Samoopalovací krémy pleťové i tělové
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=45f63d397376e5246b66be8cf4376917Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Ako sa opalujete?
vyvalujem sa na slniecku
16%
 16%  [ 5 ]
chodim do solarka / mam doma umele slniecko
6%
 6%  [ 2 ]
pouzivam samoopalovaci krem
6%
 6%  [ 2 ]
kaslem na to
70%
 70%  [ 21 ]
Celkem hlasů : 30

Autor Zpráva
lillypad
161-320
161-320


Založen: 15.2.2008
Příspěvky: 168

PříspěvekZaslal: pá duben 25, 2008 10:03 pm    Předmět: Citovat

Ale chtěla bych se zeptat, proč si myslíte, že samoopalováky jsou škodlivé?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: pá duben 25, 2008 10:10 pm    Předmět: Citovat

Já teda nejsem nějak extrémně bledá, ale opalování ani nevyhledávám, prostě na to dlabu (jako na většinu kosmetických věcí Confused). Ale přijde mi, že je pořád lepší se namazat nějakým krémem, než se hodiny, a nejlépe přes poledne, vyvalovat na slunku. Já mám teda sluníčko ráda, ale radši se před ním chráním. Takže kdybych chtěla být hnědá, přijde mi samoopalovací krém jako lepší varianta.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: pá duben 25, 2008 10:42 pm    Předmět: Citovat

Taky jsem bílá a kašlu na to Very Happy Tuhle jsem použila nějaký samoopalovací krém, abych trochu chytla barvu na šibřinky, kam jsem si brala sárí, a moc to nezabralo :-/ Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: pá duben 25, 2008 11:19 pm    Předmět: Citovat

Ved to, na slnku mi byva zle, az moc, asi mam nan alergiu lebo sa zvyknem aj vyhadzat. Do solarka nevleziem ani za sto tisíc a najsetrnejsi mi pride samoopalovak. No veeeeela ludi ma nazor ze si skodlive... ale... co v tejto dobe nie je? Mne sa paci sneda plet a co uz ked niekto vypada ako bryndza (ja tiez) len ma otravuju tie poznamky typu nie je vam zle? Vypadas naozaj strasne! Nie si chora? Ja nikoho podobnymi otazkami neotravujem, to uz musi byt clovek naozaj bledy az priesvitny aby som sa ho spytala. Naposledy ma gynekolog skoro hospitalizoval kvoli farbe a to uz je co povedat. Preto som rozmyslala, ako trocha farby dodat, puder vidno, a napadol ma samoopalovak, nabehla som do DM a zo vsetkych som zvolila Garnier na bledu plet, aby som zas nevypadala ako tie mladice s blond vlasmi a skoro ciernou pokozkou - ach jaj, taky extrem sa mozno niekomu paci, ale ja by som sa citila dost blbo. No strasia ma reci o tej skodlivosti Question Question Question Question Question Je to tak alebo mam byt kludna?
Návrat nahoru
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: út duben 29, 2008 6:20 pm    Předmět: Citovat

Medúzka napsal:
ale ved to je uplne krasne ked je niekto bledy!! Wink mne sa to paci a ked su este k tomu pehy tak je to uuplne pekne. ja som tmava a celkom by som si to vymenila Smile

no, ty pravé zrzky, ohnivé vlasy, bílá průsvitná pleť a pihy... to je pane pokoukáníčko, má to svoje kouzlo (obrovské), i taková pravá černovláska se sněhovou pletí a tmavýma očima je super, na druhou stranu, blondýnka, hezky opálená, je taky pěkná (teda pokud to není blonďatá černoška ze solárka, takových pár znám a to je pěkně hnusný)
_________________
I would die to breathe again
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: út duben 29, 2008 6:21 pm    Předmět: Citovat

Slunéčko napsal:
Já bych k samoopalovacím krémům moc důvěru neměla... co to může být za látky že způsobí zhnědnutí kůže? Shocked ale mám pocit že už jsem viděla i přírodní samoopalováky, ty budou asi šetrnější, no ale chemickou reakci na kůži budou způsobovat každopádně.

