Henna lamda jak docílit jednolitého odstínu
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=bb75679a250ded198380ce9eedead1a8Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tyrkys
81-160
81-160


Založen: 14.7.2014
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: po červenec 14, 2014 4:38 pm    Předmět: Henna lamda jak docílit jednolitého odstínu Citovat

Ahoj holky Smile

používám čistou hennu Lamdu už jsem 3x barvila, ale odstín pořád není celistvý. Když jsem zkusila hnědý nebo černý odstín henny Lamda, tak se mi do týdne vymyla.
Chtěla jsem se zeptat, jak jste si s tím poradily? Jak dlouho trvalo než odstín byl jednolitý,
Děkuji Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: po červenec 14, 2014 9:46 pm    Předmět: Citovat

Asi dost záleží na původní barvě. Mně to na středně hnědý odrosty s dýlkama několikanásobně barvenejma chemickým červenýma a bordó trvalo tak osm hennování kvalitní hennou (první dva pokusy s DM hennou nepočítám - ta mi barevnej efekt moc neudělala, jenom mi zklidnila pokožku hlavy).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seelya
***moderátorka***


Založen: 2.7.2011
Příspěvky: 2258

PříspěvekZaslal: po červenec 14, 2014 10:20 pm    Předmět: Citovat

ako píše Titania, dosť tam robí aj stav vlasov... mne napr. stačili dve farbenia a bolo to ok (ak nerátam jeden prameň vzadu, ktorý som omylom vynechala, ale to nebolo veľmi vidno Very Happy), ale to som mala vlasy nikdy nefarbené a relatívne nepoškodené (žiadny fén, žehlenie atď)
btw, to si farbíš sama, alebo ti niekto pomáha? ja som pri prvom farbení potrebovala asistenciu, inak by som bola ako dalmatínec... tak možno to u teba bude podobne Smile
_________________
Co víme o lásce? Láska je jako hruška. Hruška je sladká a má určitý tvar. Zkuste přesně definovat tvar hrušky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: út červenec 15, 2014 3:07 am    Předmět: Citovat

Otazkou je, co myslis tim "celistvym" odstinem. Pokud mas pod hennou flekate vlasy, tak to par hennovani zabere ... pokud mas na mysli vymyvani, to se bohuzel deje taky (barva bledne) ale opet se to s vice vrstvami spravi a nebude to tak napadne.

Ze sve vlastni zkusenosti mam pocit, ze s hennou se prakticky neda dosahnout vzhledu dalmatin, pokud se ji tedy na vlasy neda extremne malo. Pod igelitem se totiz "roztece" a dostane uplne vsude ... osobne pouzivam jen cca 50 gramu na obarveni celeho sveho vlasoporostu, nanasim teda predevsim k hlave, ale zbytek pak tak nejak "baj vocko" omatlam namichanyma prebytkama a zakryju igelitem. Navzdory vymyvani (blednuti barvy) jsem to mela vzdycky rovnomerne a rovnomerne "ozivene" novou vrstvou.

Na druhou stranu jsem vlasy nemela nikdy barvene chemicky a silikonu jsem se taky pomerne rychle zbavila. Ty silikony to muzou zpusobovat taky, to spatne chytani, nebo pak jeste nadbytek oleje v hennove smesce.

Pricin muze byt hodne ... kdyztak to bliz specifikuj a rekni co do henny davas a tak a treba na neco prijdem Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tyrkys
81-160
81-160


Založen: 14.7.2014
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: čt červenec 17, 2014 7:51 am    Předmět: Citovat

Ahoj Jitt Smile ,

mám na mysli tím celistvým odstínem, jednolitý odstín bez toho, aby konečky byly skoro černé a u kořínků zcela světlé.
Vlasy flekaté nemám. Je to asi měsíc co jsem dala na vlasy chemickou barvu černá, protože mne štvalo, že jsem měla konečky tmavé a kořínky světlé. Jinak moje přírodní barva je spíše taková středně myší hnědá. Very Happy
Hodně let jsem si barvila vlasy chemicky spíše jen tmavšími barvami, neodbarvovala jsem. Používám obyčejný kopřivový nebo březový šampon bez silikonů a balzam na vlasy taky bez silikonů od Balei ten červený na tónované vlasy.
Jinak kupuji Lamdu čistou hennu a poprvé jsem použila do čisté henny jen ibiškový čaj, abych podpořila červený odstín a tím jsem i hennu zalila , ale při stanovené teplotě ted přesně nevím kolik to mělo být stupňů, ale při té černé jsem do směsy dala jen kávovou lžičku soli a při 50 stupních zalila silnou kávou a na druhý pokus zalila silným černým čajem.

Přemýšlím, že když ted mám vlasy tmavé, zda by nebylo lepší dát na vlasy černou hennu z DM, abych zakryla odrosty světlé a pak na to dala čistou lamdu, nechtěla bych to mít u hlavy oranžov,ale aby to bylo spíše takové mahagonově načervenalé.


ještě jsem se chtěla zeptat je čistá henna Khadi lepší než ta Lamda? Chytá do tmavě červené?
Má takové ozdravné účinky jako Lamda? Po té mi vlasy rostly jak po dešti, nechávám narůst dlouhé tak by se to i šiklo a u henny chci zůstat chemie mne už nebaví a henna vlasy ozdravuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: čt červenec 17, 2014 4:59 pm    Předmět: Citovat

Jednolite, obavam se, to nebude nikdy. Henna se vrstvi a cim vic vrstev tim tmavsi, takze kdyz si prilozis konecky k hlave, tak tam ten rozdil v odstinu proste vzdycky bude ... ovsem cely ten prechod je velmi prirozeny a prakticky si ho nevsimnes.

