Home-made spony
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Úprava a účesy dlouhých vlasů
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=7fc0588097d3fadd8b006910ccc6ee8bZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vixen
81-160
81-160


Založen: 6.12.2010
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: po červenec 07, 2014 6:41 pm    Předmět: Flexi Citovat

Zkoušel si někdo udělat flexku doma?
Hodně bych jí chtěla (a chtěla bych jich hodně Wink a přemýšlím jak si jí udělat doma.
V podstatě mi na tom nic neproveditelného nepřijde, korálky + kratší jehlice a pak samozřejmě drát. A u toho právě nevím jaký vzít.
Nikdy jsem flexku v ruce neměla, mohl by mi prosím někdo popsat jaký ten drát je? Jak moc "pružný", kolik má mít vůle a jak asi tlustý atd.

Viděla bych to na natáhnutí korálků pro jedno očko; zavázat; dát velký prostřední korálek; natáhnout půlku druhého očka + jehlice+ zbytek korálků a zase zavázat uprostřed. Jehlice o fous delší než flexka.

Tady je video jak si ji paní dělá, akorát tam není moc o tom drátu.
https://www.youtube.com/watch?v=lB75ULrGIQI
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Polty
21-40
21-40


Založen: 28.7.2011
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: po červenec 07, 2014 8:42 pm    Předmět: Citovat

Já si takhle pár sponeček udělala, jednoduché, přesně jak píšeš Smile Jedinou výhodou flexky je neoodělitelnost jehlice od sponky a pak už záleží jen a jen na tvém zpracování Smile Hodila jsem do galerky fotky prvních dvou pokusů, zbytek byl zdařilejší a je už dávno rozdán Very Happy

A drát jsem použila úplně obyčejný modelářský, na jehlici pak silnější, co si z něj přítel vyrábí kroužky na košili Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zlatushiq
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 23.2.2011
Příspěvky: 2345

PříspěvekZaslal: út červenec 08, 2014 12:56 pm    Předmět: Citovat

Polty Arrow Krasne to mas. Smile
Jak inak ten dratik spajate dokopy? Mna napadlo pajkovanie, ale tuto techniku som este nestihla zdolat (aj ked sa na to uz 5 rokov chystam). Potom by ani ta neoddelitelna ihlica mozno nebola problem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Polty
21-40
21-40


Založen: 28.7.2011
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: út červenec 08, 2014 2:30 pm    Předmět: Citovat

To mě napadlo taky, hlavně proto, abych doprostřed přidala nějaký třeba cínový komponent a nebyla vázána jen na korálky a knoflíky. Fotku pokusu jsem opět hodila do galerky. Tam jsem ale jen připájela drátek na komponent a zahnula to za osmičku, kterou teda normálně zamotávám do sebe. Zatím jsem s tím neměla žádný problém, přestože jsem měla strach, aby mi to netahalo vlasy Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zlatushiq
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 23.2.2011
Příspěvky: 2345

PříspěvekZaslal: út červenec 08, 2014 7:45 pm    Předmět: Citovat

Ja sa prave bojim aby netahalo vlasy to "volne ukoncenie" - preto ma aj povodne napadlo pajkovanie, nie kvoli kovovym komponentom. Jak to prosim zamotavas aby ti zozadu nic netrcalo?
Pre toto nerada robim s drotom, neviem ukoncovat. Confused Normalne nite zaviazes, silonove zatavis, ale drot...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vixen
81-160
81-160


Založen: 6.12.2010
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: út červenec 08, 2014 7:56 pm    Předmět: Citovat

Polty:
Moc děkuju za povzbuzeni a fotky, sponky máš opravdu nádherné. A moc se mi líbí ta jehlice k tomu jak ti ladí se sponou.

Zlatushiq: ukončení se taky trochu bojím, ale měly by na to být nějaké speciální ukončovací korálky.Ta paní v tom videu je měla a ke konci to mačkala v kleštích (crimp bead nebo tak nějak). Mělo by to být podobné jako je na ukončení náramku nebo řetízku.
S korálkama jsem nikdy nedělala, ale představuju si to tak, že se konec drátu strčí do korálku a ten se kleštěma utáhne kolem konce a začistí to.
A v horším případě to zamotám a přejedu několikrát lakem na nehty, to by mohlo stačit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vixen
81-160
81-160


Založen: 6.12.2010
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: út červenec 08, 2014 8:00 pm    Předmět: Citovat

Ještě k té neoddělitelné jehlici: kdyby se uděla ze smotaných drátů a byla na ní klička tak by to šlo připojit taky, nebo třeba vyvrtat očko do dřevěné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zlatushiq
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 23.2.2011
Příspěvky: 2345

PříspěvekZaslal: út červenec 08, 2014 8:04 pm    Předmět: Citovat

Vixen Arrow Bych ti mohla vypravat kolko koralkov som takymto sposobom praskla... Laughing
A ono ja sa bojim tohto - aby ta flexka dobre drzala, treba tvrdsi a sirsi drot. Takze sa s nim bude pri zakoncovani ovela tazsie pracovat a ta 8 drzat nebude kym ho poriadne nezamotas. Co bude mat za nasledok velke a zavadzajuce ukoncenie. Neutral

edit: Crimp beads som zatial pouzivala len na nite, nie na drot. Su relativne male, takze do toho casto drot ani nevojde, dva uz toboz nie, a neviem ako by cloveku pomohlo zmacknut to len kol jedneho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Polty
21-40
21-40


Založen: 28.7.2011
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: út červenec 08, 2014 11:38 pm    Předmět: Citovat

No, mě napadla hříšná myšlenka, že by se to dalo odlít z formy z cínu nebo olova, ale zatím jsem to nezkusila Smile přinejhorším by to šlo i po kapičkách napájet, uvidím, až mě zase příště chytnou roupy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zlatushiq
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 23.2.2011
Příspěvky: 2345

PříspěvekZaslal: st červenec 09, 2014 10:06 am    Předmět: Citovat

To nie je vobec zly napad, ale ako na to potom navleces koraliky? Laughing
Jaj, komplikujem to tu, ja viem. Embarassed Ked na nieco prevratne prides, daj prosim vediet, rada sa necham inspirovat. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.