Jak se mluví v různých koutech naší země... :)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 41, 42, 43  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=33fd3f400ff48aadd8baa9e29bdbb5a9Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: po duben 29, 2013 7:54 am    Předmět: Citovat

Takže ti vadí z 90% pouze její chování, ne? No. Smile
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZaBukem2
321-600
321-600


Založen: 27.12.2007
Příspěvky: 337

PříspěvekZaslal: po duben 29, 2013 8:23 am    Předmět: Citovat

Nicole napsal:
Ale nejhorší na tom právě byl ten kdákavý moravský přízvuk, víš Embarassed



Nicole napsal:
Ta slépka na celý bus téměř hulákala, navíc se chovala jako hulvát. Takže můj problém jako člověka, nikoli člověka z Prahy, je, že se neuměla slušně chovat. V MHD se do telefonu nehuláká, s mámou se nemluví takovým tónem, na plošině u řidiče se nestojí a staré paní se nenadává. Ten příšerný přízvuk to jen umocnil. Howgh.


První citace vypadá, jakože ti vadil hlavně ten přízvuk, kdyby tak kdákala nějaká pražská slečna, je všechno v pořádku...
Druhá citace ukazuje, že ti vadilo jak byla hlučná a nevychovaná a přízvuk byl jen třešinka na dortu, kdyby jsi to hned poprvé napsala takto, tak mě to jako moravačku vůbec neurazí, ale ten tvůj první přísvěk mě rozohnil do běla, že jaký pak kdákavý moravský přízvuk, kdákají spíš lidi z Čech (pro mě jako pro moravačku).
Každý máme svůj přízvuk, který těm druhým přijde směšný, divný, afektovaný a já nevím ještě jaký, není potřeba o někom říkat, že kdáká. Některé lidi bys tím mohla dost naštvat, protože zrovna pro ně je třeba pražský přízvuk příšernost příšerná a jsou po tichu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bloodQUEEN
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.4.2009
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: po duben 29, 2013 9:45 am    Předmět: Citovat

Dalarius et Laixi napsal:
Tjn, ko*oty najdeš všude. Mně zase vadí slovenština, nebo nějaký hatmatilky erasmáků, to mám pak chuť vraždit. Jde ale o to neznámé okolí. Navíc, myslím, že spíš jde o to, co říká, než o hlas atd. A taky o to, že nejde vypnout sluch.
Dúfam, že keď na teba hovorím slovensky, nemáš ma chuť vraždiť. Shocked Very Happy
_________________
I am the architect of my own destruction...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: po duben 29, 2013 10:32 am    Předmět: Citovat

ZaBukem2: škoda, že přesně nevím oblast, abych ti popsala ten hrozný zvuk. Vzhledem k tomu, jak četné jsou urážky obyvatel Prahy a jejich způsobu mluvy, musela bych být uražená permanentě. Ale nedej bože aby si postěžoval pro změnu Pražák

Ještě k té slečně, tenhle typ tady potkávám čím dál častěji. Holce sotva uschl inkoust na dokladu o vzdělání a už dělá vedoucí obchodu nebo oddělení HR a přijímá nové lidi. Protože ona přece všechno ví, všechno zná a těm Pražákům to teď ukáže. Pak dělá pohovory s lidmi dvakrát tak starými, odborníky ve svém oboru, na které se nehorázně povyšuje. Pak přijede domů a začne se tam nakrucovat, že to je hrůza tady ta vesnice, to u nás v Praze.... Protože ona je teď z té velké Prahy a těm vidlákům to ukáže. Že pochází taky z maloměsta nebo vesnice, na to jaksi zapoměla.
Lidé z firem, pro které pracuju, mluví o podobných zkušenostech.

Takže ano, takový vzorek obyvatelstva nám sem do Prahy Morava posílá a na základě toho mi tento druh Moravaček leze velmi na nervy. Wink

A nebudu se za to omlouvat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: po duben 29, 2013 10:33 am    Předmět: Citovat

ZaBukem2 napsal:
První citace vypadá, jakože ti vadil hlavně ten přízvuk, kdyby tak kdákala nějaká pražská slečna, je všechno v pořádku...
Druhá citace ukazuje, že ti vadilo jak byla hlučná a nevychovaná a přízvuk byl jen třešinka na dortu, kdyby jsi to hned poprvé napsala takto, tak mě to jako moravačku vůbec neurazí, ale ten tvůj první přísvěk mě rozohnil do běla, že jaký pak kdákavý moravský přízvuk, kdákají spíš lidi z Čech (pro mě jako pro moravačku).


