Trhání osmiček/zubů moudrosti/
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=c70d793c73c937652eb417be565ecc29Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
melissa
321-600
321-600


Založen: 18.10.2013
Příspěvky: 424

PříspěvekZaslal: ne duben 20, 2014 8:36 pm    Předmět: Citovat

jo, tak tímto směrem jsem neuvažovala. Smile to bys určitě ušetřila, kdyby se začlo dříve. asi to tak nějak bude i dneska.
myslím, že je to částečně pitomost (to uznávání orto-léčby pojišťovnou), vzhledem k tomu, že některé vady je možné řešit až po 18. roce věku, ale obecně - co hradí pojišťovna v zubní péči, je zcela zvláštní kapitola. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidney
81-160
81-160


Založen: 15.7.2013
Příspěvky: 102

PříspěvekZaslal: út duben 22, 2014 1:34 pm    Předmět: Citovat

Tož díky za názory Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: út duben 22, 2014 3:27 pm    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
Bonemína: a kde jsi byla? Mě tam dali nějakou "vložku", která měla urychlit hojení a vlastně "vyplnila" tu díru, a pak mi to zašili + vyfasovala jsem atb. Jak mi všechno hnisá a furt krvácím, tak mimo modřin, jak ty zuby páčili ven, jsem neměla nic jinýho...

Jakási stomatochirurgie v Dejvicích, přesný název už nevím, ale napůl tam slouží jeden doktor z motola, ten mi to taky páchal. Něco dovnitř na urychlení hojení jsem dostala, steh ne, nedržel. Preventivní antibiotika jsem nedostala, až při kontrole.

Manželovi vysekávali postupně všechny čtyři osmičky ve Vinohradské nemocnici, taky jen s umrtvovací injekcí. Ten nedostal antibiotika, vložku ani steh. V den zákroku byl nepoužitelný, den po zákroku nic moc a potom už pohoda.
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: út duben 22, 2014 10:14 pm    Předmět: Citovat

Taky už mám všechny venku. Kdysi jsem to tady taky řešila. Mám malou hubu, tak se to tam nechtělo vejít. Rostly mi víc než 15 let vždy s několikaměsíčními přestávkami. Ty horní se tam prostě nevešly, tak byl venku z dásně jen kus. Ty šly první. Pan doktor se sice zapotil, ale přežili jsme oba. Jedna spodní šla dost blbě, protože měla zahnutý kořen, ale s vypětím všech sil jsme to s ní skoncovali. To už mi doktor málem utrhl s tím zubem i hlavu. Ale ta poslední svině mi dala.
Uprostřed letního parna, které už tak špatně snáším, jsem už nevydržela neustálé bolesti a šli jsme na věc. Zub měl zahnuté kořeny, jeden doslova do háčku a ty tlačily na okolní tkáň a nervy. Zánět okostice by byl jen otázkou času, protože už se začal kazit. Byl vyrostlý asi ze 70%. V polovině trhacího procesu se začal ulamovat a pak už to prostě nešlo. Doktor totálně vyšťavený, já vysílená, jak jsem se snažila držet hlavu na krku. A huba rozedraná. Tak mi dal žádanku na chíru na Karláku. Jen jsem se modlila, aby mě vzali hned. Trochu mě připíchli, oblékli jako na operaci, sezvali partu studentů a šlo se na vysekávání. Ze všeho nejhorší byl študent, co mi do toho svěráku na zub přiskřípl ret. To bolelo mnohem víc a taky se to dlouho hojilo. Zbytek byl oproti tomu u zubaře už pohoda.
Všechny osmičky mi trhali (a vysekávali) jen s injekcí do huby. Do spodních kráterů jsem dostala něco jako mořské řasy s mátou na hojení (fuj) a to tam vydrželo až do uzavření rány. Dokonce jsem to musela pinzetou vyndat.
V den trhání jsem byla po odeznení injekce a po užití Ibuprofenu naprosto schopna domácího provozu i spánku. Po vysekávání taky. Ani jsem neměla nijak velký otok. Antibiotika mi nikdo nenabízel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: út duben 22, 2014 10:16 pm    Předmět: Citovat

Naposled mi ještě trhali šestku, která byla rozbořená a nedala se zachránit. To šlo lehce. Bohužel tam dosud místo ní nic nemám. Představa, že mi tam strkají šroub, se mi nelíbí. A taky nemám dvacku v kapse :?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anywetta
161-320
161-320


Založen: 7.5.2011
Příspěvky: 280

PříspěvekZaslal: út duben 22, 2014 10:28 pm    Předmět: Citovat

8 mám všechny 4 a kromě jednoho kazu jsou v pořádku. Takže trhat je by mě ani nenapadlo. Za prvé zubařů se bojím a to trhání je dost hrozné samo o sobě a abych tam šla dobrovolně to opravdu ne a za druhé mi to přijde zbytečné. Toť můj názor. Smile
_________________
Nic necini cloveka lidstejsim nez laska ke zviratum... (Henry Fielding)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: st duben 23, 2014 12:28 pm    Předmět: Citovat

Co se týče zubů,měla jsem dosud štěstí- zatím mi trhal zubař jen jeden zub - osmičku,měla jsem tam kaz a vrtačkou by se tam prý nedostal. Zub byl venku za 2,5 minuty - i čekáním na umrtvení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rehny
81-160
81-160


Založen: 29.3.2013
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: pá duben 25, 2014 3:26 pm    Předmět: Citovat

jej, o tom mi ani nemluvte, zrovna teď se s jednou osmičkou trápím. O Velikonocích se mi to rozjelo tak, že jsem nemohla pořádně otvírat pusu a bolela mě celá tvář a od toho i hlava. Mám malou pusu a obrovský zuby, takže se mi tam sotva vejdou sedmičky a osmičky už se prostě nemaj kam vlízt, takže mi teď rostou zuby ve dvou řadách a ještě do pravýho úhlu (sedmička je uhnutá směrem do pusy a osmička naopak do tváře). Takže jdu rovnou na stomatochirurgii, protože si na to žádnej doktor netroufá a obávám se že lokální umrtvení stačit nebude, protože skoro jakýkoliv zákrok cítím i přes umrtvovací injekce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Haiky
161-320
161-320


Založen: 5.2.2011
Příspěvky: 170

PříspěvekZaslal: ne duben 27, 2014 7:20 am    Předmět: Citovat

Přispívám svou zkušenosti,že osmičky křivý zuby často,hlavně pokud máš menší papulu. Ale je to hodně individuální Wink
Já jsem nosila několik let rovnátka a všechno je teď kvůli těm osmičkám v háji,protože zuby se mi pomalu vracejí-křivý do předkusu a tak různě do stran.
Ikdyž možná,že by se mi to asi časem zkřivilo i tak a moudráky to jen urychlily...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
melissa
321-600
321-600


Založen: 18.10.2013
Příspěvky: 424

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2014 9:14 am    Předmět: Citovat

Haiky napsal:
...Já jsem nosila několik let rovnátka a všechno je teď kvůli těm osmičkám v háji,protože zuby se mi pomalu vracejí-křivý do předkusu a tak různě do stran...

můžu mít doplňující otázku? při těch rovnátkách byly osmičky už normálně prořezané, nebo se prořezaly až po rovnátkách? taky o nich uvažuju, proto se ptám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.