Čtečky knih
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=e0ac607752d3aed78517a649d99bc67aZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
seelya
***moderátorka***


Založen: 2.7.2011
Příspěvky: 2258

PříspěvekZaslal: čt červen 12, 2014 1:15 pm    Předmět: Citovat

ja práveže s kindle skúsenosti nemám, ale podporované formáty musia byť uvedené, takže si to pozri v parametroch produktu
btw, ak fakt podporuje len mobi, tak by som veľmi porozmýšľala, či ju vezmem - čo mám eknihy, tak je to väčšinou epub (samozrejme, možno len čítam nesprávne knihy, ale v mobi som mala doteraz asi len 2, z toho v jednej mi prehádzalo diakritiku, takže sa to ani nedalo čítať)
_________________
Co víme o lásce? Láska je jako hruška. Hruška je sladká a má určitý tvar. Zkuste přesně definovat tvar hrušky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: čt červen 12, 2014 1:38 pm    Předmět: Citovat

Jj, Kindle z těch rozšířenějších formátů podporuje mobi, třeba epub bohužel ne. Jinak teda podporuje i pdf a další formáty (azw, prc, txt a ještě nějaké).
Musím říct, že kdybych si dneska vybírala jinou čtečku, asi bych brala nějakou, která umí mobi i epub (pokud taková existuje), ale obecně s tím formátem mobi nemám problém, kupuju knihy hlavně na eReading, a tam zatím všechny, co jsem chtěla, byly v mobi nebo aspoň v pdf (v tom jsem kupovala odbornou literaturu, ve které byly obrázky a fotky). I knihy, co jsem stahovala z internetu, byly v mobi dobře dostupné. A zrovna do mobi se to dá třeba z epub hodně dobře převést - obvykle se zachová pěkné formátování, na začátku knihy přebal ve formě obrázku, klikatelný obsah... Prostě nestěžuju si Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Juanitta
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.12.2010
Příspěvky: 1780

PříspěvekZaslal: čt červen 12, 2014 5:53 pm    Předmět: Citovat

ja si epub v pohode prehodím cez calibre do mobi formátu, nikdy som nemala problém s čítaním. mobi mi maximálne vyhovuje. zase musím súhlasiť s meeeshou, povedala to aj za mňa Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: pá červen 13, 2014 6:49 am    Předmět: Citovat

Díky všem .
No vím, že existuje možnost převést něco z jednoho formátu do druhého, ale zkušenost nemám žádnou,zatím jsem nic takového dělat nemusela
Laughing
Bych řekla synovi,aby mi ukázal, jak se ty převody textu dělají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lenkai79
0-7
0-7


Založen: 16.7.2014
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st červenec 16, 2014 12:22 pm    Předmět: Citovat

Já mám kindle a jsem spokojená. Hlava nebolí a čte se z toho příjemně.
S převodem souborů: bude víc asi záležet o jaký formát se jedná. Kindle pdf přečte, ale ten speciální formát pro čtečky líp ovládá - zvětšování písma a tak. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lulu Nixe
161-320
161-320


Založen: 2.10.2012
Příspěvky: 230

PříspěvekZaslal: st červenec 16, 2014 12:57 pm    Předmět: Citovat

Já mám pocketbook, dostala jsem ji v k Vánocům 2012. Typ bez podsvíceného displeje, to jsem právě chtěla, aby to bylo lepší pro oči. Nejde v tom ten formát pro kindle, vím, že je možné to převést, ale zatím jsem se tím nezabývala, nejsem ani na amazonu zaregistrovaná. Všechno, co jsem si do čtečky pořídila, je epub, pdf nebo doc. A dobrá věc je mít ty soubory na speciální paměti micro SD, získá se tím hodně místa navíc a taky se to dá např. snadno přesunout do jiné čtečky, pokud tahle doslouží a pořídím si novou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seelya
***moderátorka***


