Koleje

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=303190f2d9f53c924cfe33b01a153365Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hortenzie
161-320
161-320


Založen: 24.9.2012
Příspěvky: 270

PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2014 6:25 pm    Předmět: Koleje Citovat

Zdravím,

stala se mi nemilá věc, úplně náhodou jsem se dozvěděla, že blok, kde bydlím na buňce - Koleje Hvězda, se budou na rok zavírat a nikdo mi není schopen říct, co mám dělat. Na léto to prodlužovat nebudu, neboťv pze nemám práci a ani známé a bud udva týdny studovně mimo ČR, tak nač platit šest tisíc za dva měsíce. Nevíte, co dělat? Můžu na koleje i od jiné vš? Moc děkuju za rady!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2014 6:49 pm    Předmět: Citovat

Hvězda je UK, že? Já myslím, že po Praze je spousta dalších kolejí UK, na které můžeš přejít, ne? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hortenzie
161-320
161-320


Založen: 24.9.2012
Příspěvky: 270

PříspěvekZaslal: ne červen 01, 2014 12:54 pm    Předmět: Citovat

porcelainswan napsal:
Hvězda je UK, že? Já myslím, že po Praze je spousta dalších kolejí UK, na které můžeš přejít, ne? Wink


Ano, je, jen já nevím, jak na to, jak jít na kolej od vš, kterou nestuduju. A nemáte nějaké reference?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rehny
81-160
81-160


Založen: 29.3.2013
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: ne červen 01, 2014 4:27 pm    Předmět: Citovat

Na koleji od jiné VŠ určitě bydlet můžeš, znám několik kteří bydlí na cizí koleji. Jak je to se zařizovaním nevím, ale nejjednodušší je asi napsat nebo zavolat do ubytovací kanceláře té koleje a zeptat se tam. Taky hodně záleží kterou kolej myslíš. Na některé mají problém se dostat i studenti z jejich univerzity, kteří mají pochopitelně přednost, ale je spousta kolejí, kde jsou pořád volná místa a není tedy problém vzít i cizí studenty. Tohle se ale taky dozvíš v ubytovací kanceláři, takže ti nezbyde než tam zavolat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anywetta
161-320
161-320


Založen: 7.5.2011
Příspěvky: 280

PříspěvekZaslal: ne červen 01, 2014 6:53 pm    Předmět: Citovat

Akorát je otázka, jestli jiné koleje budou volné na začátku školního roku. Vím, jak to bylo na kolejích ČVUT, když jsem začala studovat. Na přidělování kolejí byl speciální systém, záleželo hlavně na vzdálenosti. Vím, že třeba z Havlíčkova Brodu už koleje nedostali kvůli malé vzdálenosti. I když jsem si přála koleje v Podolí, přiřadili mě na Strahov (má vzdálenost od Prahy byla asi 350 km).
_________________
Nic necini cloveka lidstejsim nez laska ke zviratum... (Henry Fielding)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hortenzie
161-320
161-320


Založen: 24.9.2012
Příspěvky: 270

PříspěvekZaslal: so červen 07, 2014 2:37 pm    Předmět: Citovat

No, mám se za týden stavit nanaší ubytovací kanceláři, jestli jsou volná místa na jiném bloku a pak mám v plánu psát na jiné koleje od Karlovky a nebo bych musela teda oběhávat ty kanceláře, což jako ve zkouškovém nevidím reálně, jinak jsem z Liberce, tak nevím, jaká je dojezdová vzdálenost, ale dojíždět mě nikdo nedonutí a privát, asi takhle, přes prázdniny tam neplánuju být, ale kdyby mi nezbylo nic jiného...jen bych byla raději, kdybych ty lidi třeba znala - teda žádní pařmeni a špindírové Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hortenzie
161-320
161-320


Založen: 24.9.2012
Příspěvky: 270

PříspěvekZaslal: út srpen 19, 2014 10:21 am    Předmět: Citovat

Kolej mám tedy přidělenou, ale nástup je prý až od patnáctého, myslíte, že by mi mohli vyjít vstříc a mohla bych se ubytovat dřív? Kvůli zkouškám, napsala jsem jim email, tak nevím, kdy mi odpoví. Kdyžtak bych zkusila zavolat, jako hostely musejí být šíleně drahý a kamarád zrovna nemůže, abych přespala u něj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hortenzie
161-320
161-320


Založen: 24.9.2012
Příspěvky: 270

PříspěvekZaslal: čt červen 04, 2015 6:08 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem změnila školu, ještě se rozhoduju nad oborem finština a nebo nizozemština :/ Ale problém je, že na Masaryčce je úplně jiný systém než byl na UK. Vůbec ho nechápu. Neporadí někdo? Nemůžu najít ceny a ani, jak si to zamluvit. Ty ceny rozhodují. Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
andy711
0-7
0-7


Založen: 27.5.2016
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: ne květen 29, 2016 12:54 pm    Předmět: Citovat

Info pro další, koho by to zajímalo: Nejlehčí cestou jak to zjistit je najít si telefonní číslo a zavolat tam. Smile
My tady na fóru nemáme přesné informace o každé koleji. Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Imndro4
0-7
0-7


Založen: 27.7.2022
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st červenec 27, 2022 12:13 pm    Předmět: Citovat

Nejlepší je se na to zeptat přímo někde ve studovně Smile Tam vám podle mého názoru vždy řeknou více a možná vám pomohou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.