Další nováček :-)

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=642c88c524c120994b49356be659b601Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Adéla92
0-7
0-7


Založen: 3.9.2014
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: st září 03, 2014 3:11 pm    Předmět: Další nováček :-) Citovat

Ahojky, už nějakou dobu chodím koukat na Vaše stránky, ale až teď jsem se zaregistrovala. Prvně jsem se sem dostala, když jsem hledala info o henně a můžu říct, že takové množství informací snad nikde nemají, je to prostě super, že člověk najde tolik toho o vláskách na jednom místě. Ale mám dotaz ohledně henny. Svojí barvu mám takovou hnědozrzavou od přírody a už nějakou dobu používám hennu z dm, která mi chytá celkem dobře, ale i přesto bych ráda přešla na nějakou lepší. Docela mi zaujala egyptská henna lamda. Moje hnědozrzavá se mi líbí, jde mi jen o to ji nějak zvýraznit, nechci aby byl odstín moc dočervena, vyhovuje mi spíš zrzavá. Chtěla bych zkusit namíchat lamdu bezbarvou a měděnou, mohla byste mi některá z Vás zkušenějších poradit v jakém poměru a co do ní přidat. Předem díky Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seelya
***moderátorka***


Založen: 2.7.2011
Příspěvky: 2258

PříspěvekZaslal: st září 03, 2014 4:13 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Smile
v prvom rade ťa tu vítam, som rada, že sa ti tu páči, a dúfam, že ťa tu budeme vidieť často Smile
a k tvojmu dotazu, lamda je fakt kvalitná a čistá chytá do ryšava (inak spomedzi čistej henny bez prímesí ide najviac do takej hnedoryšavej henna z predajbylin, tak môžeš eventuálne vyskúšať aj tú), ale myslím, že medená (tá v krabičke) obsahuje aj nejaké ďalšie prísady, kurkumu, škoricu a iné, takže nechytá tak výrazne... a tým pádom by si ju možno ani nemusela miešať s bezfarebnou
ak ale máš medenú lamdu v sáčku, a nie v krabičke, tak to je čistá henna bez prímesí, a tú by som miešala s bezfarebnou (asi pol na pol)... tiež by som pridala niečo pre podporu hnedej, trebárs škoricu a dúfala by som, že to vyjde tak ako má Very Happy
no a zalievať stačí obyčajnou vodou, prípadne ešte možno kávou (tá ide trocha do tmava, a hnedoryšavej by ublížiť nemala, aj keď ruku do ohňa za to nedám Very Happy), ostatné veci väčšinou idú buď čisto do ryšava (citrónová šťava), alebo do červena (ocot, víno)
_________________
Co víme o lásce? Láska je jako hruška. Hruška je sladká a má určitý tvar. Zkuste přesně definovat tvar hrušky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Adéla92
0-7
0-7


Založen: 3.9.2014
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: st září 03, 2014 4:33 pm    Předmět: Citovat

Páni děkuji za rychlou odpověď Very Happy
a děkuji za radu, určitě vyzkouším co nejdříve a uvidíme co mi z toho na hlavě vyjde Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Adéla92
0-7
0-7


Založen: 3.9.2014
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt září 04, 2014 5:48 pm    Předmět: Citovat

Ahojky Very Happy ještě bych měla jeden dotaz. Po přečtení tématu Henna lamda, jsem vyčetla, že postupným vrstvením se barva ztmavuje, přečetla jsem i několik způsobů, jak tomu aspoň z části zabránit. Používáním vlažného heřmánku, nebo mícháním čisté henny s krabičkovou zlatou nebo měděnou, přidáním kurkumy, citronové šťávy. Chtěla bych tomu ztmavování nějak trochu předejít. Co by bylo, tak nejlepší namíchat. A nebo poprvé mám smíchat jen čistou lamdu zalitou třeba heřmánkem a trochou citronu a při dalším barvením pak přidávat zlatou nebo měděnou lamdu. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seelya
***moderátorka***


Založen: 2.7.2011
Příspěvky: 2258

PříspěvekZaslal: čt září 04, 2014 6:53 pm    Předmět: Citovat

tak pri prvom farbení to netreba nejak extra hrotiť, možno ani pri druhom Smile
potom už dosť veľa ľudí farbí len odrasty, takže so stmavovaním až taký problém nemajú... ak ale budeš hennu dávať na celé vlasy, treba ju miešať (ideálne s bezfarebnou hennou) tak, že henny dáš len trocha a doplníš to bezfarenou alebo niečím iným... pomery sú rôzne, 1:3, 1:4, niekto dokonca dáva len bezfarebnú hennu a do toho možno lyžicu červenej, tak si treba odskúšať, aký pomer ti najlepšie sadne (ja osobne si celé vlasy nefarbím, momentálne ani nemôžem, ale ak by som chcela, tak dám pomer jedna farebná ku štyrom bezfarebným Smile)
_________________
Co víme o lásce? Láska je jako hruška. Hruška je sladká a má určitý tvar. Zkuste přesně definovat tvar hrušky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Adéla92
0-7
0-7


Založen: 3.9.2014
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt září 04, 2014 8:08 pm    Předmět: Citovat

Jasný takže buď dobarvovat odrosty a nebo míchat s tou bezbarvou. A ta bezbarvá je jen na vyživení vlasu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: čt září 04, 2014 8:34 pm    Předmět: Citovat

Adela: bezbarva henna (cassia) dava vlasum takovy zlatavy nadech a pomerne rychle se vymyva. V zasade pak ve smesi funguje jako "plnidlo" ... je to jako kdyz natiras treba plot: mas nejake mnozstvi barvy a bud natres kousek velmi syte, nebo to "naredis" a natres vetsi kus, ale uz ne do takove syte barvy ...

Stejne to funguje i s hennou; kdyz das mene barvici slozky a smichas ji s takovou, ktera prilis nebarvi, tak se mnozstvi barviva na jeden vlas snizi a proto to pak netmavne.
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: pá září 05, 2014 6:35 am    Předmět: Citovat

A ta bezbarvá taky regeneruje, akorát ne tolik jako zrzavá. Ale prvních pár barvení to tmavnutí nemusíš řešit, přece jenom chvilku trvá, než se ta henna navrství. Já to teď dělám tak, že tak jednou za tři až čtyři měsíce nahennuju pořádně celou hlavu a mezitím podle potřeby hennuju odrosty (za tu dobu jednou až dvakrát). Ale tobě třeba bude vyhovovat něco jinýho - ty začátky jsou na henně nejlepš, člověk si se vším tím pokusničením připadá jako alchymista... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.