Na prostředí záleží
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=2a9c7c8adb58ee3b14094702c352386eZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2014 2:00 pm    Předmět: Citovat

Psychika ne. Špína v MHD. A havně špína v městské části, kde pracuji. bydlím na periferii a není tady tolik smogu z aut

Jinak nemusí úplně vyloženě pražit sluníčko. I to, že je bez mraků stačí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Niemeyer
81-160
81-160


Založen: 29.5.2014
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2014 5:04 pm    Předmět: Citovat

to je úžasně zajímavé. a jak to, že trávení souvisí s psychikou?

kdyby souviselo, tak tam na chalupě je mi příjemně, připomíná se mi dětství a je fakt, že mi připadá, že čas tam plyne pomaleji. působí to hodně, v dobrém.

to s těmi pupínky je drsné Shocked ale to znám, taky mám na chalupě hrubší vlasy, jenže to je tím, že jdu s mokrými vlas hned na slunko a to na ně praží víc než ve městě, tomu zas rozumím.
Jak se může ale v horském vzduchu zhoršit pleť je asi stejně zvláštní jako ty moje zažívací potíže v místě, kde je čerstvý vzduch, pohoda a pohyb.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Adluska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 30.10.2007
Příspěvky: 1458

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2014 5:38 pm    Předmět: Citovat

No, já bych si celkem myslela, že když se pleť čistí, tak se vytáhne to špatné na povrch nejdřív. Ale to by někdo vysvětlil líp, kdo tomu rozumí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2014 5:46 pm    Předmět: Citovat

Niemeyer: když se dostaneme do nového prostředí, může se stát, že se nám zpomalí pohyb střev = zácpa=plynatost. není to nic vzácného. Tak to příroda zařídila. Prostě se nehodí v neznámém prosředí vykonávat velkou potřebu, protože se při ní nedá utíkat. A že je ti tam pocitově příjemně? Tohle je spíš pudové, než pocitové. Ne všichni to mají. Já třeba jo a moje děti taky. Na výletech si prostě nedojdeme a je jedno, jak příjemně se tam cítíme. Prostě tělo potřebuje ten svůj záchod, na které je zvyklé

Adluska: ano, pokud se tělo čistí, tak se nám přes všechny cesty, které vedou z těla ven první ženou toxiny. Tedy i přes kůži
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2014 6:27 pm    Předmět: Citovat

Já to taky pozoruju. Například na výletech a výjezdech též nekonám, protože to dle mého systému "není bezpečné". Ale zase třeba v Anglii mám pokaždé hezčí pleť bez akné, protože mají měkčí vodu a asi i lepší trubky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2014 7:46 pm    Předmět: Citovat

Já mám problém u milého na chalupě. Je to nádherná chaloupka, lehce přestavěná uvnitř (z bývalého chlíva koupelna...), s pořádně tlustými zdmi, z roku 1936, na malinké vesničce, takže klídek, ticho, čisto.

A vždycky tam dostanu druhý den strašnou rýmu, která mě na jeden den úplně odrovná. Neustále mi teče z nosu, zduřelé sliznice v nose, takže se stejně nenadechnu, bolest hlavy a uší. Pokud jsem víc venku než vevnitř, přesouvá se to až na třetí den. Je jedno, jestli je to v zimě nebo v létě, jak moc se tam topí nebo netopí, ještě nikdy jsem tam nezažila, že bych tu rýmu neměla. A že už jsem vymetla kdejakou chatu a chalupu, i podobného typu - a nikde se mi tohle nedělo. Další dny už zůstává jen občasné posmrkávání, nic drastického. Tipuju to na nějakou alergii, ale nemám nejmenší tušení na co. Nebo nevím, jestli je to tou vlhkostí uvnitř nebo tak?!?
_________________
http://lalaithaparfemy.blogspot.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Niemeyer
81-160
81-160


Založen: 29.5.2014
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2014 8:19 pm    Předmět: Citovat

možná ta vlhkost? obývala jsi někdy i jiná stejně vlhká místa?

nejde o to, kolik je stupňů, pokud je v místnosti vyšší vlhkost, stoupá pocitová teplota, která se skutečnou teplotou nemá nic společného.

