Je řidičák nezbytnost?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=63bb01620c8821cdc2d69c799c0883acZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Je podle Tebe řidičák v současné době nezbytnost?
Ano
57%
 57%  [ 15 ]
Ne
42%
 42%  [ 11 ]
Celkem hlasů : 26

Autor Zpráva
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: so červenec 12, 2014 9:54 pm    Předmět: Citovat

Jitt: Jak říkám, nikdy jsem se s takovým požadavkem u zaměstnavatele nesetkala. A navíc mi přijde hodně mimo vyhazovat deset a víc tisíc za kurz, který nepotřebuju, jen abych si mohla někam něco napsat. To bych si radši zaplatila tu novou stoličku, tedy aspoň její část.

Na druhou stranu se nepohybuju ve světě současných absolventů, takže tam to může být jinak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: so červenec 12, 2014 10:05 pm    Předmět: Citovat

No určitě nehodláš svoji zkušenost zevšeobecňovat, ne? Ve tvém oboru možná řidičák nechtějí, ale v tunách ostatních ano. Já se s tím setkala téměř v každém inzerátu, na který jsem odepisovala za uplynulý rok od státnic. A to včetně míst jako je recepce, asistentky v back office, atd. I v současné práci ho měli, ale nějak se na to neptali (vůbec ho k té práci nepotřebuju, sedím celou šichtu za kompem) a když přišlo ke školení řidičů, tak jsem řekla, že ho nemám a problém nebyl.

Jinak jiná je situace určitě u lidí s a bez dětí. Ti první se často bez řidičáku neobejdou ani ve větších městech - tahat se ráno s děckama do školky MHD musí být fakt maso třeba. Nebo je rozvážet na kroužky, co mě tak napadá. Ti druzí to mají o něco lepší, ale taky - vesnice a menší města, to není bez auta moc výhra.

Já sama řidičák nemám, když mi bylo osmnáct, nehodlala jsem si ho dělat, když jsme neměli auto (to si máti koupila před pěti lety - a ona taky neřídila předtím třicet let. Dost se to podepíše.). Nepotřebovala jsem ho, i když někdy by se hodilo - doprava na obtížně dostupné akce, atd. Ale obejdu se i bez něj, když je auto nutné, poprosím kamarády, kteří ho mají, nebo si to ošéfuju jinak.
Ale dobrý zářez do životopisu to rozhodně je, souhlasím s Jitt (akorát já mám třeba i ty FCE a CAE zkoušky... Very Happy)
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: so červenec 12, 2014 10:09 pm    Předmět: Citovat

Morganna: Viz moje poslední věta Wink

A děti? Naše mamina měla tři malé prcky krátce po sobě a auto neměla. Ještě mě napadá, že ve velkoměstě to do inzerátů třeba nedávají. Protože to tam vážně nevídám (pomáhala jsem dvěma přátelům sehnat práci a surfovala po inzerátech několik měsíců).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: so červenec 12, 2014 10:13 pm    Předmět: Citovat

Tož záleží v jaké sféře. Já jsem na tom byla stejně jako ty, hledala jsem v inzerátech jak v Praze, tak v Brně, tak v Ově a ten řidičák byl fakt všude. A u většiny těch pozic jsem to vůbec nechápala.
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: ne červenec 13, 2014 5:20 am    Předmět: Citovat

Nicole: Ono s tim ze "moje mama nepotrebovala" ... moje mama taky nemela auto, kdyz mela mne a brachu a vsechno se resilo MHD, zejmena krouzky atd ... ale i dalsi veci. K babicce k Ostrave se jezdilo vlakem s tim, ze se kufry proste poslaly napred a pak nasledovala nase petihodinova cesta vlakem. Tehdy jeste nebyl ten rychlostni koridor ... taky docela chutovka. Doktora a spol sme nastesti meli v ramci ctvrti, je tu i fajn obchod, ale proste porad to byla makacka. Tata zakladal firmu, takze byl s autem vecne pryc, ale s tim se holt muselo pocitat a dneska jsou ty vysledky videt.

