Chia semínka
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Regenerace a podpora růstu
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=1b1b392641245f1fcf925bc68b6c672fZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hawkey
321-600
321-600


Založen: 4.5.2014
Příspěvky: 395

PříspěvekZaslal: út květen 13, 2014 1:56 pm    Předmět: Chia semínka Citovat

Hledala jsem, jestli to tu někde není, tak pokud jsem přehlídla a dubluju téma, omlouvám se. Máte s nimi někdo zkušenosti z hlediska kvality vlasů? Jím je teď třetí týden, takže co se týče vlasů, referovat nemůžu, protože moje dlouhovlasé období začalo před týdnem Laughing . Má mít v sobě spoustu křemíku. Osobně mám dost hrubou pleť, ne mastnou, ale dost popupínkovanou, navzdory dospělému věku. Ale, po těch třech týdnech se mi pleť hodně, ale fakt hodně vyčistila, tak si říkám, jestli i ty vlasy na to zareagují. Jinak je to pro mne takové energetické nakopnutí, jen nemůžu jít na denní dávku, mám nízký tlak, a ono ho to snižuje citelně, takže poloviční dávku zapíjím po ránu kafem Embarassed , což asi není úplně ono.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gramostola
161-320
161-320


Založen: 23.5.2012
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: út květen 13, 2014 10:40 pm    Předmět: Citovat

Já jsem si je zrovna koupila, ale ještě jsem je neotevřela. Dá se to jíst jen ve formě gelu? Je si je připravuješ ty? Jo a díky za tu informaci o snižování tlaku, to jsem teda přehlídla. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hawkey
321-600
321-600


Založen: 4.5.2014
Příspěvky: 395

PříspěvekZaslal: st květen 14, 2014 6:15 am    Předmět: Citovat

Já to každé ráno namáčím do vody a za tak deset minut to piju. Jedla jsem to i v pećivu, kam to bylo přidané určitě suché, takže i tak se dá, ale narazila jsem i na diskusi, kde psali, že se to má buď gelovat nebo mlít, že po konzumaci celých semen někdo dostal zánět žaludku. Má to potlačovat chuť k jídlu, ale jak to vypiju, dostanu fakt vlčí hlad Smile. Snad jsem výjimka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: st květen 14, 2014 6:22 am    Předmět: Citovat

Spoustu receptů s chia semínky je na Delicious Blog. Taky plánuju je vyzkoušet, ale hlavně mě lákají ta jídla, co se z nich dají připravit Very Happy Pokud to bude mít ještě nějaký blahodárný účinek na tělo, bude to jen příjemný bonus.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: st květen 14, 2014 7:45 am    Předmět: Citovat

Já si je většinou sypu do pomazánek (i do jiných jídel), jak se "nagelujou" trochu danou potravinu zahustí... Ale tak já obecně radši jím než piju, tak je takhle větší šance, že je do sebe dostanu.
Nejím je teda úplně pravidelně, ale alespoň párkrát do týdne si dám.
S tlakem mi kupodivu nehýbou - od tý doby, co sportuju, už ho mám jenom nízkej a nikoli extrémně nízkej, a po semínkách jsem nijaký změny nepozorovala.
Hawkey, ale s tím kafem bych je moc nekombinovala - teda rozhodně ne v naději, že Ti to ten tlak srovná. Kafe je na nízkej tlak dost mrcha, protože ti ho napřed vykopne nahoru, a za chvíli ho zase srazí dost dolů (takže je níž, než byl před vypitím kafe - což se při normálním nízkým tlaku dá celkem v pohodě ustát, ale pokud ho máš extrémně nízkej, může to s tebou fakt zamávat, já jsem se kdysi párkrát cca tři čtvrtě hodiny po kafi sbírala z podlahy a nevěděla jsem, která bije, protože "kafe je přece na nízkej tlak dobrý, ne?"). To už je lepší trocha alkoholu, kterej sice reaguje podobně, ale ty rozdíly nejsou tak obrovský (ale fakt spíš jenom líznout, celej panák už může s tlakem ošklivě zacvičit taky). sorry za OT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hawkey
321-600
321-600


Založen: 4.5.2014
Příspěvky: 395

PříspěvekZaslal: st květen 14, 2014 7:55 am    Předmět: Citovat

Titania, to by ale ledacos vysvětlovalo Smile. Ne, já se sbírala po první dávce semínek. Když to piju dohromady s kafem, tak to takové účinky nemá, ale jak píšu, mám to tak sotva polovinu denní dávky. Sice jsem na hranici omdlení, ale jedu jak veverka, kolik mám energie Smile. A taky to mám na cukr, a to, myslím, docela funguje. Vysokou hladinu cítím, a když piju tohle, tak výkyvy hladiny cukru nemám. Před tím jsem na to pila kotvičník jenže mi po něm rostly prsa, což sice na škodu nebylo, ale trochu mě to znervóznilo Laughing, a po tomhle mám fakt tu pleť lepší, tak jsem teď hlavně zvědavá na ty vlasy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: st květen 14, 2014 10:33 am    Předmět: Citovat