Je to teda taky zajímavý...

je jasné, že je to klimatem v interiéru. Alergii uvnitř můžeš mít na nejrůznější věci, zjisti co tam je. Prach? Špína? jestli jsou vlhké zdi, může to být plíseň, nebo koberec a dřevotřísková podlaha,napuštěné skrz naskrz syntetickými lepidy (to vadilo mému tehdejšímu příteli u nás na chalupě). sušené kytky, odpuzovač molů ve skříni, peří v peřinách..? v jedné místnosti toho může být dost, jak vidíšSmile


a přidám se k vlně - na neznámých nových místech nebo na návštěvě si také nedojdu. Je to v násSmile

a ještě jedna věc - v ložnici, kde spím, mě pravidelně po spánku strašně bolí hlava. neděje se to v žádné jiné místnosti, jen tam a zajímavé je, že se to děje pouze mně. Dřív jsem v této místnosti taky spala, vlastně odmalička. Postel byla jinde a spalo se mi dobře. Nevěřím, že to může být tím, že se postel posunula, prostě nevěřím a ani ji totiž přesouvat nechci! A nikdo jiný, přítel ani rodina, nikoho nebolí hlava tak jako mě. Je to nová postel, kvalitní matrace a nové rošty. Nechápu. Zkoušela jsem spát na té posteli i vzhůru nohama, jestli to fakt není pozicí, ale bolela mě hlava pořád. Zkoušela jsem postel měřit vodováhou, jestli nespím z kopce a není křivá podlaha, že by se mi v noci mohla hnát krev do hlavy. Podložila jsem postel dřívky, zvedla rošt u podušky a nic se nestalo, hlava stále bolí.

Jinak se dobře vyspím v podstatě kdekoliv, nikdy jsem s tímto neměla problém,jinde v domě spím dobře v jakékoli místnosti a nebolí mě hlava ani na gauči. Nebolela mě ani když jsem v té místnosti dříve spala o dva metry dál.

Neutral Question


Naposledy upravil Niemeyer dne út srpen 05, 2014 8:22 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Adluska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 30.10.2007
Příspěvky: 1458

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2014 8:19 pm    Předmět: Citovat

Lalaith..jestli to je tam vlhký, tak můžou bujet plísně...sestřenice taky vždycky přijela k babičce, která má podobný baráček a měla hroznou rýmu. Nevím, jestli to bylo z toho, nebo z péřových dek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2014 9:27 pm    Předmět: Citovat

Mohlo by to být tou vlhkostí a případnou plísní. Se skautem jsem toho naspala dost opravdu leckde, včetně nějakých polorozpadlých baráků apod., takže si myslím, že jsem zvyklá na kdeco a takové ty klasické věci (prach, peří) to nebudou... Na podlaze jsou dlaždice, takže na nich taky není nic, co by mohlo vadit, aspoň myslím. Ale je to zajímavý, nikomu jinýmu se to neděje. Přitom je to tam moc fajn a většinu doby, co tam jsem, si opravdu užiju, krom toho jednoho zpropadeného prokýchaného dne. Rolling Eyes No zajímalo by mě, co je to přesně. Ale nejpravděpodobnější se mi zdá nějaká ta plíseň.
_________________
http://lalaithaparfemy.blogspot.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Niemeyer
81-160
81-160


Založen: 29.5.2014
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2014 9:56 pm    Předmět: Citovat

to bude plíseň určitě a ty na ní můžeš být citlivá.
já přemýšlím, jestli to bolení hlavy také není z vlhkosti a plísně? je blbost, aby mě bolela hlava z toho že spím o třicet čísel jinde a jinak natočená.

ale jedna stěna vlhká je. A plíseň nemusí být zrovna ani vidět.

jen, proč mě nebolela hlava v dětství, když jsem spala přímo u té stěny, nechápu. na druhou stranu vysvětlení by bylo v tom, že jsme spolu s rekonstrukcí dali plastová okna a ty mohou držet vlhkost a plíseň víc uvnitř, změnilo se klima a mě bolí ta hlava..


až jsem si to musela nakreslit:
rozložení nábytku dříve a nyní
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.