Co do odstinu mahagon/bordo ... jedina henna ktera mne osobne takto chytila (viz foto v galerii) je Hennecolor bordo, michana s tea tree olejem, citronovou stavou a horkou vodou. Cely navod mam vypsany ve vlasopeci ... ovsem to jeste neni zaruka, ze to tobe chyti stejne.

Khadi je kvalitni henna, stejne tak jako Lamda, nekterym lidem Lamda chyta spise do cervena a pri vrstveni jde az do cervenofialove (Nikinka) mne sla vzdycky spis do teple barvy, cervenozrzave ... je to vzdycky clovek od cloveka. Presny odstin henny ti bohuzel nikdy nikdo nerekne ...

Hennu z DM bych ale nepouzivala, nechyta moc dobre a vetsina odstinu jde do zrz at uz jde o jakykoliv odstin. Ze zkusenosti na foru nejlepe z "cernych" henn chyta prave Khadi a to bez zrzavych odlesku.

Vic tezko rict no ... Sad mela jsem za to, ze problem je trochu nekde jinde (silikony, aplikace) ale co do presnosti odstinu a michani se radi tezko, protoze to proste nikdo nezaruci (dva stejne recepty dvema ruznym lidem chyti jinak).

Obecne ale plati ze hennu nikdy nezesvetlis, vzdy je ji mozne jen ztmavit. V zavislosti na odstinu ktery chces dosahnout bych tudiz premyslela timhle smerem. (Kdyz das te cerne/hnede henny prilis, tak to bude moc tmave a mas problem, protoze to uz nesundas.)
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tyrkys
81-160
81-160


Založen: 14.7.2014
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: čt červenec 17, 2014 5:18 pm    Předmět: Citovat

Aho Jitt,
díky moc. Kamarádka takhle odbarvila hennu tu čistou bez problému. Počkala prý asi měsíc a pak to stáhla a dala si červený přeliv počkala 2 měsíce a pak dala čistou hennu a už to měla pěkné a neměla tmavé konečky a světlé kořínky.

No nevím ja bych do toho nešla. Raději bych konečky dala zastřihnout.
U khadi jsem měla tmavě hnědou a z ní jsem měla vyrážku. Je tam rostlinka neem, z které jsem měla alergickou reakci, ale z lamdy ji vůbec nemám. Asi není henna jako henna.
Chci se zeptat když dám hennu na tmavě hnědé vlasy skoro až černé chytne do mahaganova a u kořínku do oranžova, ale když ji dám 2x za ssebou budou kořínky tmavší?

Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: čt červenec 17, 2014 6:43 pm    Předmět: Citovat

Tyrkys: Ono takhle. Indigo (obsazene v hnede a cerne henne ktere dela tu tmavou barvu) se nesnasi s peroxidem a vysledkem je pak nazelenaly nadech, ktereho je prakticky nemozne se zbavit. Cista henna se s timhle sice nepotyka, ale jakmile ji mas vic vrstev, tak uz se ji taky nezbavis, proste je na to ten peroxid slaby. Jedna/dve vrstvy jsou celkem v pohode, deset uz dolu nesundas, drzi lip jak chemka.

Jestli henna chyti do cervena nebo zrzava neni az tak ovlivnene puvodni barvou vlasu. Na tmave vlasy chyti spise jako odlesk ktery bude videt hlavne na slunicku, blond vlasy budou po hennovani zarit rude. Ale jestli bude zrzava nebo cervena, to bohuzel barva vlasu neovlivni.

Lamda je ciste jen lawsonia inermis (pokud myslis tu v pytliku), kdezto Khadi ma ruzne primesi (neem, amlu, janthropu atd.) Coz ale te henne neubira na kvalite.

Kazdy si bohuzel musi vyzkouset sam co funguje prave jemu ... To tmavnuti je spis vysledkem mnoha vrstev nez jedne/dvou aplikaci. Dejme tomu deseti/dvanacti ... tezko se to odhaduje. Nekdo si da tri vrstvy a vymyva se mu to, nekdo jednu a dolu to nejde nicim ...
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Terka1992
0-7
0-7


Založen: 30.9.2015
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: st září 30, 2015 11:32 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,chtěla bych se taky zeptat,použila jsem čistou hennu lamdu,zalitou červeným vínem + citron aa vlasy mám úplně stejné jako předtím, ani odrosty nechytly.nechala jsem v igelitu a čepici asi 4 hodiny působit.vlasy mám dva roky barvené do červena, a chci je dat kvalitativně do pořádku. Mám taky hodně silné tvrdé vlasy,ma to vliv?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: čt říjen 01, 2015 9:53 am    Předmět: Citovat

Tak jestli je to první hennování, tak henna nemusí chytit. Ale je fakt, že je i pár lidí, jejichž vlasy jsou vůči hennovýmu barvivu rezistentní trvale. Jinak síla vlasů asi ani až tak nerozhoduje, spíš možná povrchová struktura (ale tam se to asi předem moc nepozná). Takže nezbejvá než zkusit ještě párkrát nahennovat - a uvidí se, jestli to začne chytat.¨
Jenom mě ještě napadlo, jestli třeba nějak častěji nepoužíváš šampon a další vlasový přípravky se silikonama, henně pak může dělat problém k vlasu proniknout a obarvit ho.
Každopádně přeju s hennováním hodně štěstí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.