Jojo, chia jsou super na všechno možný.
Ale jak Tě tak čtu, tak mě napadlo - co kdyby sis tu dávku rozložila a dala si půlku ráno a půlku odpoledne (večer asi radši ne, když Tě to tak výrazně nabudí, na druhou stranu já to mám na rozdíl od kafe třeba s guaranou tak, že když si ji dám přes den, tak nabudí, ale večer mi nespavost nevyvolá). To by pak ty negativní účinky nejspíš nebyly tak silný a těm pozitivním by to nemělo ublížit. A jinak to kafe možná tou svojí první vlnou "tlak nahoru" vyruší tu nárazovku z chia a ta fáze "tlak dolů" už není tak výrazná. Ale taky to mohlo bejt tím, že když jsi s chiou začínala, pro tělo to byl šok, a teďka, jak už je zvyklý, by to zvládlo i bez kafe. (mně na kafi trochu vadí, že zakyseluje, takže si ho radši dávám po ostatních jídlech/doplňkách s odstupem - ale i tohle má asi každej jinak).
A jinak ona doporučená dávka může bejt celkem individuální záležitost, je daleko lepší si to vychytat podle reakcí těla a zdravýho rozumu, i dobrou věcí v relativně malejch dávkách se člověk může předávkovat, když na ni není zvyklej a jeho organismus si s ní pro začátek neví rady. TAkže leckdy je radší začít s menšíma dávkama a teprve postupně navyšovat.
A ten kotvičník mě teda překvapil, o tomhle možným vedlejším účinku jsem nikdy neslyšela (a asi by mě to taky docela znervóznilo). Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hawkey
321-600
321-600


Založen: 4.5.2014
Příspěvky: 395

PříspěvekZaslal: st květen 14, 2014 10:45 am    Předmět: Citovat

To máš určitě pravdu, s těmi menšími dávkami. na dvakrát jsem si to rozložila druhý den, ve dvě ráno jsem se vzbudila, srdce mi bušilo jako blázen a nechtělo přestat, a to jsem to měla v jednu odpoledne, tak nevím. Bojím se to zkusit podruhý Smile. S tou kyselostí, přiznám se, že jím tak hrozně, že nějaké to kafe po ránu už by to nevytrhlo. Tam je snad spí horší ten šok pro žaludek, že to přijde na lačno a můžou být vředy. Jeden čas jsem to zkoušela nahradit zeleným ječmenem, a dopracovala jsem se k tomu, že jsem si půl hodiny po něm musela to kafe dát. A teď jsem viděla článek s tím trenérem, Huf se jmenuje? -a ten tam psal, že ráno začíná s ječmenem, ale že následnou snídani si prostě bez kafe představit neumí, tak mě to celkem potěšilo Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: st květen 14, 2014 12:06 pm    Předmět: Citovat

Laughing
S tím ječmenem jsem někde vyčetla, že když se dá nalačno, tak by se měl vstřebat tak do půl hodinky, takže kafe po půl hodině je OK a dělalas to vlastně dobře. Jako já úplně bez kafe taky nemůžu, ale když si dávám takhle něco, co má bejt superzdravý, radši si tam dám alespoň tu půlhodinku odstup, ať to má větší šanci se nerušeně vstřebat. Ale zase lepší chiasemínka s kafem, než abys je kvůli vedlejším účinkům nemohla brát vůbec. Nicméně bych po čase, až budeš mít nějakej den klid na experimenty, zkusila zas jednou bezkafovou variantu, ono je možný, že už si organimus zvyknul a nebude reagovat tak bouřlivě. A když bude, tak to nemá cenu lámat přes koleno.
A až budu mít chvilku času, jdu studovat ten kotvičník - teda energie a nárůst svalový hmoty by se hodil (i když na ten je u mně největší zabiják stres a toho se hned tak nezbavím, trénuju docela intenzivně, ale holt se čtyřma až šesti hodinama spánku poroste houby (případně špek) a ne svalová hmota). Růst hrudníku by se už hodil míň, se současným stavem jsem vcelku spokojená (pokud zrovna nehopsám irský tance, tam bych klíďo brala i lehkej úbytek Twisted Evil ).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hawkey
321-600
321-600


Založen: 4.5.2014
Příspěvky: 395

PříspěvekZaslal: st květen 14, 2014 1:24 pm    Předmět: Citovat

Tak spánku by to asi chtělo víc, to máš hodně málo. Na druhou stranu, stres, nestres, kotvičník umí ze "špeků" ty svaly vyrobit. Pokud tedy přidáš cvičení, což ty přidáš. Je otázka, jak je to se zvykáním na ty semínka, ale radši to pokoušet nebudu, jsem migrenik, takže si ty výkyvy musím hlídat. Já zas ze stresu hubnu, a čím jsem hubenější, tím nižší tlak. Právě jsem četla, že ty semínka jsou hodně kalorický, a že když se to s nimi trochu přežene, tak se ztloustne, proto mě štve, že se musím poddávkovávat Smile. Ale třeba se to opravdu časem zlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.