Po pravdě řečeno mě ty všudypřítomné reklamy na samoopalovací mléka a krémy pěkně štvou, jako bychom všichni museli být snědí, a pokud nejsme, tak nejsme in. Já bývám bílá celé léto a vůbec mi to neva, jen teda občas má někdo připomínky, ale na to většinou odpovídám že mě opalování nebaví a basta.

kdysi se do nich snad přidával extrakt z ořechovýho listí či co Very Happy každopádně děda truhlář vylouhovaným ořechovým listím mořil dřevo.
hlavně většina samoopalováku jde do žluta, což moc přirozeně nevypadá Rolling Eyes
_________________
I would die to breathe again
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: út duben 29, 2008 6:31 pm    Předmět: Citovat

já teda byla v solárku jednou, a jelikož jsem správnej netrpělivec, protože jsem hnedka nezhnědla, taky už mě tam nikdo neuvidí. zbytečný peníze a navíc, když se podivám na ty ženský, co tam chodí pravidelně, jak sou seschlý, starý... hm radši ne
jinak v létě jsem taky ráda hnědá, ráda bych byla hnědá celoročně, bohužel nemám to v genech (narozdíl od sestřeny, ta je hnědá hned a krásně, vlastně dvě sestřenky, co rychle hnědnou, jedna je blond, druhá hnědovláska... a já nic Very Happy )
jinak na slunce se občas vyvalim, ale jsou to pro mě muka, koupat se ve vlastnim potu a nutit se ležet ve vedru a nic nedělat, protože při tom moc dělat nemůžu... zvlášť na zádech... to mě neba, jen ležet....
jinak na opalování je dle mého nejlepší olej s betakarotenem (ooo můj opěvovaný olej... na vlasy i na tělo, super Very Happy ) rychle se po něm hnědně Wink
_________________
I would die to breathe again
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marion
321-600
321-600


Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 417

PříspěvekZaslal: st duben 30, 2008 11:25 am    Předmět: Citovat

lillypad napsal:
Ale chtěla bych se zeptat, proč si myslíte, že samoopalováky jsou škodlivé?


Obsahují hodně chemikálií, kterým se všude jinde vyhýbám. Nevím, jestli je mezi nimi nějaká obzvlášť nebezpečná, ale v každém případě urychlují stárnutí kůže. Stárnutí pokožky způsobuje i slunce, ale toho trochu stejně potřebuješ.

Na druhou stranu opalovací krémy obsahují nebezpečné chemikálie, v Ecologistu psali, že lepší je krátký pobyt na slunci bez ochrany kvůli vitaminu a pak se před ním chránit jinak (klobouk, oblečení). Ty opalovací krémy totiž nechrání před rakovinou. Zabrání spálení, ale podle výzkumů nijak riziko rakoviny nesnižují, naopak vyvolávají pocit bezpečí a lidé tak jsou na slunci déle. Takže zkusím přírodní opalovací krémy, které snad budou bez chemikálií, ale na slunci dlouho nebudu. Nemyslím si, že je dobré být na slunci tak dlouho, že bych se za normálních (přirozených) okolností spálila, to spálení je varování. Asi jako bolest, lepší je zjistit příčinu než jen potlačovat projevy.

(Ale jak se tu někdo divil, že tu není žádný milovník opalování, tak to já jsem. Miluji to, ale nedělám.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lillypad
161-320
161-320


Založen: 15.2.2008
Příspěvky: 168

PříspěvekZaslal: st duben 30, 2008 1:06 pm    Předmět: Citovat

No ale samoopalovací krémy fungují na bázi toho, že reagují jen s nejsvrchnější částí kůže, a ta se pořád obnovuje. Proto to tak rychle vybledne.... nevím to jistě, ale myslím že by neměly nějak extra přispívat k stárnutí pleti. Co je ale hrůza je ten smrad, proto je používám jen po zimě na nohy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: st duben 30, 2008 4:31 pm    Předmět: Citovat

taky si nemyslim, že by měli něco takovýho způsobovat... je to chemie jako každá jiná, jako každý jiný tělový mlíko, jen s tim rozdílem, že obsahuje nějakou látku, která (asi teda) oxiduje a tim hnědne. a barví opravdu jen povrch kůže, jinak by se nedoporučoval peeling před aplikací
_________________
I would die to breathe again
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.