Čtečky knih
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=9eee414fc17ca2bb78df8b7e7de4cfd6Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2014 12:43 pm    Předmět: Čtečky knih Citovat

Přemýšlím o ní stále častěji - ale nemám v okolí nikoho,kdy by nějakou čtečku e-knih vlastnil . Budu moc ráda, kdyby mi někdo poradil ... od čtečky čekam hlavně to, že si na ni pohodlně přečtu knihu - nic dalšího už nepotřebuji .

Jaký je rozdíl rozdíl mezi dražší Amazon Kindle a čtečkou třeba za tisícovku?

Nebolí z takového čtení třeba hlava, neslzí oči?

A jak vlastně tu knihu do čtečky dostanu - přes pamětovou kartu? Embarassed Laughing

Nebo je lepší koupit si tablet a stahovat knihy do něj? (vím, že některé tablety čtení podporují) .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2014 1:30 pm    Předmět: Citovat

Já mám Kindle 4 a všichni v mém okolí mají taky různé Kindly, nebo tablet. Hlavní rozdíl mezi čtečkou a tabletem je v tom, že na čtečce se dají číst knihy v nepodsvíceném stavu, takže se to chová jako normální papír a nebolí z toho hlava a při vhodném osvětlení v místnosti ani oči. Některé čtečky teda podsvícení mají, moje zrovna ne, takže to nemám vyzkoušené na sobě, ale to světlo by mělo vycházet jakoby z boků displeje a mělo by ho osvětlovat, takže ten displej zase sám o sobě nesvítí. Čtečky také mají většinou dobře přizpůsobenou ergonomii, aby se daly držet a ovládat jednou rukou.
Tablet oproti čtečce svítí, má menší výdrž baterky (třeba já nabíjím Kindla tak jednou za 2-4 týdny, a to na něm čtu dost), ale zase se na něm třeba připojíš na net, nebo si přehraješ hudbu... záleží na tom, jak moc multifunkční zařízení chceš.
Jinak knihy se tam dostávají třeba přes kabel z počítače, nebo do některých se dají poslat přes wifi, přes účet, ze kterého se to stahuje přímo do čtečky, a nebo možná i jinak (případně vlastníci jiných čteček to určitě doplní). Ta čtečka se chová jako flash disk, knihy přes kabel se na ní nahrávají úplně stejně.
Když si ji budeš vybírat, podívala bych se na to, jaké formáty podporuje, abys nebyla odkázaná třeba jen na jeden minoritní, do kterého budeš muset všechno složitě převádět. Hodně rozšířený je třeba epub, mobi a dobré je, když zvládá i pdf - docela dost knih, hlavně s obrázky, se v ČR vydává v pdf.
Jinak některé knihovny umožňují zapůjčení čtečky, třeba mají i víc typů, takhle si ji kdyžtak můžeš vyzkoušet. Jinak za sebe doporučuju si zajet někam, kde je mají fyzicky, aby sis vyzkoušela, jak ti padne do ruky (třeba já mám hodně malé ruce a všechno mi nevyhovuje, i když to teda řeším spíš u mobilu).
Jaký je rozdíl mezi Kindlem a ostatníma, to bohužel nevím, ale při porovnávání bych se zaměřila hlavně na: podporu co nejširší plejády formátů, velikost displeje, zobrazování písma a obrázků (pokud čteš literaturu s obrázky), výdrž baterky a možnost nabíjení (třeba můj Kindle 4 mi přišel jen s kabelem na nabití přes počítač, mamčin Kindle 5 už měl myslím i adaptér do zásuvky), případně i na velikost vnitřní paměti. Pokud nosíš brýle na čtení, zajímala bych se i o možnosti nastavení velikosti a kontrastu písma. Bonus je, když na ni seženeš pěkné pevné pouzdro, na tom doporučuju nešetřit, přece jenom odolnost normální knihy to nemá...
To je asi vše, co mě tak v kostce napadá, další to určitě ještě doplní o své postřehy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seelya
***moderátorka***


Založen: 2.7.2011
Příspěvky: 2258

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2014 1:32 pm    Předmět: Citovat

ono to asi závisí od toho, čo čakáš, a čo chceš s tabletom/čítačkou robiť...
keď chceš len čítať, tak radšej čítačka, keďže tie sú robené priamo na mieru na čítanie a väčšina podporuje množstvo formátov ako ebup, doc, rtf... zase keď chceš aj surfovať po nete, niečo si zahrať, počúvať hudbu, tak asi bude lepší tablet (ten má ale výrazne menšiu výdrž)
hlava by ťa bolieť nemala, prípadne sa dá aj stlmiť jas, nastaviť podklad a tak (oproti knihe v PC je to úplná balada, z toho mi strašne ťahalo oči)
knihu tam dostaneš buď cez pamäťovku alebo normálne cez kábel (má to aj vlastnú pamäť, a keď nechceš 2000 kníh, tak ti pamäťovku vlastne ani netreba Very Happy)
a pri výbere, hlavne tých lacnejších, si potom treba dať pozor, že či podporujú SD karty, ktoré formáty podporujú, či sú dotykové/na tlačítka, nastavenie podsvietenia a podkladu, aby si nekúpila za lacný peniaz čítačku, a potom zistíš, že pamäťovku to nepodporuje, dokumenty vo worde neotvorí a tak... teraz už je kopa značiek, tak treba dať bacha na parametre, aby si potom nebola prekvapená
_________________
Co víme o lásce? Láska je jako hruška. Hruška je sladká a má určitý tvar. Zkuste přesně definovat tvar hrušky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2014 2:23 pm    Předmět: Citovat

