Rodinné vlasové geny
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Dlouhé vlasy a tak dál...
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=523bef372789093d0bb93868507a7d37Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lethality
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 2.2.2013
Příspěvky: 987

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2014 3:25 pm    Předmět: Rodinné vlasové geny Citovat

tak nějak v jiném tématu přišla řeč na vlasy rodičů - aneb, co jsem to zdědil?! zkoumali ste vlasy rodičů, prarodičů a jiných rodinných příslušníků, porovnávali ste je se svými, vidíte zděděné geny nebo máte úplně záhadně jiné vlasy...? Very Happy

a já tedy začínám: přála bych vám, abyste znali moje rodiče, jedná se o naprostou ukázku žíně X jemňuchy.... mama má úplné žíně, fakt koňské, úplné tvrďáky.... a pak sem zajela do vlasů tatovi.... bože-to-byla-rozkoš-naprosté-velejemnosti.... jakoby tam na té hlavě nic neměl, jen takové lehké pápěříčko.... hm, kde která kočka (čtyřnohá) by mu mohla závidět.... nikdy sem nehladila hebčí .... srst Very Happy Very Happy

a výsledek - mám žíně, ale ne tak tuhé, jako má máma - chvála půlce jemnovlasých genů! Very Happy Cool
_________________
Kdyz o nic nehrajes, nemas co ztratit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vercaskockama
321-600
321-600


Založen: 12.11.2012
Příspěvky: 500

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2014 4:55 pm    Předmět: Citovat

Moje matka má takové silnější rovné vlasy, vlastně se dost blíží oněm "žíním", babička z matčiny strany měla vlasy nádherné podle fotek, ještě ve stáří to byly silné "pruty", byť už trochu prořídlé... Táta měl jemnější a hlavně kudrnaté. No a já? Vlasy mám tenké, slabé (ale řídké zas ne, bohužel díky tenké struktuře vypadají, že jich moc není), mají tendence se mi v délkách kroutit (asi nějaký oslabený tátův gen), od hlavy rostou rovné... Na omak jsou jemné pouze čerstvě po umytí, pak po celé délce jakoby zdrsní a zacuchávají se do sebe (přitom nejsou nějak vysušené). A hlavně na rozdíl od genů z matčiny strany se mi vlasy dost mastí, máma s babičkou byly příkladem, že bohatě stačí vlasy mýt jednou týdně, ne-li rovnou déle... Vlastně nejen podobou, ale i vlasy jsem spíš po tátovi Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Svejnohova
161-320
161-320


Založen: 15.1.2014
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2014 5:26 pm    Předmět: Citovat

tak já taky přispěju k tomuhle veřejnému výzkumu, už jenom proto, že jsem z docela početného "vzorku" a to dost fenotypově odlišných jedinců Very Happy

takže:
táta - kudrnatý zeleno-slaměný blondýn, hodně vlasů, myje si je mýdlem a i tak je spokojený Very Happy
máma - zamlada černě-uhelná dlouhovláska s černými pevnými nedržícími šlahouny, ale jinak je světlá

potomci:
1.bratr - černé vlnité, tvrdé, s prstýnky na konci
2.bratr - slaměný blond (ale ne do zelena), vlasy ultra jemné, rovné, husté
já - hnědé, normální co do síly i tvaru
3.bratr - pískové-blond (jiná blond než táta a 2. bratr), velmi drsné a pevné, s prstýnky na konci

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
skarma007
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 6.7.2008
Příspěvky: 1243

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2014 6:49 pm    Předmět: v Citovat

já zdědila vlasy po tátovi, od malička jsem měla tmavý, hustý vlasy. Nyní mi spíš zesvětlily do středně hnědé, ale pevný a hustý jsou pořád, sestra má vlasy po mámě, jemné
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
skarma007
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 6.7.2008
Příspěvky: 1243

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2014 6:51 pm    Předmět: v Citovat

já jen pořád nechápu, proč má někdo vlasů hodně a někdo ne? Vždyť máme všichni hlavy skoro stejně velké Very Happy a rostou na ní přece všude vlasy. Je to dané opravdu tím, že má někdo jemné a někdo normální vlasy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Svejnohova
161-320
161-320


