Je řidičák nezbytnost?
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=4f525df5c7b1990e0556968d2d469033Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Je podle Tebe řidičák v současné době nezbytnost?
Ano
57%
 57%  [ 15 ]
Ne
42%
 42%  [ 11 ]
Celkem hlasů : 26

Autor Zpráva
Elysion
321-600
321-600


Založen: 8.1.2014
Příspěvky: 335
Bydliště: Jižní Morava

PříspěvekZaslal: so červenec 12, 2014 3:05 pm    Předmět: Je řidičák nezbytnost? Citovat

Jsem právě v tom věku, kdy si vrstevníci dělají řidičák, ale když se tak kolem sebe podívám, tak VŠ studenti auto moc nevyužijí a když jedu ráno dřívějším autobusem, tak je plný lidí, co jedou do práce... Přitom v mé třídě není kromě mě nikdo, kdo by si ho vyloženě nechtěl udělat, a ohání se tím, že řidičák prostě musí mít každý... Co myslíte, je opravdu v současné době mít řidičák nezbytnost?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deirdre
81-160
81-160


Založen: 8.8.2007
Příspěvky: 145

PříspěvekZaslal: so červenec 12, 2014 3:15 pm    Předmět: Citovat

Tak VŠ studenti ho využijí asi jak kde - já ho třeba fakt potřebovat budu. Takže to dopadlo tak, že jsem si ho před dvěma lety udělala a od té doby jsem seděla za volantem jednou Laughing . Nicméně jestli se mi po dokončení VŠ povede uchytit v oboru, bude pro mě nutnost si řidičák oprášit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Stripped
41-80
41-80


Založen: 22.8.2012
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: so červenec 12, 2014 3:20 pm    Předmět: Citovat

Já ho ještě nemám, zatím bych ho stejně nevyužila, jezdím buď autobusem nebo vlakem. Osobně se řízení trochu bojím, s mojí šikovností. Ale zase s řidičákem je to kus svobody a nezávislosti, si myslím. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: so červenec 12, 2014 5:47 pm    Předmět: Citovat

Jsem jednoznacne pro ridicak .... sama jsem si ho sice porizovala s tim, ze stejne nemam co bych ridila (mama mi sice auto obcas pujcila, ale proste nebylo kam jezdit a bylo to spis na udrzeni toho pocitu z rizeni nez za nejakym ucelem), nicmene kdyz se budes uchazet nekde o praci, je to pro zamestnavatele dalsi potencialni znak toho, ze nejsi "uplny lempl" a ze mas zajem se ucit nove veci a rozvijet se, protoze to prece jen vyzaduje nejakou snahu a dosazeni nejake urovne ve veci, ktera neni zrovna jednoducha. A muze to byt ten drobny detail, ktery nakonec rozhodne o tom, ze tu praci dostanes. I kdyz za celou pracovni dobu k volantu necuchnes.

Dam priklad ... moje mama ridicak mela, dvacet let za volantem nesedela ... pak mela nahle moznost poridit si auto. Naprosto "zbytecne" na prvni pohled ... nicmene za dva roky to se mnou svihlo a bez auta bysme byly nahrany. Tata casto nekam jezdi, bez auta by byl jak bez ruky a tahat mne nechodici po salinach ... no, najednou jako kdyz naslo. Presne ve chvili, kdy uz se za tim volantem zacinala citit dobre.

A ja, ja ridila po ziskani ridicaku rok (sem tam), pak jsem mela rok pauzu, kdy to proste neslo ... a najednou sme se stehovali do noveho, kde uz si bez auta proste neporadim a tak jsem dostala jedno starsi na popojizdeni k vanocum. A zase "jako kdyz najde" ...

Co tim chci rict, i kdybys dlouho neridila, ten ridicak uz ti nikdy nikdo nevezme a par kondicnich jizd v autoskole (nebo se zkusenejsim spolujezdcem) te velmi rychle dostane zpatky.

Za mne tedy jedine ano, za predpokladu ze na to mas penize a cas. Nikdy nevis, kdy se bude hodit ...
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: so červenec 12, 2014 6:01 pm    Předmět: Citovat

Od mých 6ti let jsme neměli v rodině auto a stále ho nikdo z rodiny nemá. Bydlíme ve velkoměstě a auto by pro nás byl luxus, a to dost zbytečný. Proto si nikdo z nás řidičák nedělal. Nakonec jeden brácha musel, protože se v zaměstnání dostala na pozici, v rámci které jezdil za zákazníky služebákem.
Ale jinak jsme naprosto nemotorizovaní. Sice jsme v okolí za exoty, ale ono to auto sežere strašně peněz a ty nikdo z nás nemůže postrádat.

Na druhou stranu známá svou 19ti letou dceru dala na kurzy a počítá s tím, že holka bude jezdit jejich budoucím autem. Ovšem s holkou je sama a finančně to sotva táhne, takže jsme se v rodině shodli, že je to blbost a že si zadělává na pořádné finanční potíže.

