Na prostředí záleží
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=8d336ddf07331aeaf333512ea5e7cc50Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Niemeyer
81-160
81-160


Založen: 29.5.2014
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2014 12:33 pm    Předmět: Na prostředí záleží Citovat

nevím, kam to napsat, tak jsem si dovolila založit obecně téma o prostředí a o tom, jak na nás působí.

Nedokážu si několik věcí totiž dost dobře vysvětlit, popíšu tu hlavní.

Jsem z města, ale hodně velkou část života také trávím na chalupě na vsi, kousek od města. Je tam zahrada, je to starší chalupa, v létě je v jejích chladných stěnách příjemně, ale jinak je na bydlení moc vlhká. Jistě to znáte. Na zahradě pěstujeme pár jahod, máme jezírko atd. Vlastní studnu, záchod splachovací a koupelnu to má, v zimě se topí plynem a přitápí přímotopem. Bojujeme s tou vlhkostí, jinak je to tam dobře obyvatelné přes celý rok, jen je to z ruky, takže víkendy a léto.

A teď k věci - že se na vesnici a na čerstvém vzduchu člověk dřív unaví, to je pochopitelné, ale zaráží mě věc související s trávením, téměř hned po prvním dni od příjezdu se mi nějak jinak zreguluje trávení, ačkoliv nejím tamější potraviny ani nepiju tamější vodu z kohoutku. Koupím si balenou, koupím si nějaké jídlo které jím i normálně, ale vždy po příjezdu jsem hrozně plynatá... Embarassed odpusťte ten výraz.

Nedokážu si to spojit s ničím rozumným..jediná změna je v tom, že se víc hýbu, ale to bych si spíš měla od plynatosti pomoct? Když se víc hýbu ve městě, daleko víc, třeba na bruslích, tímhle netrpím.

Napadlo mě taky rozdílná teplota - v místnostech je "jen" 21 stupňů a o dost vyšší vlhkost, třeba to také působí.

Zkrátka nevím. Ta plynatost je optravdu znát a sleduju to už dlouho a je to naprosto pravidelné. s příchodem zpět do města to zase mizí.

Zpozorovali jste na sobě taky změny v závislosti na prostředí? Jaké? A zjistili jste příčinu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hawkey
321-600
321-600


Založen: 4.5.2014
Příspěvky: 395

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2014 12:45 pm    Předmět: Citovat

Taky nad tím zrovna přemýšlím. Jezdím v létě na tři týdny na hory, stále stejné místo, a mně se tu neskutečným způsobem zhorší pleť. Pokaždé. Než jedu, vypiplám to, do dvou dnů po příjezdu na horský vzduch se vyrazím. I jsem si musela zamazat obličej, když jsem dávala sem fotku, vzhledem k mému věku se bojím, že mě někdo bude považovat za feťačku. Já tedy zdejší vodu piju, je hodně chlorovaná, a víc než v Praze se tu stravuju v restauracích. Nevím, čím to je, ale moc bych to vědět chtěla, abych se tomu mohla vyhnout :-/, tak jsem moc zvědavá, na co tu přijďete...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2014 1:05 pm    Předmět: Citovat

Trávenísouvisí hodně s psychikou.

Jinak zuby si čistíš taky v balené vodě. A koupání, mytí?... bohatě můžou stačit i ty jahody ze zahrady...


Pleť to samé. Psychika + změna ovzduší udělají své. Péči máme vypilovanou na to co máme doma...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hawkey
321-600
321-600


Založen: 4.5.2014
Příspěvky: 395

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2014 1:20 pm    Předmět: Citovat

No jo, ale když přejdu do tisíckrát čistšího vzduchu, než kde žiju celý rok, tak by se to přeci mělo projevovat přesně opačně, ne? Smile Po psychické stránce je to tu taky mnohem klidnější než doma. Jednou jsem se tu vyrazila fakt nehorázně, to bylo hned po svatbě, tak jsem sama sebe přesvědčovala, že museli něčím nastříkat borůvky Very Happy, aby je lidi nesbírali, jinak že to není možné. Jiné roky je to v mírnější formě, ale otrava je to pořád :-/.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2014 1:24 pm    Předmět: Citovat

Pleť je zvyklá na co je zvyklá. Takže je jednou, jestli přejíždíš do čistčího prostředí, nebo smogu. Je to prostě jiný prostředí. Po čtrnácti dnech by se to srovnalo. Navíc jestli tam baštíš natrhané plody jen tak... no, ona lesní zvěř taky čůrá ...že... a podobně
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hawkey
321-600
321-600


Založen: 4.5.2014
Příspěvky: 395

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2014 1:27 pm    Předmět: Citovat

Teď už je nejím, tenkrát jsem je měla naposledy, ale to už je deset let. Za čtrnáct dní se to nesrovná, dávám to do kupy ještě měsíc po návratu, tady jsem pokaždé tři týdny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2014 1:33 pm    Předmět: Citovat

No poi čtrnácti dnech se většinou přestávají tvořit nové. Ne, že je hladká pleť. A někdo to má ještě tak citlivé, že vadí i návrat domů
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hawkey
321-600
321-600


Založen: 4.5.2014
Příspěvky: 395

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2014 1:35 pm    Předmět: Citovat

Takže v zásadě jediná možnost, jak se tomu vyhnout, je sem nejezdit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2014 1:39 pm    Předmět: Citovat

Bohužel. Někdo má prostě pleť citlivou na cestování. Té mé vadilo i to, že jsem chodila do práce. Po víkandu byl klid (přes víkend se netvořili nové vřídky) a v pondělí už cestou do práce vesele rašili nové. Co bych dala za to, kdyby se to stávalo jen na dovolené.


A btw ještě něco. Na horách může bát problém slunce. Obzvláště v létě. Na člověka tam sálá víc těch škodlivejch paprsků
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hawkey
321-600
321-600


Založen: 4.5.2014
Příspěvky: 395

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2014 1:46 pm    Předmět: Citovat

S tou prací to chápu, tam za tím bude hodně psychika, ale že si obličej vystresuju dovolenou? Smile sluníčkem to nebude, jak někam jedu, většinou nám pobyt proprší, což nevadí, mám déšť ráda. Teď tu máme taky teprve třetí den sluníčko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.