Na druhou stranu se za poslednich dvacet let tlak na vykonnost a obecne pozadavky na cloveka tak zvysil, ze si dnes skutecne nedovedu moc dobre predstavit jak to ti rodice bez aut s detmi zvladaji. Pohodlne to asi neni a bez stresu uz vubec ne a obrazek vyflusnute maminy co za jednu ruku tahne jedno rvouci decko a za druhou ruku druhe zas neni az tak vzacny ... oc klidnejsi by to bylo s autem si asi dovedes predstavit.

Nicmene chapu, ze existuji lide, kteri se bez auta velice dobre obejdou a k zivotu ho nepotrebuji. Bracha ridicak sice ma, ale neridi, ridit nebude a je spokojeny v centru mesta, kam se vsude dostane MHD. Ovsem asi bych to nedavala k dobru jako vzorek "bezne populace" ... bude mu jednadvacet a je v prvaku na VS.

Morgys: FCE vazne zvazuju a CAE casem asi taky ... at tu anglictinu nejak zhodnotim Embarassed
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: ne červenec 13, 2014 8:45 am    Předmět: Citovat

OT: Tak to si radši udělej kurz rovnou na CAE, ať neztrácíš čas Smile
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lulu Nixe
161-320
161-320


Založen: 2.10.2012
Příspěvky: 230

PříspěvekZaslal: ne červenec 13, 2014 9:57 am    Předmět: Citovat

Dle zkušenosti mé a mých blízkých (ne ze stejného oboru) je spousta míst, kde se řidičák nepožaduje, věřím že většina. Tedy záleží nejspíš na oboru.

Ohledně rodinných záležitostí také souhlasím s Nicole; moji rodiče auto mají, ale využívají skoro jenom na občasné výlety, tak to bylo, i když jsem bydlela u nich. Bylo to v poměrně větším městě, takže všude se dá dostat s MHD a vyjde to nejspíš levněji. A představa vození dětí autem ze/do školy nebo na kroužky, no nevím, vždyť to třeba nemusí časově vycházet se zaměstnáním, a pak stejně budou muset chodit samy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: ne červenec 13, 2014 10:08 am    Předmět: Citovat

AD děti. Argumentovat tím, že někdo měl před 20-30 lety x dětí a auto netřeboval... V té době, byli školky a školy před barákem. Dneska je jich většina zrušených a děti musí mnohdy do jiného města (když je to třeba na vesnici). jako já osobně si nedovedu představit, že tahám tříletý dítě třeba z chodova na dejvice metrem a busem, protože mi ho vzali jen do firemní školky. První si to zkuste, pak to komentujte. Mě a sestru vodila máma do školy, která byla cestou na autobus. tenhle luxus dneska dost rodičů nemá...

řidičák nemám, ze zdravotních důvodů. Ale to vození děti do školních zařízení plně chápu. Jet s nimi dneska metrem je pěkně o držku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lulu Nixe
161-320
161-320


Založen: 2.10.2012
Příspěvky: 230

PříspěvekZaslal: ne červenec 13, 2014 10:20 am    Předmět: Citovat

No právě, když jsem byla dítě, měla jsem školku, ZŠ i SŠ v docházkové vzdálenosti.
Ale i teď vídám, že školek i základek je fakt hodně ve velkých městech, takže není nutné dávat dítě někam daleko, pokud tedy nechcete nějaký konkrétní typ školy.
Pak je taky možné, že nemáte příbuzné ve městě a sami děti nemůžete vozit ať už s autem nebo bez, protože práce vám začíná moc brzo a končí moc pozdě, tohle teda netuším, jak jednou budu řešit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: ne červenec 13, 2014 10:31 am    Předmět: Citovat

jak kde, bydlím na kraji Prahy a s umisťováním do školky i škoky (místní) je problém. Školka každý rok přijímá cca 120 dětí, hlásí se jich 350, místo není ani na zš, starosta je tady kvůli tomu pod velkým tlakem a letos sliboval, že budou přednostně brány děti místní a až pak děti ze spádových oblastí (spadají k nám ještě 3 nebo 4 "obce", kde školky a zš nejsou, nebo na hodně omezený počet dětí-školka třeba pro 40 dětí atd) Naopak jiné městské části dělají dotatečné kola pro přihlášky. Ovšem většina jich je na opčném konci Prahy...

Edit: ale t už jsme hodně OT

Zpátky k tématu. mě řidičák teda chybí, dělám v administrativě a když jsem chtěla změnit místo, chtěli ho skoro všude. Ale to je 5 let zpátky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.