Jak se mluví v různých koutech naší země... :)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 40, 41, 42, 43  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=5dd67b4dff4ef0111901219dbb13c4f5Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: so květen 07, 2011 2:32 pm    Předmět: Citovat

Sběračku a cmundu máme i na Vysočině Smile a prý z Vysočiny pochází i jídlo zvané Ondráš - maso zapečené v bramboráku/cmundě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: ne duben 28, 2013 5:18 pm    Předmět: Citovat

O tohle se prostě musím podělit. Včera do busu nastoupila slečna, děsná frajerka, veelkou kabelku a v ní flašku s vodou a dres do "posilky". Jak se za ní zavřely dveře, vzala telefon a začala na celý bus hlasitě kvokat takovým tím zpěvavým moravským přízvukem (oblast nevím). Takže celý plný autobus se dozvěděl, že neumí vařit a volá mamince na Moravu, aby jí řekla, jak se dělá kuře na zelí. Nejdřív mluvila jako děsná světačka, ale postupně zjišťovala, že je věci zcela neznalá a tak pokládala stále hloupější a hloupější otázky. Celý bus se bavil, ale po deseti stanicích už nám to lezlo na nervy. Někdo utrousil, aby se mírnila, že tady není doma na dvorku. Pak proběhlo ještě pár poznámek. Načež se slečna odebrala na plošinu k řidiči, kde se nesmí stát, rozvalila tašku na zem, sama se tam uvelebila a pokračovala. Vrcholem bylo, když se obořila na starou paní, která chtěla nastupovat a dokonce (!) si sednout.

Vystoupili jsme první. Můj doprovod okamžitě po vystoupení pravil:"teda to jí z tý vesnice pošlou do světa, když ani neumí vařit?"
Taková poznámka mi nebyla úplně po chuti, ale naučit ji se slušně chovat to tedy mohli Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: ne duben 28, 2013 5:22 pm    Předmět: Citovat

Nicole, takový "kvočny" jsou i v Brně, i u rodičů ve východních čechách... že byla z moravy? No a... jak tu někdo už psal, debily najdeš v každým městě.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: ne duben 28, 2013 5:24 pm    Předmět: Citovat

Ale nejhorší na tom právě byl ten kdákavý moravský přízvuk, víš Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: ne duben 28, 2013 5:26 pm    Předmět: Citovat

Nojo, tak měla moravskej, já v brně poslouchám zas třeba ostravskej, kromě pražskýho a upřímně, je mi to fuk. Kvočny můžou bejt jak z moravy, tak z ostravy, nebo taky z prahy.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: ne duben 28, 2013 8:17 pm    Předmět: Citovat

Tjn, ko*oty najdeš všude. Mně zase vadí slovenština, nebo nějaký hatmatilky erasmáků, to mám pak chuť vraždit. Jde ale o to neznámé okolí. Navíc, myslím, že spíš jde o to, co říká, než o hlas atd. A taky o to, že nejde vypnout sluch.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Wilwarin
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 12.3.2011
Příspěvky: 1102
Bydliště: six feet under

PříspěvekZaslal: ne duben 28, 2013 9:27 pm    Předmět: Citovat

Díky za upozornění, moje nejlepší kamarádka je teď naplaveninou v Praze, tak jí musím vyřídit, ať mi nevolá z veřejných míst a neobtěžuje tak rodilé Pražáky svým moravským kvokáním Very Happy
Mimochodem, mluví tak spisovně, že si tam o ní už mysleli, že je cizinka, která se naučila skvěle česky, ale nezná slang Cool
_________________
Owner of a lonely heart

www.goodreads.com/marketad
http://www.cbdb.cz/uzivatel-19999-marieke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: ne duben 28, 2013 9:42 pm    Předmět: Citovat

Wilwarin napsal:
Díky za upozornění, moje nejlepší kamarádka je teď naplaveninou v Praze, tak jí musím vyřídit, ať mi nevolá z veřejných míst a neobtěžuje tak rodilé Pražáky svým moravským kvokáním Very Happy
Mimochodem, mluví tak spisovně, že si tam o ní už mysleli, že je cizinka, která se naučila skvěle česky, ale nezná slang Cool


Když čtu některé příspěvky v tomto vlákně, napadá mě, zda by se vlákno nemělo spíš jmenovat:

Je Pražák nadčlověk? Cool

nebo

Je ještě vůbec někdo v republice - kromě rodilých Pražáků - člověk? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: ne duben 28, 2013 10:21 pm    Předmět: Citovat

ilona: Spíš bych to nazval hledání oblasti bez debilů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: po duben 29, 2013 7:35 am    Předmět: Citovat

Nezklamali Laughing
Kdyby byl stejný příběh o někom z Prahy a stal se v moravském městě, to by se mnou všichni souhlasili Laughing

Ta slépka na celý bus téměř hulákala, navíc se chovala jako hulvát. Takže můj problém jako člověka, nikoli člověka z Prahy, je, že se neuměla slušně chovat. V MHD se do telefonu nehuláká, s mámou se nemluví takovým tónem, na plošině u řidiče se nestojí a staré paní se nenadává. Ten příšerný přízvuk to jen umocnil. Howgh.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 40, 41, 42, 43  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.