Založen: 2.7.2011
Příspěvky: 2258

PříspěvekZaslal: čt září 18, 2014 6:58 pm    Předmět: Citovat

ehm, nemáte niekto skúsenosti s čítačkami od prestigio? konkrétne rozmýšľam o tejto http://www.alza.sk/prestigio-multireader-per3764bc-lumen-d2170489.htm?kampan=heureka.sk_elektronika_ebook-ctecky, keďže môj tablet už nie je to čo býval...
ako alternatívu zvažujem pocketbook, akurát ešte neviem aký... neviete, či je nejaký výrazný rozdiel medzi 624 a 626, čo sa týka výkonu? doplnky typu hudba a wifi mi prídu zbytočné, takže čisto kvôli nim by som čítačku nekupovala
_________________
Co víme o lásce? Láska je jako hruška. Hruška je sladká a má určitý tvar. Zkuste přesně definovat tvar hrušky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: pá září 19, 2014 12:26 pm    Předmět: Citovat

seelya napsal:
ehm, nemáte niekto skúsenosti s čítačkami od prestigio? konkrétne rozmýšľam o tejto http://www.alza.sk/prestigio-multireader-per3764bc-lumen-d2170489.htm?kampan=heureka.sk_elektronika_ebook-ctecky, keďže môj tablet už nie je to čo býval...
ako alternatívu zvažujem pocketbook, akurát ešte neviem aký... neviete, či je nejaký výrazný rozdiel medzi 624 a 626, čo sa týka výkonu? doplnky typu hudba a wifi mi prídu zbytočné, takže čisto kvôli nim by som čítačku nekupovala


Mám čtečku Prestigio - tuhle:

http://www.alza.sk/prestigio-multireader-kite-per3664bc-d530597.htm

je fajn, podporuje dost formátů, je jednoduchá na ovládání - akorát se mi v ní něco po dvou měsících používání zbláznilo - čtečka se bez přestání vypínala a zapínala - až do úplného vybití, takže jsem ji musela poslat na opravu. Vrátila se mi včera, tak jsem zvědavá,jak dlouho pojede - doufám, že hodně dlouho Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seelya
***moderátorka***


Založen: 2.7.2011
Příspěvky: 2258

PříspěvekZaslal: pá září 19, 2014 3:43 pm    Předmět: Citovat

hm, tá kazivosť sa mi moc nepozdáva (po skúsenostiach s mobilom už veľmi nechcem riskovať a kúpiť niečo, čo zvykne robiť problémy)
btw, aké si k tomu kupovala puzdro? niekde na nete som sa dočítala, že s prestigiom je problém nájsť vhodný obal, tak ma zaujíma, ako to máš ty... (a pri častých pádoch mojej elektroniky je zrovna obal dosť dôležitý)
_________________
Co víme o lásce? Láska je jako hruška. Hruška je sladká a má určitý tvar. Zkuste přesně definovat tvar hrušky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: pá září 19, 2014 4:01 pm    Předmět: Citovat

seelya napsal:
hm, tá kazivosť sa mi moc nepozdáva (po skúsenostiach s mobilom už veľmi nechcem riskovať a kúpiť niečo, čo zvykne robiť problémy)
btw, aké si k tomu kupovala puzdro? niekde na nete som sa dočítala, že s prestigiom je problém nájsť vhodný obal, tak ma zaujíma, ako to máš ty... (a pri častých pádoch mojej elektroniky je zrovna obal dosť dôležitý)


Co se týče poruchovosti - v posledních letech se mi potentuje vše, co koupím - nejdřív v záruce - což naštve ,ale vždy se vada opravila - a pak pár měsíců po záruce. Prostě pech.

Pouzdro mám obyčejné - z Fleru. Možná bys sehnala i nějaké podobné u vás na Sashe. sk .Záleží,kolik korun chceš do pouzdra investovat.

Viděla jsem pěkná pouzdra na čtečky v Datartu - ale pro mé účely už zbytečně drahé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.