Založen: 15.1.2014
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2014 7:26 pm    Předmět: Citovat

no údajně prý mají mít obecně blonďáci/blondýny vlasů víc, ale obecně je mají jemnější, takže to nakonec vyjde zhruba nastejno.. to jsem kdysi četla v jedné německé knížce.. (ale nebyla to nějaká nacistická, normálně o vlasech, účesech atd.Very Happy)
ale to bych řekla, že platí spíš jako na ještě tolik nepromíchanou krev např. skandinávci x jihoevropani ...ale tady právě asi vzniká zajímavá směsSmile

mám např. kamarádku...tuhé, bujné, vlnité blond vlasy ...táta plešatý blondýnVery Happy, máma Maďarka s vlnitými černými vlasy..krom toho, že se výborně opaluje,ještě má navíc (no teď už ne, paradoxně se barví na černo:D) krásný vlasy; no kdyby s tím uměla/chtěla zacházet, vypadala by jak bohyně..ale pěkně tomu dala
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
skarma007
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 6.7.2008
Příspěvky: 1243

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2014 7:31 pm    Předmět: v Citovat

jo to sem taky četla o těch blondýnách Very Happy, asi to bude dáno jemností vlasů a taky si myslím, že i hydratací, jelikož když jsem mívala vlasy hrozně suché, vypadalo, že mám vlasů málo, ale když se daly do kupy, tak hodně zhoustly,...
jinak máma má vlasy už hodně prořídlé, tenké a má jich strašně málo, ještě si do nich dává melír a to měla v mládí černé, kudrnaté, husté vlasy. Myslím si, že tady už jsou na vině hormony.
Jinak sestra taky měla dřív husté vlasy a měla jich hodně, co ale melíruje, mi přijde, že jich má míň a jsou tenké
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Svejnohova
161-320
161-320


Založen: 15.1.2014
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2014 7:51 pm    Předmět: Citovat

jo no..já s vždycky říkám, že asi do té zimy se jim prostě spíš hodí husté a jemné (prostě jako prachové peří)..asi to víc hřeje, než nějaký trčící spirálovité afro ..to spíš větrá Smile
a tady se defakto zřejmě namíchali úplně všichni.. sever, jih, východ... a pak je tu ta náádherná rozmanitost ... ale občas vídám barvu, a tu považuju teda za typicky slovanskou.. taková ta (popelavá?) prostě: ani blond, ani hnědá, ani zrz... a tu jako teda nikde jinde ve světě nějak nevidím.. řekla bych, že by to skoro mohl být takový vývozní artikl Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidney
81-160
81-160


Založen: 15.7.2013
Příspěvky: 102

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2014 10:51 pm    Předmět: Citovat

Svejnohova napsal:
mohl být takový vývozní artikl Smile


To ti nevím, jestli by člověk zrovna s tímhle udělal kariéru Very Happy

My jsme přesně tenhle "slovanský" blond všichni, celá rodina (teda babičky nevím, ty podle mě nikdy svou vlastní barvu na hlavě neměly). Jediný rozdíl je v tom, že chlapi (bratr, strejda) mají ty vlasy hustší/tužší a já s mámou máme jemňuchy (ale taky jich nemáme málo... jen jsou jemné).

No, a táta má hnědé vlnitě-kudrnaté, ale mám pocit, že slovanský gen přebije všechno!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rejža
321-600
321-600


Založen: 29.12.2010
Příspěvky: 324

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2014 11:26 pm    Předmět: Citovat

Teda já nic nezpozorovala, rodiče mají tmavě hnědé vlasy. Mamka rovné, taťka - za mlada - měl kudrnaté Very Happy . Bohužel tmavé, pevné, zdravé a rovné zdělil bratr. Já mám světle hnědou, vlnité a strašně náchylné na zničení, takže furt mají nějaký problém Confused . Nechápu po kom, to mám Very Happy . Co vím, tak v rodině jsou snad skoro všichni (až na sestřenku) tmavovlasí. Aspoň z taťkovy strany, jak z mamčiné nevím. S nima se už snad přes 10 let nevídám. Teď je mi 20, takže si toho moc nepamatuju z té doby Laughing .

Nejlepší byly etapy vývoje mých vlasů. Chvíli jsem měla kudrlinky, pak rovné a teď mám vlnitý typ. Když to uschne, není to ani už moc vlnité, pramínkovatí to a když to rozčešu vypadá to jak typické kudrnaté a vlnité rozčesané vlasy, které mají jakýsi prapodivný tvar Rolling Eyes a vypadají zničeně, i když se o ně starám a ničím jim neškodím. Jsem zvědavá, co podědí mé dítě. Snad bude po příteli, který má otce Vietnamce, tak by to mohlo být tmavovlasé dítko s rovnýma vlasama Laughing .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.