Já jsem vybírala na doporučení kamarádky, která se v nich vyzná. Nakonec mám Pocketbook Touch 623. Rozhododvala jsem se mezi tím a 626, ale ta nemá výstup na sluchátka (čili nepřehrává hudbu, ani audio knížky). JInak ta moje má hodně velký výběr formátů, vypínatelné podsvícení (takže můžu číst aj v pelechu bez světla), spoustu místa. Velká je tak akorát. Cena je asi přiměřená tomu, co čtečka umí. NAvíc se dá koupit v akci na alze nebo mall.cz, když si člověk počká.
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Juanitta
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.12.2010
Příspěvky: 1780

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2014 2:59 pm    Předmět: Re: Čtečky knih Citovat

ilona napsal:
Přemýšlím o ní stále častěji - ale nemám v okolí nikoho,kdy by nějakou čtečku e-knih vlastnil . Budu moc ráda, kdyby mi někdo poradil ... od čtečky čekam hlavně to, že si na ni pohodlně přečtu knihu - nic dalšího už nepotřebuji .

Jaký je rozdíl rozdíl mezi dražší Amazon Kindle a čtečkou třeba za tisícovku?

Nebolí z takového čtení třeba hlava, neslzí oči?

A jak vlastně tu knihu do čtečky dostanu - přes pamětovou kartu? Embarassed Laughing

Nebo je lepší koupit si tablet a stahovat knihy do něj? (vím, že některé tablety čtení podporují) .


mám Kindle 5 a na moje odporúčanie /som dobrý manipulátor, ale bohužiaľ, nemám zato žiadnu províziu Twisted Evil / si ju kúpili dve kolegyne v práci. Mám ju pol roka, čítanie je maximálne pohodlné, oči mi neslzia, nebolí ma hlava, pretože displej nežiari ako na notebooku. a celkove to mám tak nejako podobne, ako som teraz čítala u Meeeshi, s jej postrehmi som celkom stotožnená. výborná voľba, ktorú neľutujem Smile tiež odporúčam nešetriť na puzdre, displej je veľmi krehučká záležitosť
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Caithlin
***moderátorka***


Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 2495

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2014 6:15 pm    Předmět: Citovat

Taky přidám svou trošku do mlýna...Mám Kindle, už asi 4 roky (dostala sem k osmnáctinám), takže takovou tu starou verzi. Jsem s ním spokojená, dokonce se dá i připojit na wifi, přehrávat hudbu atd...ale přiznám se, že toho nevyužívám. Jinak oči nebolí, je to technologie elektronického inkoustu (kdysi sem na to psala seminárku) a chová se to opravdu jako papír (nesvítí, ve tmě si člověk nepočte Very Happy ). Ta moje stařičká tedy není dotyková což není šikovné při manipulaci se zvětšeným textem v pdf, ale jinak mi to vůbec neva. S jinými bohužel neporovnám, v rodině jsou samé Kindly Smile
edit: Babičke čte přes tablet a taky je spokojená, ale podle mě z toho časem budou asi bolet oči jako při čtení na počítači Smile Ale zas má rozhodně víc funkcí. A k tomu přetahování - buď kabel nebo kindle podporuje i posílání přes email (což je fajn při zapomenutí kabelu). Jinak už myslím bylo vše napsáno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: st červen 11, 2014 9:30 am    Předmět: Citovat

Děkuji moc - to je informací - vůbec jsem netušila, že existuje něco jako elektronický inkoust! Shocked

Chtěla jsem si koupit z knižního klubu Woky,ale pak jsem našla špatné recenze - tak asi došetřím a a dám na vaše tipy.

Fakt moc děkuji!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Caithlin
***moderátorka***


Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 2495

PříspěvekZaslal: st červen 11, 2014 10:27 am    Předmět: Citovat

Já taky ne dokud jsem nepsala tu seminárku Very Happy
Tady je docela hezky vysvětlený http://nook.funsite.cz/co-je-to-elektronicky-inkoust/
Proto to právě spotřebovává tak málo energie - jenom při otáčení stránek Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: st červen 11, 2014 12:35 pm    Předmět: Citovat

Caithlin napsal:
Já taky ne dokud jsem nepsala tu seminárku Very Happy
Tady je docela hezky vysvětlený http://nook.funsite.cz/co-je-to-elektronicky-inkoust/
Proto to právě spotřebovává tak málo energie - jenom při otáčení stránek Smile


Shocked to jsou mi věci!!! Ani si raděj nepředstavuji,jak to vlastně funguje ...na mou hlavu asi moc složité Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: čt červen 12, 2014 12:40 pm    Předmět: Citovat

Meeesha,seelya -ještě se zeptám -někde jsem četla, že čtečka Kindle podprouje jen formát mobi a že nemá menu v češtině , jen v angličtině. Je to tak?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.