Je řidičák nezbytnost?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=c37e48c379af58521fd5f2863327b985Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Je podle Tebe řidičák v současné době nezbytnost?
Ano
57%
 57%  [ 15 ]
Ne
42%
 42%  [ 11 ]
Celkem hlasů : 26

Autor Zpráva
Adluska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 30.10.2007
Příspěvky: 1458

PříspěvekZaslal: ne červenec 13, 2014 6:42 pm    Předmět: Citovat

U mě je to nutnost a jízda autem je koníček. Udělala jsem si ho hned v 18 a mám ho skoro 9 let, z toho jsem za 8 let najela tak 500 km a za poslední rok několik tisíc.

Bydlím na vesnici a doteď mi stačil autobus a vlak. Našla jsem si ale práci ve vesnici 30 km dál, kde je blbé spojení, u nás nejsou koleje a tam staví vlak 2 km od pracoviště. Nakonec to dopadlo tak, že většinou jedeme do práce jedním autem, ale ze začátku jsem jezdila 30 tam a 30 zpět pět dní v týdnu. Navíc se občas stane, že potřebuji jet někam po práci, nebo ráno k doktorovi...bez auta bych si ani neškrtla.

Ale je to přesně to, co popisovala Nicole. Na vesnici je prostě auto skoro nutností, čímžto pádem i řidičák.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: ne červenec 13, 2014 8:55 pm    Předmět: Citovat

Já bych řidičák kvůli práci nehrotila, pokud vyloženě nehodláš pracovat na pozici, kde se předpokládá, že ho máš.
Jinak souhlasím s tím, co tu už bylo řečeno, nejvíc záleží na tom, kde člověk žije a jaký má životní styl. Třeba v místě, odkud pocházím, bychom se bez auta nehnuli - bus ze vsi do města jezdí 3x denně a z města do vsi 4x.
My teď s přítelem žijeme v Brně, přímo ve městě potřebujeme auto tak dvakrát do měsíce, ale na cesty k rodičům je pro nás nezbytné, protože poslední bus tím směrem jede z Brna ve tři hodiny a vlakem to trvá 4 hodiny, a ještě by pro nás někdo stejně musel dojet do nejbližšího města. Takhle jsme za hodinu a půl rovnou u našich/jeho rodičů doma.
Já beru řízení jako nutné zlo, nijak si ho neužívám, ale bez řidičáku a auta by se mi žilo hodně těžko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Avery
161-320
161-320


Založen: 8.9.2011
Příspěvky: 307

PříspěvekZaslal: po červenec 14, 2014 7:18 am    Předmět: Citovat

Já jsem si dělala řidičák v osmnácti, ale pak v dobách studia jsem vůbec neřídila, protože jako student jsem neměla ani na benzín, natož na auto Very Happy Jenomže s nástupem do práce jsem si musela auto pořídit a zase se do řízení dostat, protože jinak bych se do práce nedoštrachala. V současný práci to mám taky tak, že pracuju na vesnici a v době, kdy mi práce začíná a končí nejede prostě nic. Bydlet a pracovat ve velkoměstě, tak autem asi nejezdim. Takže pro mě auto znamená hlavně nezávislost a taky chvíli, kdy si můžu sama přemejšlet a navíc je to jediný místo, kde se odvážím si zpívat, protože většinou poslouchám nějaké oblíbence Very Happy
Jinak si myslím, že se asi bez auta v klidu dá existovat, pokud ho člověk nepotřebuje k práci nebo aby se tam dostal. Akorát teda třeba bratrovi je přes třicet a řídit neumí, takže když je potřeba, dělám mu odvoz já a přijde mi to takový divný, něco jako rytíř bez koně, ale tak holt zas každej chlap není technickej talent no.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: po červenec 14, 2014 12:33 pm    Předmět: Citovat

Tak ono nejde jenom čistě o místo, kde člověk bydlí (město vs. vesnice), ale taky hlavně o životní styl. Ono třeba dřevo, písek, drť atd., atd. se jaksi dost blbě vozí hromadnými dopravními prostředky. Pak už leda v jednom kuse otravovat někoho blízkého, anebo si to nechat vozit - a to se hodně prodraží.

