Dětské vlásky
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=368f857926db834787c59a7713d495b7Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
janula
321-600
321-600


Založen: 4.4.2011
Příspěvky: 533

PříspěvekZaslal: po červenec 07, 2014 7:03 am    Předmět: Dětské vlásky Citovat

Projela jsem zběžně fórum, a postrádám tady toto téma - kupodivu - přitom je tady myslím spousta maminek (a tatínků)..
Sama mám doma dvě malé princezny (8m a 2 a půl roku) a začínám přemýšlet nad stříháním.
Když se rozhlédnu okolo, tak 90% holčiček ve věku té starší jsou ostříhané na kluka. Vendulčiny vlásky ještě nůžky nepoznaly, pořád to oddaluju, má takový krásný kudrlinky a je mi líto jí to šmiknout, ale asi pomalu začneme s konečkama (začneme spolu, moje vlasy by to potřebovaly jako sůl).
Nebo je lepší to ostříhat na krátko aby vlásky zesílily? Máte s tím někdo vlastní zkušenost?

Podělte se i o jiné poznatky a zkušenosti (šampónky, melírky na holčičkách).. kdy a jak jste ostříhaly své děti a tak podobně, jsem zvědavá Smile

Jestli to tu někde je, tak se omlouvám, ale samostatné téma pro dětské vlásky jsem nenašla, možná jsem nehledala pečlivě..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: po červenec 07, 2014 7:11 am    Předmět: Citovat

Vlasy ostříháním na krátko určitě nezesílí! je to pověra...

Já mám kluky ostříhané, ale jsou to kluci, a za b ten mladší si vlasy škubal. Tak šel starší příkladem. A můžu potvrdit, co jsem napsala výše. Ani jenomu vlasy nezhoustly, ani nezesílily. Stříhání holčiček na krátko je o pohodlnost i- nemusí se potom česat a tak často mýt
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
janula
321-600
321-600


Založen: 4.4.2011
Příspěvky: 533

PříspěvekZaslal: út červenec 22, 2014 7:21 am    Předmět: Citovat

Kampak se poděly všechny dlouhovlasé maminky?
Kdypak jste ostříhaly svoje mrňata poprvé?

A co říkáte na barvení malých dětí? Docela často potkávám malé holčičky s melírem nebo barevným pruhem..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: út červenec 22, 2014 7:27 am    Předmět: Citovat

Tak jsem tu zase já Smile

Mrňata jsem nestříhala, až po roce. Většinou proto, že si škubali vlasy. Všehovšudy je stříhám asi 2x do roka (kluky).

No k barvení toho asi moc nepovím, ale kdybych měla holčičku s tykovými vlásky jako mají kluci, barvu bych od ní držela co nejdál Smile Ale azse tady mám štěstí, že se to v naší "obci" stejně nenosí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: út červenec 22, 2014 8:57 am    Předmět: Citovat

janula napsal:
Kampak se poděly všechny dlouhovlasé maminky?
Kdypak jste ostříhaly svoje mrňata poprvé?

A co říkáte na barvení malých dětí? Docela často potkávám malé holčičky s melírem nebo barevným pruhem..


Dceru jsem stříhala poprvé tuším poprvé v roce - měla takové jemné vlásky, dlouhé, ale cancourovité - pak už se nějak razantně nestříhalo - kolem roku a půl se jí vlasy začaly stáčet do loken a jakmile pobrala rozum, chtěla dlouhé vlasy,které má - v různé délce - dosud Laughing ve školce je měla pod pás a paní učitelka byla ráda, že ji může česat a vymýšlet účesy.
Nejkratší účes měla v páté třídě - delší mikádo, po ramena.

