vlny lehce "namačkám"...
Přeju, ať si to se svými vlasy nějak šikovně vychytáš a dosáhneš svého vlasového cíle;) !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vee_love
161-320
161-320


Založen: 21.8.2012
Příspěvky: 282

PříspěvekZaslal: po duben 21, 2014 9:10 am    Předmět: Citovat

Přidám svojí trochou do mlýna...mívala jsem vlnité-kudrnaté vlasy, ale co jsem je ostříhala a jsou zdravé (souvisí i právě se změnou produktů), tak jsou téměř rovné. Ale to mi tak nevadí, hlavně, že vypadají zdravě! Smile
Nicméně, dodržuju to i nadále, protože mi to prostě vyhovuje a vlasům i pokožce hlavy prospívá. Smile
1) Základní článek kterým se řídím: http://www.wikihow.com/Determine-if-a-Hair-Product-is-Curly-Girl-Approved
2) Hydratovat, hydratovat, hydratovat! I když používám jen kondiš, nechám ho na vlasech hodinu!
3) Nepoužívat ručníky na vysušování, já používám normálně velké tričko, dám si ho přes hlavu normálně "dírou na hlavu" ale tak aby vlasy byly uvnitř trička místo těla Very Happy a takhle udělám turban..jednodušší než s ručníkem, a bez frizzu.
4) Po umytí použít třeba tužidlo (ale opět pozor na složení), nebo nějaký gel (bohužel ty co používají v US se u nás těžko seženou Sad ), někomu vyhovuje olejíček..tohle je potřeba prostě vyzkoušet na svých vlasech stylem pokus-omyl
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
leny
161-320
161-320


Založen: 11.2.2011
Příspěvky: 177

PříspěvekZaslal: po duben 21, 2014 8:26 pm    Předmět: Citovat

ďakujem velmi pekne za rady aj za pochopenie, urč skúsim aj to nečesanie resp. česanie naolejovanými prstami,nuž priznám sa, že ak vydržím 48 hodín, tak to bude úspech, jednoducho ten pocit slobody, keď sa človek rozčeše......ale ten olej na prsty - to by ma nenapadlo a vlastne, keď sa tie dredy tvoria zospodu, tak by to ani viditeľne nemalo zmastiť, že?....a s tým uterákom je to pravda, nechcela som tomu veriť, ale naďabila som v sekáči na značkový mikrovlákno uterák pre plavcov a teda rozdiel zásadný, i keď je pravda, že pokiaľ sa človek češe len tanglom, tak tie vlasy sú značne uhladené a frizz sa stráca (vrátane vlniek, žiaľ)počkám do najbližšieho umývania a ide sa skúšať, skúšať, skúšať! Vďaka Wink

Luu a tebe neškodia silikóny, nerobia neplechu, nezaťažujú?myslím, že ten fruktís ich má, či?

vee-love používaš skôr zmývacie, či nezmývacie veci?tužidlo nemôžeeeem, na to si nedokážem zvyknúť. inak aj ja som rozmýšľala, či to narovnávanie nesúvisí okrem TT aj s tým, že sú vlasy citeľne zdravšie....no ale čo potom luu, všakáno, to sú vlasy ako z inej planéty, oi určite zdravé a aj tak kučeravé Very Happy Embarassed ale ako vravím, tie sú vzdialené dosahu na svetelné roky... Wink Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Natka
21-40
21-40


Založen: 15.8.2007
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: ne květen 10, 2015 9:47 am    Předmět: Citovat

CG method aplikujem už druhým rokom a vlasy nikdy neboli krajšie. Veľká spokojnosť. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gab
321-600
321-600


Založen: 26.12.2012
Příspěvky: 480

PříspěvekZaslal: ne květen 10, 2015 9:04 pm    Předmět: Citovat

leny! Mluvíš mi ze srdce!
Vždycky jsem měla brutální háro a teď se utápím v depresích, že mám na hlavě 3 chlupy! A čím to je? Tím, že mám vlasy hladší a přicházím o vlnky a kudrlinky! Když se po umytí nenačešu, jsem vlnitá. Jenže když se pořádně nenačešu (použvám jen tangle teezer, případně kančák), vlasy se mi tak nechutně zacuchají a vysuší a následně šíleně polámou, no brrrrr Evil or Very Mad !
Toto chování vlasů připisuji: tangle teezeru, péči - kondicionéry, masky (dřív jsem je sadisticky nepoužívala a myla hlavu dokonce kostku mýdla) a taky přibývající délce.
O. K. Vlasy jsou sice jemnější, hladší, hydratovanější, ale někdy je mi po lví hřívě smutno Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SilkyJane
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 1.1.2010
Příspěvky: 1680

PříspěvekZaslal: pá červen 12, 2015 2:13 pm    Předmět: Citovat

tak konečně mám po dlouhé době chvilku času a chtěla jsem se svěřit se svou upravenou metodou pro kudrnaté vlasy Smile

zaprvé tedy používám už nějakou dobu tonikum Plantur 39 a opravdu jsem vlasy neměla nikdy hustší ... cena je poměrně vysoká (asi 300), ale je to 200 ml...

vlasy si myju šamponem (protože když to myju jen kondišem, tak se mi šíleně mastní), ale během mytí šamponem dám na konce už trošku kondicionéru, aby ten šampon stýkal po vlasech obalených kondicionérem Smile (momentálně se mi osvědčil šampon s hennou a olivou od Alverde a kondicionér pro blond vlasy Smile Smile ) potom ještě dám kondicionér na celé vlasy, i ke kořínkům a nechám působit, poté spláchnout.. na závěr vlasy přelívám vodou s jablečným octem.. vymačkávám vodu z vlasů tak, aby se co nejvíce dělali vlnky a potom to zabalím na chvíli do bavlněného trička tzv. plop Smile

za 20 min až hodinku tričko sundám a do vlasů namačkám ještě něco "po" (momentálně kondicionér Balea s pumpičkou)

no a pak už to nechám schnout, což i v parném létě trvá 2-4 hodiny Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.