Já teda řidičák nemám, já mám řidiče. Laughing Má to své výhody i nevýhody, zatím nevýhod není zase až tolik, aby mě to donutilo si ho dělat, navíc si myslím, že já jako řidič to by byla docela tragédie. Ale je pravda, že zvlášť v posledních letech i ohledně zaměstnání se velice rozšiřuje okruh míst, kde ho požadují (ačkoliv v praxi se podle mě pak ten člověk sotva odlepí ze židle).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karmilla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.3.2008
Příspěvky: 1266

PříspěvekZaslal: ne červenec 27, 2014 2:57 pm    Předmět: Citovat

Ja som si vodičák spravila už na strednej (dokonca aj na motorku - rozhodnutie môjho otca, pretože plánovali kupovať motorku bratovi, ja na nej jazdím párkrát do roka, takže toto konkrétne prílš nevyužijem, ale môžem machrovať haha).

Vlastné auto nemám, teda tak napoly, zdieľam jedno s maminou, ale využívam ho pravidelne. študujem vo veľkm meste, kde auto nepotrebujem, ale naši bývajú v okolí, tak tam chodím často a auto využívam hlavne cez víkendy, keď chodím na návštevy alebo na akcie. Teraz zas bývam na dedine, takže autom (zas nie mojim) jazdím pravidelne do obchodu, prípadne sa zaveziem na vlakovú stanicu, odkiaľ už pokračujem vlakom, tým sa mi dochádzanie extrémne skráti, väčšina mojich známych má tiež auto a je to proste praktické, keď sa človek môže spoľahnúť na 90% svojich známych, keď niečo potrebuje (typu zájdi ku mne a zober si moje kľúče a príď ma vyzdvihnúť a opačne).
.. čiže za mňa - vodičák využívam často aj napriek tomu, že som vlastné auto naozaj nikdy nemala. Plus v budúcnosti plánujem skôr pokračovať v bývaní na dzedzine pri veľkom meste.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
REBELKAAAAAA
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.5.2010
Příspěvky: 693

PříspěvekZaslal: ne září 20, 2015 7:55 pm    Předmět: Citovat

Nedokážu soudit zda je to nutnost mít řidičák Smile. Spíše jde o to, zda člověk chce jezdit a zda ten řidičák chce, zda chce mít auto a být sám sobě v tomto pánem a mít ochotu do toho auta něco investovat (benzín, starost, péče, technická, údržba, ...)
Myslím si, že se dá normálně žít bez řidičáku, je to spíše o člověku zda řidičák chce a zda chce řídit.
Já jsem si řidičák dělala letos v létě a před tím jsem také žila, byť jsem musela cestovat autobusem, vlakem, ale dalo se to taky s přehledem stíhat a zvládat Smile. Dle mého názoru dá se žít i bez řidičáku, pokud nemáte profesi, která řidičák vyžaduje Smile. I bydlení na vesnici se dá žít bez řidičáku, byť se nadřete s nákupem a projdete ze zastávky až domů, ale dá se to Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káliaček
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.2.2010
Příspěvky: 767

PříspěvekZaslal: st září 30, 2015 11:11 am    Předmět: Citovat

Za mě se nedá žít bez řidičáku Very Happy Po Praze by se dalo ještě říct že jo.
I když stejně ani to ne, fakt tahat sebou 100kg co můžu mít v kufru u auta né, díky Very Happy

Stejně si to nedovedu představit, úplně vidím jak v autobuse převážím, balíky sena, piliny, dělníky, stavební materiál, naftu do bagru, jednou za měsíc MEGA nákup Very Happy dále si tam vozím lidi na konzultace.

Sem tam někomu klekne auto, když bych tam přijel vlakem nebo autobusem, asi bych mu nebyl moc platný Smile

Mám osobák + dodávku a stejně to většinou nestačí....

A to někdy nechávám auto v Praze na servis, a nevěřili by jste kolik z kolika míst je problém se dostat mimo Prahu...

Hlavně tam kde jsem z Prahy autem za 30 minut, vlakem a busem trvá i 2-3h... Protože někdy to fakt těžce nenavazuje... Nemluvě o tom že když pravidelně jezdím domu v 01:17, bez dopravního prostředku, nereálné Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.