Rodinné vlasové geny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Dlouhé vlasy a tak dál...
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=a9444f20dca76b9f082bb3fed5d2ace5Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: pá březen 07, 2014 7:43 am    Předmět: Citovat

Hezké téma. Smile U mého "vlasového dědictví" bych to charakterizovala tak, že tatínkova strana měla výhodu v opravdu bujných, pevných a dobře rostoucích kadeřích. Co si pamatuji z vyprávění, tak prababiččinými vlasy vyspravoval děda rybářské sítě - zřejmě to tedy žádné jemňuchy nebyly. Smile Taky takřka nikdo z téhle strany netrpěl na hlavě úbytkem - i v stáru se jim pleš vyhýbala.

Vklad z maminčiny strany je slabší: celé příbuzenstvo tohohle klanu má vlasy velmi jemné, neobjemné... Na druhou stranu má ale moje babička ještě v pětaosmdesáti z většiny svou barvu a skoro žádné šediny.

Moc by se mi proto líbilo, když už jsem nepodědila výraznou hustotu a kvalitu vlasů, aby aspoň na mé hlavě dlouho vydržely zdravé a zachovávaly si po celý život vzpomínky na vitalitu mládí. Wink


Naposledy upravil astrid dne pá březen 07, 2014 7:47 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Avery
161-320
161-320


Založen: 8.9.2011
Příspěvky: 307

PříspěvekZaslal: pá březen 07, 2014 7:47 am    Předmět: Citovat

Já jsem prosím po tatínkovi a ten byl už na fotkách ze svatby, kdy mu bylo 24 let, plešatý, totéž děda. Ale když kdysi ještě vlasy měl, tak vlnité myšohnědé, to jsem teda asi zdědila. Za co teda genetice neděkuju je nos, který jsem zdědila rovněž po tatínkovi a dodnes to beru jako nespravedlnost, že já mám skobu a bratr si kldině zdědí dokonalý rovný nos po mámě, přitom jemu jako chlapovi by větší nos nevadil, jim to i koliklrát sluší Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
skarma007
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 6.7.2008
Příspěvky: 1243

PříspěvekZaslal: pá březen 07, 2014 8:14 am    Předmět: v Citovat

ještě tu jsou ale typy vlasů ala chmýří. Mám pár kamarádek, které mají spíš světle hnědé, ale vlasů mají hrozně málo, mají je krátké a opravdu jak poletující chmýří. Jen nechápu, proč takové vlasy rostou Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: pá březen 07, 2014 9:10 am    Předmět: Citovat

Vlasogeny mám žalostné z obou stran. Od maminky trošičku lepší, ale silné a husté vlasy jsem opravdu neměla po kom zdědit. Rolling Eyes
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
thel
161-320
161-320


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 238

PříspěvekZaslal: pá březen 07, 2014 9:25 am    Předmět: Citovat

My máme v rodině snad úplně všechny barvy a typy vlasů, nemohu tedy říci, že bych vyfasovala to nejlepší Very Happy Ale na druhou stranu jsem se svou výbavou hustých, normálních, spíše severských chrounů nedopadla vůbec zle... Mohla jsem totiž třeba také podědit řídké jemnínky z máminy strany.

O mně se většinou tvrdívá, že mám vlasy po babičce, kterou ale dnes prakticky nikdo nepamatuje, neb je přes padesát let po smrti... Co se ale nějak udrželo v paměti, je to, že když si babička na neděli udělala lokny vydržely jí až do soboty. Takže i za předpokladu, že mám barvu i kvalitu po ní, toto se mi podědit rozhodně nepodařilo. Laughing
_________________
Ignoti nulla cupido...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Svejnohova
161-320
161-320


Založen: 15.1.2014
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: pá březen 07, 2014 9:45 am    Předmět: Citovat

no já občas přemýšlím, jestli se vlasy dědí po rodičích (ať už dominantně po jednom, nebo třebas půl na půl) nebo jestli může vznikout jakási "kopie" třebas obgeneraci.. u nás to třebas nejde tak úplně zjistit, protože prostě táta blond, máma černá.. a teď jestli jsme míchanice těchhle dvou nebo třebas každý podědil něco od předků rodičů.. takže já třebas nevím, jestli jsem kompromis těch dvou nebo jestli mám vlasy po babičce, která je údajně měla dost podobné.. a jak to zjistit, když si ji pamatuju jen už úplně bílou Very Happy (a fotky samé černobílé a tam vlasy natočené, znáte to..Very Happy)ale myslím, že neznám např. nějakou dvojici, kde by byli oba třebas černí a dítě blond...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vercaskockama
321-600
321-600


Založen: 12.11.2012
Příspěvky: 500

PříspěvekZaslal: pá březen 07, 2014 9:51 am    Předmět: Citovat

Svejnohova napsal:
neznám např. nějakou dvojici, kde by byli oba třebas černí a dítě blond...

Já jo, kolegyně s manželem, stejně tak jejich rodiče jsou tmavovlasí... a dcerka je platinová blondýna Very Happy prý je má asi po prababičce... svému tátovi je v obličeji hodně podobná, ale stejně si kolegyně vyslechla dost nepěkné věci od okolí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Svejnohova
161-320
161-320


Založen: 15.1.2014
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: pá březen 07, 2014 10:06 am    Předmět: Citovat

uf platinová blondýna.. tj skoro jak kdyby to bylo spíš albínstvím..to mi připomíná, že jsem předevčírem viděla u známých na zahradě normálně kosa s bílýma flekama, že tam prý u nich už pár let přebýváSmile ..já právě takovou žádnou dvojici neznám, ale asi to teda je možný... 2 modroocí mají taky šanci mít hnědooké dítě, ikdyž ta šance je minimální, a naopak to nejde..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
melissa
321-600
321-600


Založen: 18.10.2013
Příspěvky: 424

PříspěvekZaslal: pá březen 07, 2014 10:12 am    Předmět: Citovat

no z nás si lidi dělají srandu, že naše dítě není naše. (ale fakt je.) my jsme oba tmavovlasí a tmavoocí a synek světlovlasý a hnědé oči teda zatím nemá. Very Happy
ještě se to může změnit, si myslím. a třeba znám hodně lidí, co byli jako děcka blonďáci a teď mají normálně hnědé vlasy. (a barva očí nevím do jakého věku se mění.. slyšela jsem, že i do 5let.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: pá březen 07, 2014 10:19 am    Předmět: Citovat

Jo no, prý blonďáci vymírají a když dáme se sestrou své děti vedle sebe vypadají jak bratři. Všichni téměř platinově blonďatí. Ale třeba se to do puberty změní Very Happy

Edit: a u nás máme zrzavou maminkua hnědovlasého tatínka a oba kluci jsou blonďáčči Smile Příroda se asi zbláznila Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.