Jj, pro mě taky kdákavě uní spíše lidi z Čech, samozřejmě ne všichni, ale někteří naopak přehnaně Laughing

Ale jinak Nicole chápu, protože takové lidi taky nemám ráda, když telefonují přes celý např. dopravní porstředek jakoby tam byli sami Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: po duben 29, 2013 12:25 pm    Předmět: Citovat

Nicole napsal:

Ještě k té slečně, tenhle typ tady potkávám čím dál častěji. Holce sotva uschl inkoust na dokladu o vzdělání a už dělá vedoucí obchodu nebo oddělení HR a přijímá nové lidi. Protože ona přece všechno ví, všechno zná a těm Pražákům to teď ukáže. Pak dělá pohovory s lidmi dvakrát tak starými, odborníky ve svém oboru, na které se nehorázně povyšuje. Pak přijede domů a začne se tam nakrucovat, že to je hrůza tady ta vesnice, to u nás v Praze.... Protože ona je teď z té velké Prahy a těm vidlákům to ukáže. Že pochází taky z maloměsta nebo vesnice, na to jaksi zapoměla.
Lidé z firem, pro které pracuju, mluví o podobných zkušenostech.

Takže ano, takový vzorek obyvatelstva nám sem do Prahy Morava posílá a na základě toho mi tento druh Moravaček leze velmi na nervy. Wink

A nebudu se za to omlouvat.


..tak asi jsou ty slečny dost dobré, když mají čerstvý papír a šup - už mají funkci ... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wilwarin
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 12.3.2011
Příspěvky: 1102
Bydliště: six feet under

PříspěvekZaslal: po duben 29, 2013 12:38 pm    Předmět: Citovat

Tak já jsem to nejprve pochopila taky tak jak ZaBukem, že ti vadil především přízvuk nikoli chování Wink
_________________
Owner of a lonely heart

www.goodreads.com/marketad
http://www.cbdb.cz/uzivatel-19999-marieke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: po duben 29, 2013 2:58 pm    Předmět: Citovat

bloodQUEEN napsal:
Dalarius et Laixi napsal:
Tjn, ko*oty najdeš všude. Mně zase vadí slovenština, nebo nějaký hatmatilky erasmáků, to mám pak chuť vraždit. Jde ale o to neznámé okolí. Navíc, myslím, že spíš jde o to, co říká, než o hlas atd. A taky o to, že nejde vypnout sluch.
Dúfam, že keď na teba hovorím slovensky, nemáš ma chuť vraždiť. Shocked Very Happy
Ne, Tebe ne, protože Ty nepatříš k neznámýmu okolí. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lilly
321-600
321-600


Založen: 30.10.2008
Příspěvky: 353

PříspěvekZaslal: po duben 29, 2013 3:38 pm    Předmět: Citovat

Jsem sice z Moravy, ale názor od Nicole mě neurazil, protože mi taky příjde mluva Pražáků srandovní Laughing Nicméně taky nemám ráda hlasité telefonování nebo pouštění písniček z mobilu v MHD, je to bezohledné
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadako
321-600
321-600


Založen: 22.5.2010
Příspěvky: 500

PříspěvekZaslal: po duben 29, 2013 4:34 pm    Předmět: Citovat

Mhm.
Klidně hoďte šutr, ale já ač původem z širých asijských stepí placatého Moravistánu, moravský přízvuk nesnáším velice velmi. Konkrétně ten jižní, jak se to nahoře láme do Slezska, už mi to slechy tolik nedrásá.
V běžné komunikaci s lidmi je mi to šumák (stejně, jako slovenština, kterou považuji za poměrně ošklivý jazyk, avšak ve žvanění se Slováky mi nikterak nebrání), ovšem když jedu přes Brno a začne se to v tramvaji valit ze všech stran, vždycky se oklepu.

A než se někdo zeptá - ne, já žádný přízvuk nemám. Netuším, jak se mi to podařilo, ale byť jsem slušnou část života strávila v Brně a okolí, mluvím indiferentní obecnou češtinou. I fonetik by ze mne prý byl zmaten.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 41, 42, 43  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.