Taky vidím kolem sebe čtyřletá děvčata s melírem - nějak nechápu, proč matky dobrovolně ničí vlasy odbarvováním malým holkám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michelle051
41-80
41-80


Založen: 18.6.2011
Příspěvky: 79

PříspěvekZaslal: út červenec 22, 2014 11:15 am    Předmět: Citovat

Mňa maminka ostrihala prvý krát po 3 rokoch Laughing (okrem ofiny) Mala som nádherné kudrlinky a vlasy po zadok... Ale mladšej sestre vlasy strihala na mikádo..mala narozdiel od mojich bábätkovských kudrliniek na hlave chemlon čo sa zle česal Laughing takže tak..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hankabar
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.3.2008
Příspěvky: 1361

PříspěvekZaslal: út červenec 22, 2014 11:30 am    Předmět: Re: Dětské vlásky Citovat

janula napsal:

Když se rozhlédnu okolo, tak 90% holčiček ve věku té starší jsou ostříhané na kluka. Vendulčiny vlásky ještě nůžky nepoznaly, pořád to oddaluju, má takový krásný kudrlinky a je mi líto jí to šmiknout, ale asi pomalu začneme s konečkama (začneme spolu, moje vlasy by to potřebovaly jako sůl).
Nebo je lepší to ostříhat na krátko aby vlásky zesílily? Máte s tím někdo vlastní zkušenost?



Ahoj Janulo, já bych ty vlásky nestříhala. Ony nezhoustnou, nezesílí stříháním. Jedině opticky.
Zkušenost mám od sousedky mojí sestry - její holčička kdysi měla přesně ty krásné dětské lokýnky, ale jakoby už trochu rousovaté. Pamatuju se, jak jsem si říkala - proč jí je neostříhá (zesílení, zhoustnutí - klasika..) a když jsem tu holčičku viděla po nějaké době - měla nádherné vlasy. Prostě se jí "proměnila srst", vlasy vyrostly takové, jak měla v genech - bez pomoci stříhání.
Mimochodem ta holka má cop tlustý jak moje zápěstí, bez přehánění. Takové vlasy má jedna z milionu.

P.S. matky, které dětem barví vlasy a nehty považuju za švihlé..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nezabudka
161-320
161-320


Založen: 24.5.2014
Příspěvky: 223

PříspěvekZaslal: út červenec 22, 2014 3:28 pm    Předmět: Citovat

Mám 11 ročnú dlhovlasú vílu, vlásky má husté po mne a nikdy som ju nakrátko nestrihala, to je vec genetiky, nie strihania, len medzi tým 5-10 rokom nosila ofinku, bolo to praktickejšie kvôli vláskom, ktoré jej išli do očí, keď sa rozcuchala a okrem toho sa jej ofinky páčili, teraz si ju ale zas necháva odrastať.

To farbenie nechápem, nikdy by som to nedovolila, aj kď minulý rok sm boli na dovolenke s jej spolužiačkou a jej mama ma nahovárala, aby sme babám dali spraviť ombré Rolling Eyes a keď som nepovolila, tak že aspoň hennové tetovanie...nechápem to...ja som nedovolila ani to, ona svojej to tetovanie dala a samozrejme sa jej tam podráždila koža...

inak, lakovanie nechtíkov dovolím, aj perleťové labello, alebo "tetovacie" fixky...to sa ale zmyje a nepovažujem to za škodlivé...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Žanča
0-7
0-7


Založen: 23.7.2014
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt červenec 24, 2014 5:13 pm    Předmět: zesýli :) Citovat

čusek ale ano vlasí zesíli kdyš se stříhaj Exclamation ovšem jsou li lokny tak jen konečky stáčí,,jen aby to rostlo.. jsou li rovne stříhaj se aby shoustli Very Happy to není pověra ale fakt,, máme vyskoušeny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hankabar
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.3.2008
Příspěvky: 1361

PříspěvekZaslal: čt červenec 24, 2014 6:37 pm    Předmět: Citovat

Proto jsem se dřív pořád stříhala, aby zhoustly. A ony byly a jsou pořád stejné. To mám zas vyzkoušené já Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.