Takže dle mého názoru: auto ve velkém městě není vůbec třeba, na malém městě či na venkově samozřejmě ano, protože tam jezdí MHD jednou za uherák. Tudíž od toho se odvíjí potřeba mít řidičák.

Jinak se nikdo z mých dalších příbuzných (ani já sama) nedostal do situace, že by po něm zaměstnavatel chtěl řidičák. To se týká jen některých profesí. V životě se mě nikdo na pohovoru na řidičák neptal, stejně tak druhého bráchy, maminy atd. atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: so červenec 12, 2014 6:11 pm    Předmět: Citovat

Nicole: Nejde o to si poridit auto, ale vylozene jen o ten papir.

Kdyz si do zivotopisu nemas moc co napsat, protoze jsi cerstve ze skoly, tak se imho pocita naprosto cokoliv. V tom kontextu uvedeni toho, ze mas ridicak (jakkoliv je to pro danou pozici nepotrebne) je asi tak na stejne urovni jako zkouska z FCE nebo CAE. Treba anglictinu vubec v zamestnani potrebovat nebudes a nezbleptnes tam ani "hello" ale pro budouciho zamestnavatele je to signal, ze vyvijis vlastni iniciativu a snazis se sebevzdelavat. Pokud ty certifikaty (nebo ridicak) vyzadovat nebude, tak se te na to samozrejmne ptat nebude ... proc by to delal. To je na tobe, jak se ty jemu prezentujes ...
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
skarma007
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 6.7.2008
Příspěvky: 1243

PříspěvekZaslal: so červenec 12, 2014 6:25 pm    Předmět: v Citovat

u mě ano, když potřebuju někam jet, něco si vyřídit, někoho někam vzít nebo něco, tak auto je prostě nutnost, někdy to bez auta prostě nejde, druhá věc je i to, že mě řídit hrozně baví, tak sem si udělala řidičák i na motorku Very Happy, další věc je, že nesnáším dojíždění autobusem, dojížděla jsem na střední a na vysokou 80 km denně a nikdy, zlatý auto, autem jsem byla ve škole za půl hodky a autobusem? Za dvě hodiny, bída
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lulu Nixe
161-320
161-320


Založen: 2.10.2012
Příspěvky: 230

PříspěvekZaslal: so červenec 12, 2014 6:32 pm    Předmět: Citovat

Já myslím, že ne, obzvlášť pokud bydlíš a plánuješ bydlet ve větším městě. Já jsem si ho udělala už během SŠ, ale stejně neřídím, už tehdy mě to stresovalo šíleně. A ve městě se všude dostanu s MHD snad i pohodlněji; když chci někam mimo město, jsou taky možnosti veřejné dopravy. A na rozdíl od řízení se při cestě nemusím soustředit a mít z toho nervy a můžu si třeba číst, takže cesty MHD mi nijak nevadí. Připadá mi, že auto má víc starostí než výhod (údržba, poplatky).
A ohledně toho zaměstnání, záleží samozřejmě na tom, kde a o co se budeš ucházet, ale řekla bych, že pokud to nemají přímo v požadavcích, tak jim to spíš bude jedno, protože je zajímají dovednosti, které přímo souvisejí s tím zaměstnáním.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wilwarin
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 12.3.2011
Příspěvky: 1102
Bydliště: six feet under

PříspěvekZaslal: so červenec 12, 2014 7:05 pm    Předmět: Citovat

Já řidičák nemám a mám z toho hrůzu. Za prvé jsem nešikovná a za druhé jsme kdysi s bývalým idiotem měli autonehodu, v devadesátce jsme napálili do zábradlí mezi tramvajovýma kolejema (kousek od zastávky, dodnes děkuju Bohu, že tam nestáli lidi nebo zrovna nejela tramvaj). Říkala jsem mu, ať jede pomaleji, že jsme v centru, ale chtěl machrovat Rolling Eyes Auto totálně na šrot, nám se naštěstí nic nestalo, ale asi ještě 2 roky mě občas bolela lopatka. Vím, že lidi zažívají horší nehody a řídí, ale mně to teda stačilo Confused Bohužel se obávám, že pro zaměstnání je to už standard.
_________________
Owner of a lonely heart

www.goodreads.com/marketad
http://www.cbdb.cz/uzivatel-19999-marieke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
seelya
***moderátorka***


Založen: 2.7.2011
Příspěvky: 2258

PříspěvekZaslal: so červenec 12, 2014 8:48 pm    Předmět: Citovat

vodičák mám, ale nejazdím, takže by to bola dosť mizéria, kebyže niekde musím ísť autom... ale ani v mojich najlepších časoch som nebola bohvieaký šofér + sa bojím jazdiť, takže je asi lepšie keď sa držím hromadnej dopravy...
akurát je blbé, že pomaly na každú pracovnú ponuku ten vodičák chcú Confused
_________________
Co víme o lásce? Láska je jako hruška. Hruška je sladká a má určitý tvar. Zkuste přesně definovat tvar hrušky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.