Rodinné vlasové geny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Dlouhé vlasy a tak dál...
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=9d912a677de2b607d2edf30b309c0734Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Svejnohova
161-320
161-320


Založen: 15.1.2014
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: pá březen 07, 2014 10:29 am    Předmět: Citovat

mně přijde, že právě docela dost dětí je v útlém věku blond, a pak se to teprve vybarví.. no asi jako kuřátka:D ..včetně těch očí Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: pá březen 07, 2014 10:34 am    Předmět: Citovat

no, mě v porodnici řekli, že blonďatá novorozeňate častá nejsou. Moji kluci se oba narodili úplně bílí. Synovec se narodil "klasicky" tmavovlaý a modrooký. Když mu ty novorozenecké tmavé vlásky vypadaly, narosly mu platinově blonďaté. Uvidíme, mladšímu ještě nebyl rok a nevím, jestli mu ty novorozenecké vlásky vypadaly, nebo esli ještě ne Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: pá březen 07, 2014 11:14 am    Předmět: Citovat

Svejnohova napsal:
no já občas přemýšlím, jestli se vlasy dědí po rodičích (ať už dominantně po jednom, nebo třebas půl na půl) nebo jestli může vznikout jakási "kopie" třebas obgeneraci..
Ano, může. A vůbec je to takové nevyzpytatelné, ta genetika. Já mám oči po své babičce. Nikdo z rodiny takové nemá, jen dvě ze tří mých dětí je podědily také. Takže ob i přímo. Ale jen tři lidi z kolika? - pokud počítám do všech praprarodičů mých dětí, tak je to 17lidí ne? A 4 generace.
A jedno moje dítě má vlasy "po mé švagrové". Jasně, že to není možné je mít fakticky po ní, že, ale prostě tyhle geny přišly odněkud z mužovy rodiny a mají je dva (žijící) lidi z rodiny.
Takže ona je ta genetika pěkně záludná. Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: pá březen 07, 2014 11:19 am    Předmět: Citovat

Ono je tam "problém", že si po generace můžeme předávat nějakou "zakrnělou" alelu. Kterou v tom genetickém kódu máme, ale neprojevuje se. pak potkáme toho "správného" partnera a prásk. Alela je najednou dominantní je o věselí postaráno Laughing

Jinak já mám barvu jinou než rodiče a prarodiče. Dál něvím jak to s vlasy je. děti mají být po kom blonďaté. Muž blonďatý, jeho maminka blonďatá. Jo a moje maminka a můj dědeček taky blonďatí Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vercaskockama
321-600
321-600


Založen: 12.11.2012
Příspěvky: 500

PříspěvekZaslal: pá březen 07, 2014 11:29 am    Předmět: Citovat

Holčině je už asi 8 a pořád je blondýna (tmavooká, takže albínka to snad není) Very Happy

Jinak u nás jsme všichni tmavovlasí (z matčiny strany dokonce černovlasí), já jsem světlejší po tátovi... Muž i tchán jsou hnědovlasí, ale tchyně i švagr mají právě tu slovanskou nazelenalou "počuranou slámu", tak jsem zvědavá na mrňouse - snad bude taky brunet a ne výše popsaný slovanský blondýn Very Happy Vlastně muž, ačkoli je tedy tmavý, má tak třetinu vousů rezavých, takže klidně můžeme čekat zrzka Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: pá březen 07, 2014 12:46 pm    Předmět: Citovat

Na barvu vlasů u mého potomstva jsem taky moc zvědavá. Laughing Manžel má hnědé vlasy, černé obočí a zrzavé vousy. Dohromady s mojí blond se mi zdá ta narezlá asi jako nejpravděpodobnější. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rejža
321-600
321-600


Založen: 29.12.2010
Příspěvky: 324

PříspěvekZaslal: pá březen 07, 2014 12:52 pm    Předmět: Citovat

Svejnohova napsal:
ale myslím, že neznám např. nějakou dvojici, kde by byli oba třebas černí a dítě blond...


Já mám třeba kamarádku, která je jediná v rodině zrzavá, prý už nikdo jiný Very Happy . Zajímavé, co ty geny dokážou. Takže ani tomu bych se nedivila Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: pá březen 07, 2014 1:21 pm    Předmět: Citovat

Můj vlasový genofond je řekla bych poněkud chudý... mamka má hnědomyš, taťka měl vlasy tmavě hnědý. Babičky a dědové jsou na tom podobně, hnědý vlasy prostě. Já mám hnědomyš a ségra středně hnědý vlasy.
Můj drahý je tmavší blond, ale celkově je daleko výraznější než já (oči, obočí, vousy), má v sobě balkánský geny (bradku má oproti vlasům velice tmavou), dokonce i v zimě je opálenější než já... to je tak, když zkřížíte jeho blond mámu s východojižanem, takže jak se to mixne potom se mnou jsem fakt zvědavá Laughing Můžu čekat cokoliv od blond po černou... zrz nebyl nikdo od nikoho myslím, ale jak už tu někdo psal, nějaká ta alela se najednou může projevit...
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: pá březen 07, 2014 2:55 pm    Předmět: Citovat

Tak já jsem částečně ráda, že jsem nepodědila afro po mamince , její kudrny byly těžko zvladatelné , vlasy nerostly do délky, ale do šířky Smile - a částečně mě mrzí, že nemám vlasy tak husté jako ona.
Hnědočernou barvu mám po obou rodičích...nebo spíš měla jsem, ted už je chemická .

Dcera i syn mají barvu vlasů po manželovi - něco mezi tmavě blond a světle hnědou .Dcera se ale už pár let barví na tmavo a synek ma vlasy s přibývajícími léty tmavší a tmavší sám od sebe .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Svejnohova
161-320
161-320


Založen: 15.1.2014
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: pá březen 07, 2014 4:32 pm    Předmět: Citovat

a

Naposledy upravil Svejnohova dne po březen 17, 2014 4:36 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.