Dvoufázové barvení načerno (nejprve henna, pak indigo)
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=d609cd8633c6352de3488f89e8138926Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Máte po heně kvalitnější vlasy?
Určitě ano a to výrazně
65%
 65%  [ 13 ]
Mám,ale tak středně
25%
 25%  [ 5 ]
Mám je stejné
5%
 5%  [ 1 ]
Nemám,vysušují se mi
5%
 5%  [ 1 ]
Nikdy henu,jen chemii
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 20

Autor Zpráva
Armelle
161-320
161-320


Založen: 16.4.2008
Příspěvky: 239

PříspěvekZaslal: pá květen 07, 2010 1:29 pm    Předmět: Dvoufázové barvení načerno (nejprve henna, pak indigo) Citovat

Připadá mi, že tohoto tématu se dotýkáme v celé řadě diskusí, ale samostatné vlákno jsem k této problematice nenašla. A přitom hennovaček toužících po černé barvě za pomoci henny a indiga je nás tady spoustu, většina z nás o tomto postupu popsaným na hennaforhair ví, ale zatím jsem nenašla nikoho, kdo by ho praktikoval. Asi budu první ...

Právě hennuji (klasicky) a pročítám u toho různá fóra. Dvojfázové barvení jsem sice chtěla zkusit už dneska, ale nakonec jsem opět vsadila na klasiku.

Ale při brouzdání po různých fórech jsem narazila na jednu německou paní kadeřnici, která si své šediny barví dvojfázově. A tvrdí, že se tímto postupem černé barvy skutečně dosáhne a varuje před tím, že indigo nemá rádo kyselé prostředí, a proto mu přidávání octa či citrónu nevyhovuje.

Paní z Velkoněmecké říše úspěšně používá následující postup:

1. Obarvit hennou - henna se zaleje vařící vodou, přidá se citrón či ocet, nechá se minimálně 12 hodin odstavit, barví se 2 hodiny

2. Hennu důkladně smýt

3. Nanést indigo - zalít vodou o maximální teplotě 60 stupnů (vyšší teplota ho ničí) a nepřidávat nic kyselého. Indigo lépe pouští barvu v zásaditém prostředí. Mé chabé znalosti chemie mi říkají, že přídat sůl je tedy asi vhodné. Doporučuje se to na fr. stránkách. Indigo se nechá působit 2 hodiny.

V podstatě to není delší než klasické hennování, člověk jen musí být více aktivní.

Vyzkouším to co nejdříve, nejspíše kolem 17. května, pokud vše pojede podle plánu ....

Nebo už tento postup někdo vyzkoušel?


Naposledy upravil Armelle dne po květen 31, 2010 2:45 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
čečetka_wendeshki
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2009
Příspěvky: 639

PříspěvekZaslal: pá květen 07, 2010 1:53 pm    Předmět: Citovat

tak postup jsem nezkousela ale dost jsem se o tom nacetla tady

http://www.mehandi.com/hair/indigohair.html

rada bych to taky zkusila ale docela me odrazuje jak varuji ze indiga se jen tak nezbavis... Rolling Eyes
_________________
&amp;amp;amp;quot;Omry feek antia, ma ghair antia&amp;amp;amp;quot;
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: pá květen 07, 2010 2:10 pm    Předmět: Citovat

Me se celkem zasadne nelibi ta sul v hlave (kdyz dela blbe po koupani v mori na vlasech, proc bych ji tam hazela dobrovolne?) Confused
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Armelle
161-320
161-320


Založen: 16.4.2008
Příspěvky: 239

PříspěvekZaslal: pá květen 07, 2010 2:18 pm    Předmět: Citovat

JO, jo, postup mám od Mehandiho, ale v Čechách neznám nikoho, kdo by ho používal.

Tu sůl tam paní kadeřnice nedávala, tu jsem tam připsala já z vlastní iniciativy. Na fr. dlouhých vlasech jsem se dočetla, že se tak indigo lépe fixuje. Ale taky se mi to nelíbí, ale přesto ji tak lžičku či půl do mojí hennové směsky dávám. Možná dělám hloupost. Taky mám pocit, že když jsem do henny nepřidávala citrón, tak to chytlo tmavěji. Říkám si, jestli na tom tvrzení, že indigo nemá rádo kyselé prostředí není něco pravdy ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenne
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 1939

PříspěvekZaslal: pá květen 07, 2010 5:31 pm    Předmět: Citovat

Jestli to chce zásadité prostředí, tak by měla stačit jedlá soda, ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Armelle
161-320
161-320


Založen: 16.4.2008
Příspěvky: 239

PříspěvekZaslal: pá květen 07, 2010 6:57 pm    Předmět: Citovat

Jenne napsal:
Jestli to chce zásadité prostředí, tak by měla stačit jedlá soda, ne?


Chytrá hlavička! Very Happy To vyzkouším ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kejtlin
81-160
81-160


Založen: 17.10.2009
Příspěvky: 144

PříspěvekZaslal: so květen 08, 2010 11:12 am    Předmět: Citovat

ja citron do černý henny dávam...mam pocit že to líp chytá...i na jiných diskuzích jsem četla, že když se do hennecolor černé přidá citron tak je to černé až až. Tak do toho vždycky přileju normální citron koncentrát jak do salátu:D....hlavně mi přijde že s citronem to vubec nejde do těch nazrzlejch tónů jako bez..ale každý vlasy asi reagujou jinak:D
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marion
321-600
321-600


Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 417

PříspěvekZaslal: so květen 08, 2010 3:24 pm    Předmět: Citovat

Právě jsem si objednala indigo z Ebay, tak vyzkouším až mně přijde. Vybrala jsem jedno z nejlevnějších, ale je z Indie, tak snad bude čerstvé. Už se na to chystám nějakou dobu, ale měla jsem velké zásoby Lush.
_________________
http://prirodni-kosmetika.blogspot.com/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: po květen 10, 2010 9:26 am    Předmět: Citovat

asi blbá otázka, narazily jste někdo na indigo v čr? Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Armelle
161-320
161-320


Založen: 16.4.2008
Příspěvky: 239

PříspěvekZaslal: po květen 10, 2010 11:15 am    Předmět: Citovat

porcelainswan napsal:
asi blbá otázka, narazily jste někdo na indigo v čr? Shocked


Naopak, velmi chytrá otázka, to je ten pravý oříšek. Very Happy

Myslím, že sehnat kvalitní čisté indigo kdekoliv, není zrovna jednoduché ... Marion, help, prosím, nemáš přehled o tom, jak jsou jednotivá indiga dostupná na trhu kvalitní ... Very Happy

Já jsem prozatím zjistila toto:

V Čechách: Urterkram by měl indigo prodávat pod názvem černá henna. Podle všech popisků (i na dánských stránkách) by to mělo být čisté indigo bez příměsí, Dánům věřím, znám je celkem dobře. Ale jak moc bude kvalitní a jak moc barví .... to je ve hvězdách ... třeba to už někdo ví ...

http://www.urtekram.cz/produkty/barvy-na-vlasy.html

ve Francii: Beliflor prodává indigo pod názvem černá henna. Je to směs indiga a kampešského dřeva. Vyzkoušela jsem ho 2x, míchala jsem ho s čistou hennou, barva byla celkem tmavá, ale první pokus se poměrně rychle vymyl. Uvidíme, jak rychle se vymyje po druhém barvení ...

přes internet:

Aroma-zone: poměrně levné, ale moc chvály jsem na něj nečetla

http://www.aroma-zone.com/aroma/extraits_plantes2.asp

A pak známé zámořské stránky hennaforhair a anglický boy ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.